24.12
2017

    Нещодавно мисливцям Олександрій-щини було дозволено полювати на перелітну дичину. Деталі ми з’ясовували у голови Олександрійської районної організації Українського товариства мисливців та рибалок Володимира Гордового.


   – Чим обумовлений дозвіл, і в які терміни триватиме полювання на перелітних пернатих?

   – Полювання дозволене з шостого по 31 грудня тільки у визначених районною організацією УТМР місцях, по разових дозволах карток відстрілу. Чим це викликане? Справа у тому, що зараз, згідно з законодавством, мисливці платять, відверто кажучи, значні кошти за свої відстрілочні картки, а коли йде переліт, не можуть полювати. Тому було вирішено зробили таку разову «поблажку» для людей.

   – Які умови дозволу?

  – Вартість разової картки на 12 виходів коштує 10 гривень. Це, як ви бачите, незначні кошти – аби лише повернути витрати на друк картки з голограмою. На ній зазначено термін дії, про який я вже сказав – з 6 по 31 грудня. Дні полювання – середа, субота, неділя; час визначено такий же, як і за правилами полювання на пернату дичину: початок – за годину до сходу сонця і закінчення – за годину після заходу, тобто світловий день. Недотримання цих умов розглядатиметься як порушення, за яке передбачено адміністративну відповідальність. Дотримання техніки безпеки у даному випадку виходить надійним, оскільки ніхто по перелітній птиці не стріляє на воді (тобто на озерах і річках), а тільки вгору, що є безпечним як для людей, так і для тварин.

   – Як зазвичай у цю пору, зараз триває також полювання на хутрового звіра.

 – Так, воно розпочалося з 19 листопада і продовжується до 21 січня 2018 року. На жаль, погодні умови не дають нам «розгулятися» цього сезону (і це теж одна з причин, чому дозволено полювати на перелітних пернатих). Як пожартував один з наших мисливців, мабуть, цього року у дичини є домовленість з вищими силами: як тільки настає день полювання – обов’язково йдуть дощі. Наприклад, на фазана ми навіть не змогли використати всі надані нам ліцензії через незадовільні погодні умови: по-перше, у дощ фазан не піднімається, як слід, а по-друге, самим не дуже хочеться мокнути цілий день. Так само і заєць: останніми вихідними майже ніхто на нього не виходив. Ось минулої неділі (позавчора) вийшли пара мисливців, помісили на полях багнюку, а тут ще туман, видимість погана, намокли та й повернули додому. Ну нічого, нехай собі живе і розмножується наша жива природа. До речі, нагадую: на зайця встановлено ліміт полювання – не більше однієї добутої особини на одного мисливця.

   – Що у планах мисливців району?

  – З найближчих перспектив: з початку лютого і до початку березня будемо полювати на хижого звіра – вовка, лисицю і єнотовидного собаку. Особливо – на вовків і лисиць, оскільки останнім часом помічається зростання їхньої популяції, а це становить небезпеку не лише для дикої природи, а й для людей. Наприклад, у листопаді цього року при проведенні полювання на косулю (ми мали чотири ліцензії) було помічено збільшення чисельності вовків: наприклад, у лісі в районі Лікарівки мисливці бачили зграю з восьми особин. Зрозуміло, що це небезпечно: від такої кількості хижаків ніяка тварина не втече. Помічали вовків і в районах Костянтинівки, Косівки, в очеретах поблизу Куколівки, а також біля Бандурівки, Нової Праги. Отож щоб підтримувати популяцію, зокрема таких тварин, як зайці, косулі, треба боротися з хижаками, від яких вони зазвичай страждають більше, ніж від господарської та іншої діяльності людей.

   З останніх новин – у нас є додаткова угода від 31 жовтня цього року з Кіровоградським обласним лісництвом: доповнення до договору про проведення полювання в мисливських господарствах, зміст якого – припинити полювання на територіях заказників і пам’яток природи, що знаходяться в межах мисливських угідь та інших територій природно-заповідного фонду. Пункт додатку доповнений переліком таких територій. Це ботанічний заказник загальнодержавного значення «Лікарівський кінний завод», ландшафтні заказники місцевого значення «Велика та мала скеля» (Протопопівська сільська рада) і «Бандурівський», орнітологічний заказник «Грабувате» (Андріївська сільська рада) і комплексний природний заказник місцевого значення «Кам’яна стіна». Полювання на таких територіях можливе як виняток – у разі потреби і лише на хижаків, а також дозволене підбирання підранка.

О.Сокорський

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень