16.02
2017

Коротко про головне

Рубрика: Новости. Автор: Lena

         Хліб дорожчає

     Вартість соціального білого батона протягом нинішньої зими додала вже 20%, говориться в сюжеті «ТСН. Тиждень ». Подорожчав і чорний хліб. Буде зростати ціна на хліб і далі, тому що з лютого для промисловості подорожчали і газ, і електрика. Разом вони додали близько 5% до собівартості хліба. З початку осені ціни на борошно зросли на 10%.

   Також на собівартість виробництва хліба вплинуло підвищення мінімальної зарплати від 1 січня 2017 року вдвічі – до 3,2 тис. грн. Податки на неї за кожного працівника пекарні виросли теж майже вдвічі.

    «Український» додасть у ціні 50-55 копійок, батон – копійок 40. На жаль, буде дорожчати і здоба – плюс близько 10%. Але виробник змушений це робити, інакше просто не виживе », – зазначають аграрні експерти.

      На ціну хліба вплинуло скасування пільг для сільгоспвиробників. Це ще плюс 20% до ціни на хліб.

    «Експерти кажуть, що вартість хліба буде рости, поки не досягне європейського рівня – це близько 17 грн за буханець. Але навіть при нинішніх цінах на дешевий соціальний хліб український лікар може купити майже 700 буханок за зарплату, а польський лікар – 1,3 тисячі “своїх” хлібів. Ось і виходить, що український хліб уже дорожчий європейського», – повідомляє «ТСН. Тиждень».
За першу половину жовтня 2016 року пшеничний хліб із борошна вищого гатунку зріс у ціні на 6 копійок, а житній і житньо-пшеничний – на 5 копійок – і це у той час, як протягом 2015-2016 років Україна стала лідером з експорту борошна, відвантаживши його за кордон 344 тис. тонн.

    Нам «світить» пеня ?

     Нова редакція закону про послуги ЖКГ, яка чекає на розгляд у Раді, передбачає нарахування пені за несвоєчасну сплату боргу по ЖКГ у розмірі 0,1% від його суми за кожен день прострочення, повідомляє видання «Дзеркало тижня».

   Причиною такого рішення може послужити те, що рівень оплати послуг ЖКГ падає, а збитки комунальних підприємств зростають.

   «У 2016 р. з населенням було укладено 36 тис. договорів про погашення реструктуризованої заборгованості на загальну суму 165 млн грн. Сума внесених платежів з урахуванням довгострокових договорів склала і того менше – 102,6 млн грн. На тлі більш як 12-мільярдного приросту боргів тільки за минулий рік, ці ініціативи, м’яко кажучи, мають блідий вигляд», – ідеться в статті.

    ЗМІ пишуть, що влада придумує різні способи мотивувати громадян платити по боргах за ЖКГ: від мирної, але неефективної реструктуризації до лякаючого, проте юридично складного арешту майна боржників.

    Одним із запропонованих механізмів у цій області стало введення пені для неплатників.

   «Нова редакція закону передбачає нарахування 0,1% від суми боргу за кожен день прострочення. З одного боку, розмір пені здається відносно невеликим, якщо мова йде про платіжку в півтори тисячі і заборгованість у кілька місяців (хоча в перерахунку на 12 місяців “накапує” 36,5% річних), з іншого – якщо в родині дійсно немає грошей на оплату самого рахунку, пеня достатнім мотиватором не стане », – каже видання.

   Раніше повідомлялося, що заборгованості українців за оплату послуг ЖКГ у 2016 році збільшилися на 12,5 млрд грн і на сьогодні перевищує 23 млрд грн.

       Над керівництвом НБУ збираються хмари

   Як повідомлялося центральними ЗМІ наприкінці минулого року, Голосіївський райсуд Києва розпочав розгляд справи про розтрату понад 600 мільйонів гривень колишніми керівниками Недержавного пенсійного фонду (НФП)Нацбанку. Наразі встановлюється причетність голови НБУ Валерії Гонтарєвої до зникнення коштів з даного фонду, повідомляє телеканал новин «24».

    «Організатори схеми за умови правильної поведінки в ході процесу можуть бути покарані умовно, оскільки до розкрадань має безпосереднє відношення сама Валерія Гонтарєва», – пише видання.
Повідомляється, що затриманий за розтрату коштів екс-директор НПФ НБУ Олег Макаренко розробив схему виведення коштів на пов’язані фірми через покупку незабезпечених цінних паперів. Ці угоди проводила інвестиційна компанія Гонтарєвої.

  «Брокером за більшістю операцій з купівлею «сміттєвих» облігацій виступала компанія «Інвестиційний капітал Україна» (ICU), якою на той час керувала Валерія Гонтарєва. Всього за посередництва Гонтарєвої Макаренко придбав цінних паперів майже на 450 мільйонів гривень! У Національному банку цей факт змушені визнати … Не менш цікавий факт: компанія Валерії Гонтарєвої продовжувала супроводжувати угоди з НПФ НБУ і після її приходу на посаду голови Нацбанку в червні 2014 року», – йдеться в матеріалі.

    Видання уточнює, що після приходу в Нацбанк Валерія Гонтарєва відтіснила Олега Макаренка від загальних фінансових схем. Вона ініціювала перевірку, за підсумками якої директора НПФ звільнили з займаної посади, а СБУ відкрила проти нього кримінальну справу.

    «Отримавши владу, «партнерка» вирішила «віджати» спільний бізнес. Влітку 2014 року Гонтарєва зажадала від Макаренка перевести активи НПФ НБУ в цінні папери Мінфіну, що було чистої води «підставою»: витягнути гроші зі своїх «каламутних» схем він, природно, не зміг, тому був звільнений», – пояснює автор.

    При цьому підкреслюється, що після затримання Олег Макаренко був відпущений під заставу і зараз не прагне давати свідчення проти голови Нацбанку.

    Але причетність Валерії Гонтарєвої до зникнення коштів з Недержавного пенсійного фонду Нацбанку дозволить організаторам афери уникнути відповідальності, повідомляє телеканал новин «24».

     «Тему участі в схемах Гонтарєвої на суді будуть старанно обходити. Колишньому директору є що втрачати: його звинувачують за ч. 5 ст. 191 КК України – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Санкція за це – до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Тому поводитися він повинен зразково, інакше умовне покарання може перетворитися на реальний термін. Загалом Макаренко поки що це і робить. Що стосується Валерії Олексіївни, то він намагається не згадувати про ICU, а конфлікт з Гонтарєвою після її приходу в Нацбанк пояснює різними поглядами на інвестиції », – йдеться в матеріалі.

     Телеканал новин «24» зазначає, що зараз інвестиційна компанія Гонтарєвої скуповує недержавні пенсійні фонди.

    «Сама ж Валерія Олексіївна часу дарма не втрачає. Бізнес під дахом Недержавного пенсійного фонду продовжує працювати. Змінився лише головний бенефіціар, точніше “бенефіціарша”. ICU тим часом активно скуповує недержавні пенсійні фонди. У 2015 році колишня компанія Гонтарєвої оголосила про покупку в «Ощадбанку Росії» компанії з управління активами – адміністратора пенсійних фондів (КУА-АПФ) «Трійка Діалог Україна». Операція дозволила ICU увійти до трійки гравців ринку пенсійних накопичень. Подейкують, що в руках партнерів глави Нацбанку вже давно опинився б НПФ Нацбанку, але прийняти це рішення побоюються через небажання розголосу », – резюмує видання.

О.Іванченко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень