12.07
2024

Палац культури «Світлопільський» очолив новий керівник – 38-річний олександрієць Євген Шандор. Конкурс на заміщення відповідної вакантної посади відбувся 1 липня. Контракт із новим директором ПК «Світлопільський» підписали на 5 років.
Третього липня з Євгеном зустрівся Олександрійський міський голова Сергій Кузьменко.

– Зараз переживаємо складні часи, люди емоційно напружені. Тому важливо дарувати людям гарний настрій, естетику, творчість. Віримо в те, що війна закінчиться, і ми повернемося до звичайного життя. Чекаємо втілення нових ідей та сучасних українських тенденцій у сфері культури, – звернувся мер до нового директора ПК «Світлопільський».
Того ж дня Євгена Шандора представили колективу «Світлополки». Новопризначений директор – не новачок у галузі культури. Тривалий час Євген був керівником народного ансамблю танцю «Віночок». Викладав хореографію в Олександрійському фаховому коледжі культури і мистецтв та Центральноукраїнському науковому ліцеї-інтернаті. З початку повномасштабного вторгнення поєднує основну роботу з волонтерською діяльністю у Координаційному центрі волонтерів.
В автобіографії Євген розповів про себе: народився 13 вересня 1985 року в Олександрії в сім’ї звичайних робітників. Початкову освіту здобував у гімназії ім. Шевченка, а згодом, у зв’язку зі зміною місця проживання, був переведений до ЗОШ № 19. Паралельно з навчанням у школі займався в дитячих хореографічних колективах: «Романтика» Палацу школярів та молоді, «Олександрит» ПК «Світлопільський». З дитинства неодноразово брав участь у міських, обласних та Всеукраїнських культурних заходах.
Закінчив Олександрійський фаховий коледж культури i мистецтв за спеціальністю «Хореографія». Під час навчання брав участь у Всеукраїнських та міжнародних конкурсах і фестивалях у складі народного ансамблю танцю «Віночок». Після закінчення коледжу вступив до Рівненського державного гуманітарного університету. З першого курсу був запрошений на роботу в Рівненський музично-драматичний театр на посаду артиста балету. За п’ять років навчання Євген здобув повну вищу освіту і кваліфікацію балетмейстера народної хореографії, викладача, артиста.
У 2007 році, будучи студентом, одружився. Дружина Юлія – також хореограф. По закінченні університету Євген з дружиною отримали запрошення на роботу за кордоном. За п’ять років роботи за межами України побували в Туреччині, Єгипті, Лівані, Польщі, Болгарії, Китаї, Тайвані.
Коли повернувся додому, влаштувався на роботу в Олександрійський палац культури балетмейстером ансамблю танцю «Віночок» і пропрацював тут роки. Впродовж 10 років працював учителем хореографії КЗ «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат, де разом із дружиною заснував ансамбль танцю «Барвінок».
У рекомендаційному листі для конкурсної комісії директор КЗ «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради» В.Литовка зазначила: «Євген Шандор має здібності лідера, організатора, користується повагою серед учнів, батьків, колег по роботі, виявляє активну громадянську позицію. Постійно працює над удосконаленням свого професійного рівня, забезпечує високу результативність та якість своєї праці». Ще один рекомендаційний лист надав директор ПК «Олександрійський театр» Юрій Біланюк: «За час роботи на посаді балетмейстера народного ансамблю танцю «Віночок» Євген зарекомендував себе як сучасний, організований, відповідальний пунктуальний керівник колективу. Форми і методи роботи Євгена Вікторовича спрямовані на постійне творче та професійне зростання. Розуміє перспективи розвитку творчого колективу та бачить першочергові завдання і проблеми в реаліях сьогодення. Володіє організаторськими здібностями та художнім смаком».
Власне бачення напрямків розвитку Палацу культури «Світлопільський» Євген Шандор зазначив у мотиваційному листі: «Я вважаю, буде доцільно розмістити на фасаді закладу LED-екран, який може слугувати як рекламний та інформаційний монітор, наприклад, проінформувати жителів міста про новий спектакль чи концерт, а під час виступів слугувати дублюючим екраном головного дійства на сцені. Таким чином ми зацікавимо більшу кількість глядачів.
Продовжуючи тему облаштування, хочеться згадати про земельну ділянку, розташовану за закладом. Враховуючи, що в нашому місті проживає велика кількість внутрішньопереміщених осіб з дітьми, доцільно створити ще одне місце для активного відпочинку: зробити загорожу і облаштувати майданчик скейт-парку.
У Палаці культури доцільно облаштувати студію звукозапису та комп’ютерної графіки. Велика кількість шоу чи виступів зараз супроводжується об’ємним якісним звуком та світловим шоу. За наявності відповідної апаратури, ми зможемо запросити фахівців у цій галузі до співпраці і тим самим зменшити витрати на оренду обладнання. А спеціаліст-освітлювач 3D, моделювання сцени та її одяг не залишать байдужим жодного глядача. Світлову та аудіоапаратуру можна використовувати не тільки на закритій сцені, а й на відкритих майданчиках нашого міста».
Також у планах новопризначеного керівника – підтримка молодіжних музичних гуртів, збільшення фінансового забезпечення на потреби колективів Палацу, забезпечення закладу власним транспортом. «Спираючись на досвід у моїй кар’єрі, я прагну нових вершин і розвитку культури в нашому місті. Знаю безліч інноваційних і креативних рішень для поліпшення й оптимізації роботи КЗ «Палацу культури «Світлопільський». Маю натхнення на створення нових культурно- розважальних заходів. Прискіпливо ставлюсь до чистоти та охайності. Маю наміри створити дружній і креативний колектив. Головне – ніколи не зупинятись і прагнути до своєї мети», – говорить Євген Шандор.
В інтерв’ю місцевій пресі новий директор розповів:
– Раніше з Палацом культури «Світлопіль-ський» я був знайомий як артист – неодноразово виступав на його сцені, брав участь у виставах, допомагав як хореограф з постановкою спектаклів театру «Апельсин». Коли мені запропонували подати документи на конкурс на посаду директора, я не сумнівався. Вже давно, з тих пір, як отримав вищу освіту, я хотів працювати у галузі культури, але не було вільних місць. З 2016 по 2020 роки я був балетмейстером народного ансамблю «Віночок», та за станом здоров’я зараз не можу працювати хореографом. Але в моїх планах – створити в Палаці культури «Світлопільський» хореографічний колектив народного танцю. В місті є потужні колективи – «Віночок», «АвантюриН», «Лілея», «Коханочка», але вони здебільшого ставлять стилізовані танці.
– Які ще плани в роботі, що хотілося б модернізувати у закладі?
– Є амбітні плани зробити ремонт ІІ та ІІІ поверхів, це просто необхідно. Звук, світло потребують модернізації. Але зараз війна, і фінансування дуже обмежене. Ремонти відбуватимуться поступово, і в цьому питанні є розуміння та підтримка керівництва міста. Я певен, що один нічого не зроблю, але з колективом ми все зможемо. В колективі працювати простіше і приємніше. Будемо разом знаходити цікаві ідеї, бо думка одного – не загальна. Хочу змін, розвитку, щоб ми постійно були на слуху.
– Взагалі, яких змін, на Ваш погляд, потребує галузь культури в Олександрії, щоб вона працювала ефективніше?
– Звичайно, найперше, чого потребує культура, – фінансування. Якісні світло і звук – якісний захід – більше глядачів. Відповідно, і артистам треба працювати над підвищенням свого рівня, щоб глядачі із задоволенням купували квитки на їхні виступи.
Я буду підтримувати колективи Палацу. Разом ми зробимо багато цікавих заходів. Попереду цікава робота. Але спочатку колеги підуть у відпустки і наберуться сил та свіжих ідей.


Олена Карпачова

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень