Звіт за чашечкою кави
У бібліотеках-філіях Централізованої бібліотечної системи Олександрії тривають творчі звіти про роботу за минулий рік. Крім того, як завжди, бібліотекарі придумують та розробляють для читачів нові та оригінальні заходи – для організації дозвілля, заохочення читання та розвитку допитливості й дотепності.
Із сірих буднів – у яскраве свято потрапили гості творчого звіту Центральної дитячої бібліотеки ім. Ю. Гагаріна. Один із залів бібліотеки, стіни якого гарно розмальовані учнями Дитячої художньої школи, був перетворений на затишну бібліокав’ярню, де пригощали смачною кавою з солодощами, а вишукано вбрані столи прикрашали чудові кавові хенд-мейд доробки талановитого бібліотекаря Людмили Цицерової. Перед гостями дефілювали бібліомоделі у костюмах дизайнера Наталії Дмитрієвої, виступали артисти-бібліотекарі, особливо багато оплесків «зірвали» Карлсон і Фрекен Бок у виконанні Лариси Бовгирі та Оксани Резніченко.
Привітні та щедрі бібліотекарі дарували гостям (керівникам творчих об’єднань БДЮТ і ПК «Світлопольський», представникам ЗМІ та громадських організацій, вчителям загальноосвітніх закладів та шкіл естетичного розвитку та іншим) грамоти, подяки, книги та солодощі. Не відставали і гості. Депутат міської ради Володимир Дожджаник уже давно опікується дитячою бібліотекою. У 2016 році він подарував закладу дитячий стелаж для книг «Казковий будиночок», який нині знаходиться в абонементному відділі обслуговування дошкільнят та учнів 1-4 класів. На творчий звіт депутат теж прийшов не з порожніми руками – презентував п’ять ростових маскарадних костюмів сучасних казкових героїв. Тепер бібліотечні заходи стануть ще яскравішими. Ведучі свята Людмила Цицерова та директор дитячої бібліотеки ім. Ю. Гагаріна Лариса Овдієнко проголосили топ-10 бібліотечних заходів за минулий рік. Ними стали: фестиваль дитячої творчості «Повір у себе», пам’ятні зустрічі «Герої серед нас», шоу-програма «Хто зверху?», карнавальний Хелловін «Гаррі Поттер запрошує», новорічна вистава «Йде до нас у святковий зал новорічний карнавал» та інші. Найпомітнішими подіями стали перемога у Всеукраїнському конкурсі дитячого читання та конкурсі фотографій «Я – молодий сучасний бібліотекар», фестиваль для дітей-інвалідів, візит делегації з Данії, оновлення дизайну бібліотеки, створення дитячої вітальні «Капітошка».
Були нагороджені кращі читачі бібліотеки – Дмитро Андрусенко, Ашот і Оксана Арутюнян, Євген Боженко, Максим Губченко, Віктор Кладов, Аліса та Аріна Любарські, Максим Саченок, Ілля Шаповал. За участь і перемогу в конкурсах призи отримали Анастасія Нікітіна, Софія Конюшенко та Денис Кушніренко, а за оформлення бібліотеки – учні ДХШ Рейхан Аксу, Юлія Асанідзе, Вікторія Лехкошерст, Владислав Лисан, Анастасія Нікітіна та Вероніка Холохоленко.
Отримали подяки й найактивніші батьки – Л.П. Аксененко, Л.А.Корделюк та Л.П.Скрипник.
У дитячій бібліотеці ім. Ю. Гагаріна працюють 10 бібліотекарів. У фондах зберігається понад 73 тисячі книг, журналів, платівок, дисків, за рік до бібліотеки надійшло 672 примірники книг, газет і журналів. Бібліотека має 11 комп’ютерів, які підключені до Інтернету, ксерокс, 2 сканери, 3 принтери, ігрову приставку, DVD та телевізор. Бібліотекарі ведуть 2 власних блоги: «Інтернет-мишенята» та «Друзі наші менші». Бібліотека підтримує партнерські відносини з більше ніж 20 державними та громадськими організаціями, за рік провела 248 масових заходів, обслужила 5 971 користувача, які прочитали понад 132 тисячі книжок та інших документів.
Ярослава Волошко
А не признаки это большой беды для библиотек? Для печатной книги? -Если такие заманухи приходится учинять, для завлечения читателей.
“Выбор средств для достижения цели, как ничто другое характеризует саму цель”
Мне нравится! 0
Вы правы, но что делать? Закрывать библиотеки или расширять сферу услуг, чтобы привлечь читателей?
Мне нравится! 0
Попробую издалека… Главное на чем покоится учение К.Макса(ну помните, тот который бродячего призрака по Европе бродить пустил) – это о неизбежном ПРОГРЕССИВНОМ развитии человеческого общества. Об этом основополагающем, многие предпочитают “не помнить”, или не обращать внимание в силу его простоты, кажущейся примитивности.
А вот эта простая неизбежность прогресса обуславливает слом, или вернее эволюционное изменение(исчезновение) старого, доброго, понятного, привычного, даже порой дорогого сердцу нашему. (Вспомните судьбу Вашего пленочного фотоаппарата, увеличителя и проявителя с закрепителем).
Просто, все то что несёт знание, информацию – оно НЕИСТРЕБИМО, (как и сам прогресс) – оно всего лишь видоизменяется, совершенствуется. И по большому счету, в искусственных заманухах не нуждается. Какие бы молитвы, заклинания или оргии мы бы не устраивали в ранне-весеннем лесу – подснежник всеравно пробьется. В начальных условиях, прочно и навсегда, непоколебимо забит и существует, (как обьективная реальность) потенциал поступи прогресса.
Мне нравится! 0
Хорошо объяснили, но все же – Вы считаете, что библиотеки должны отойти в прошлое, как и пленочные фотоаппараты? Лично я так не считаю. Рукописи не горят.
Мне нравится! 0
Как явление массовое, обязательно трансформируются в “цифру”. И к Артуру Кларку- аналитику, и Эдгару Кейси- пресказателю, не ходи…
Да и свидельством тому возможность нашего идущего общения.(“рукописи не горят”, содержит несколько иной философский смысл -неистребимость наследия великих мыслей человечества, способность возрождения даже после их утраты). Сущность писанного неистребима, бумага, как носитель, библиотека как форма, как очаг культуры, увы обречены.
Мне нравится! 0
Ну не знаю, у меня свое мнение на этот счет. Разве книги не относятся к культурному наследию, которое “не горит”? Я все-таки верю, что у библиотек, как и у печатных книг, есть будущее. Думаю, что и Вы свою домашнюю библиотеку передадите потомкам.
Мне нравится! 0
Говорить и быть услышанным, передать и принять! Согласитесь, не одно и то же.
Есть компромисс, -переведенные в “цифру”, текстовые и аудокниги и семейный пожелтевший альбом ч/белый пересниму, заряжу флешки-дискеты…
Компы-Ноуты-Смарты и книги бумажные – Им останутся конечно тоже! С трех раз угадайте, чему они рады будут больше? И виновато ли их восприятие в том, что не совпадет с нашим хотением? Идущие следом, как ни странно, впереди… “вместе с поступью прогресса” – и они правы!
Мне нравится! 0