Як загартовувались юні мандрівники
25-28 серпня цього року 8 вихованців «Школи розвідників» взяли участь у традиційному паломництві до цілющих джерел с.Іскрівки Петрівського району, метою якого була, крім оздоровлення дітей перед навчальним роком, ще й здача нормативу ІІІ юн.розряду з пішохідного туризму.
Такий вид має свої особливості – все, що потрібно для життя на природі, треба нести на собі у рюкзаку; потрібна також і мотивація цікавими об’єктами, до яких немає іншого варіанту добратися, крім як пішки, та бажання відчути себе героєм, який виконав норматив. Минулого року в такому поході молодша група скаутів не змогла через слабку фізичну підготовку подолати по 10 км за 3 дні – довелося скоротити відстань до 7 км на день. Весною цього року був проведений похід по Чорному лісу місцями бойової слави . І знову невдача – на другий день пройшли 8 км і зупинилися. Не вистачило ентузіазму, навіть Чорноліське болото не зацікавило, довелося повернути назад. Для подолання фізичного і психологічного бар’єру скаути вирішили побувати у запланованій пригоді. В середині літа їм було запропоновано відвідати джерело св.Георгія Побідоносця в с.Іванівці Світловодського району, а це 30 км по степу вночі з ліхтариками. Раніше такий маршрут старші скаути долали за 12 годин. Молодшим знадобилось більше часу – робили більше привалів. Туди дійшли легко, облилися цілющою водою, а далі – халепа: рейсових автобусів у понеділок нема. Варіант один – додому тільки пішки, знову 30 км по степу. Вийшли увечері, як спала спека, а добралися додому після обіду з багатьма привалами на відпочинок та сон.
Отож після такого випробування цьогорічне паломництво пройшло за запланованим маршрутом дуже легко, скаути навіть не зчулися, як подолали 30 км за 3 дні. Молодші скаути Гліб Загребельний, Дмитро Боложинський, Олексій Свірідов та Олександра Шалена виконали норматив ІІІ юн.розряду. А для старших скаутів було інше випробування – вони самостійно готувалися до походу, вивчали маршрут за попередніми звітами і самі пройшли запланований шлях. На день раніше вийшли у похід і раніше повернулися, подолавши більше 40 км за 3 дні. Обидві групи , старша та молодша, зустрілися і провели ночівлю біля джерела св.Параскеви, а далі знову розійшлися. Не все виходило гладко у старших, але з ними постійно підтримувався зв’язок, і їхні дії корегувалися. Такий варіант організації походу з розділенням груп та ускладненням маршруту можливий за усталеними правилам туризму, якщо в цьому є необхідність і це безпечно. А необхідність була, щоб старші не допомагали молодшим долати маршрут, та й старші стали більш відповідальними при організації та проведенні походів. Загалом усі скаути після походу відчували себе героями і вже готові до майбутніх подвигів. У наступному році навесні буде проведений похід по Чорному лісу на 4 дні для заліку на ІІ юн.розряд, маршрут пройде через Чорноліське болото та партизанську базу часів Великої Вітчизняної війни.
А.О. Ковтко, голова організації
Залишити відповідь