25.11
2015

24 листопада в міськраді відбулася апаратна нарада під керівництвом міського голови Степана Цапюка, на якій, зокрема, обговорювалися такі теми.

Майбутні бюджети багато не обіцяють

Виконавчі органи Олександрійської міської ради розпочали роботу над проектом місцевого бюджету на 2016-й рік. Але отримані контрольні показники, доведені раніше міській раді Міністерством фінансів України, нещодавно були відкликані ним же для доопрацювання. Відповідно це ускладнило роботу з формування майбутнього бюджету міста, особливо – якщо врахувати попередні повідомлення про можливе зменшення з метою економії контро-льних показників Мінфіну. Незважаючи на це, міський голова Степан Цапюк доручив відповідним службам продовжувати роботу над проектом місцевого кошторису, незалежно від того, коли буде прийнято Державний бюджет України та навіть за відсутності контрольних показників. Він також закликав керівників відділів та управлінь міської ради переглянути витрати на утримання штату працівників: «У подальшому цілком можливі скорочення чисельності державного апарату, у такому разі це торкнеться і нас, так що готуйтеся», – сказав міський голова.

А для забезпечення нормального функціонування відділів та управлінь в умовах скорочень штатів Степан Цапюк наголосив на необхідності «йти в ногу з часом», запроваджуючи в роботу більш сучасні і ефективніші мультимедійні програми.

«Майбутній бюджетний рік буде важким, і до цього нам всім треба бути готовими», – сказав мер, водночас висловивщи намір зберегти для виконання всі існуючі міські соціальні програми.

Ділити по-братськи чи порівну?

Міська влада не задоволена механізмом розподілу інвестиційних коштів з боку ОКВП «Дніпро-Кіровоград» на реконструкцію водопровідних і каналізаційних мереж. На її переконання, олександрійському «Водоканалу» на оновлення трубопроводів дісталося несправедливо мало порівняно з інвестиціями у реконструкцію мереж Кіровограда. «Якщо так буде і далі продовжуватися, то ми будемо ставити питання про повернення «Водоканалу» до комунальної власності міста. Свого часу ми віддали наше підприємство без жодних боргів в обласне підпорядкування, але це ніяк не враховується керівництвом ОКВП «Дніпро-Кіровоград» на користь «Водоканалу», – говорить перший заступник міського голови Людмила Давиденко.

«Віртуальні» гроші держави

Начальник Олександрійської дільниці ОКВП «Дніпро-Кіровоград» (в народі вії, як «Водоканал») Анатолій Дюбкін стурбований існуючим порядком надання державних субсидій населенню на оплату послуг з водопостачання та водовідведення. За його словами, на особових рахунках абонентів підприємства накопичуються суми надлишкових переплат, які утворюються від надходжень державних доплат абонентам за користування даними послугами. В результаті люди сплачують підприємству дедалі менше «живих» коштів, користуючись лише субсидійними нарахуваннями.

«Але «Водоканал» не може у повній мірі скористатися цими безготівковими коштами, відтак на розрахунковому рахунку підприємства дуже бракує обігових грошей для придбання ним матеріалів, оплати за виконані роботи та взагалі для ведення господарської діяльності», – стверджує Анатолій Дюбкін. Тим часом міський голова Степан Цапюк, коментуючи виступ А.Дюбкіна, не вважає ситуацію такою вже безнадійною. Він закликав жителів міста, які ще не звернулися за державною субсидією на ЖК-послуги, не соромитись і не боятись зробити це не зволікаючи. «Тоді і людям буде легше сплачувати абонплату за воду, і до «Водоканалу» більше коштів потраплятиме», – сказав С.Цапюк.

«Дев’ятий вал» заяв

Про стан справ з наданням державних субсидій на оплату житлово-комунальних послуг у нашому місті доповіла на апаратній нараді начальник управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради Олена Назаренко. За її словами, в Олександрії налічується 39,5 тисячі сімей. Дану державну допомогу на сьогодні вже отримали 22,5 тисячі сімей, але заяви від населення продовжують надходити – в середньому по 280 заяв щодня. «Щоб обробити таку кількість документів, фахівці управління працюють у надзвичайно напруженому режимі. На даний час п’ятеро з них не витримали такого навантаження і звільнилися з роботи, отож ми маємо гостру потребу у відповідному персоналі», – каже керівник.

О.Наріжний

.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень