13.03
2015

Батьківський актив Ясинуватської загальноосвітньої школи б’є на сполох з приводу можливого закриття навчального закладу. «На території Бандурівської сільської ради є дві школи – Бандурівська «одинадцятирічка» і Ясинуватська «дев’ятирічка», – розповідають С.Лебеденко, С.Мовляв та О.Назаренко. – Питання про їх оптимізацію порушується ще з 2008 року, але зараз, у зв’язку з поправкою, прийнятою до закону про загальну середню освіту 28 грудня 2014 року, проблема постала особливо гостро. Раніше всі спірні питання вирішувалися на загальних зборах громади. Тепер, згідно з законодавством, усі рішення приймають виключно органи місцевого самоврядування.

Це підтвердила і Бандуріський сільський голова Н.Волинець.   З її слів, питання оптимізації Ясинуватської та Бандурівської шкіл буде винесене на сесію сільської ради. Рішення може бути прийняте не на нашу користь, оскільки у нас у сільській раді непропорційний склад народних обранців: вісім депутатів – з Бандурівки,  сім – з Ясинуватки, а директор Бандурівської ЗОШ  В.Ковтун – ще й депутат Олександрійської районної ради. Зрозуміло, що шансів на те, що залишать Бандурівську школу, а Ясинуватську оптимізують – більше. Проте хотілося б, щоб рішення було прийняте справедливе та об’єктивне».
Активісти переконують: Ясинуватська школа має низку переваг у порівнянні з Бандурівською, яка нещодавно відсвяткувала столітній ювілей. Приміщення Ясинуватської школи значно новіше – збудоване у 1972 році. Раніше у цій типовій двоповерховій будівлі розміщувалася школа-інтернат, де навчалися понад 300 дітей. Після розформування цього закладутут почала працювати звичайна загальноосвітня школа. Під одним дахом у будівлі – школа і дитячий садочок, є спортивний та актовий зали, бібліотека з читальним залом, їдальня, заклад підключений до мережі Інтернет. Важлива деталь : у Ясинуватській школі, на відміну від Бандурівської, є водопостачання (наявна питна вода, а не технічна) і внутрішні туалети. А у Бандурівці школа одноповерхова, класи у ній менші й погано освітлені, а щоби пообідати, діти повинні переходити проїжджу частину, оскільки їдальня знаходиться в іншій будівлі, та ще й не опалюється. Для нормального функціонування закладу треба опалювати ще два додаткових приміщення (їдальню і майстерні), а прогулянкова дитсадівська група взимку взагалі тимчасово перебувала у сільській раді.
Головною ж перевагою Ясинуватської школи батьки називають кількість дітей: на перше вересня у ній нараховувалося  45 учнів – на 10 більше, ніж у Бандурівській «одинадцятирічці». Крім того, у Ясинуватці підростають 40 дошкільнят, які незабаром також підуть до школи.
«До Бандурівської школи від нашого села – 5 кілометрів, – говорять батьки. – Нам обіцяють налагодити автобусне сполучення, але хіба зручніше підвозити до старої школи більшу кількість дітей, аніж навпаки? Все одно наші діти туди не ходитимуть – по закінченні 9 класів зазвичай усі випускники Ясинуватської школи продовжують навчання в Олександрії – у гімназії, технікумі, училищах. Доучуватися у Бандурівську школу ніхто не йде. У разі оптимізації нашої школи ставиться під загрозу взагалі існування Ясинуватки: у Бандурівці є і сільрада, і Будинок культури, а у нас – лише школа. Це – і виборча дільниця, і наш Будинок культури. Якщо закриють школу – села не буде».
«Ми хочемо, щоб усе було справедливо», – наголошують жителі Ясинуватки і звертаються зі своєю тривогою в усі можливі інстанції – на урядову «гарячу лінію», до народного депутата А.Кузьменка, депутата Кіровоградської обласної ради В.Гарагулі. Вони рішуче налаштовані будь-що відстояти сільську школу.
Голова Олександрійської районної державної адміністрації Андрій Коломійцев, за словами батьків, дав завдання районному відділу освіти вивчити усі «за» і «проти» у спірному питанні, адже  однозначно: дві школи на території сільської ради працювати не будуть.
Начальник відділу освіти Олександрійської РДА Ольга Коріненко, до якої звернувся «ОТ», прокоментувала ситуацію наступним чином: «Ясинуватську школу закривати ніхто не збирається, тож приводів для хвилювання у батьків немає. Оптимізації підлягає Бандурівська школа, бо там дуже мало дітей. Розглядається питання про закриття Бандурівської ЗОШ і переведення її учнів на навчання у Ясинуватку».
На черзі – звернення від жителів Бандурівки?

Ярослава Волошко

.

Один комментарий

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень