Люди з великим серцем
5 листопада – День працівника соціальної сфери
Соціальні працівники допомагають найбільш беззахисним членам суспільства, які особливо потребують турботи: інвалідам, пенсіонерам, ветеранам. Під час війни ці категорії стали ще більш вразливими. Також у воєнний час соціальні працівники допомагають переселенцям. Олександрійці знають: кожен, хто шукає допомоги та підтримки, повною мірою отримає її в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Люди, які тут працюють, вселяють надію на те, що завтра обов’язково стане краще.
Сьогодні наша розповідь – про одне з відділень Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Олександрії – надання адресної натуральної та грошової допомоги.
Дев’ять працівників відділення, у тому числі перукар, прачка, швачка, водій соціального таксі, робітник з комплексного обслуговування, соціальні працівники – надають підопічним цілу низку необхідних соціальних послуг. Від перукарських, прання та прасування білизни й одягу, ремонту і пошиття одягу до прибирання житла, його дрібного ремонту, обробки присадибної ділянки та купівлі продуктів харчування, засобів особистої гігієни тощо.
На обслуговування територіальний центр приймає громадян похилого віку, осіб з інвалідністю та пенсіонерів із числа внутрішньопереміщених осіб. Порядок надання соціальних послуг згідно з чинним законодавством такий: якщо у людини доходи менше 4 тисяч 176 гривень, то вона всі послуги, які надає Терцентр, отримує безкоштовно. Якщо від 4 до 8 тисяч гривень – отримує 25 відсотків пільги на сплату за послуги та сплачує 75 відсотків, якщо понад 8 тисяч гривень – може отримувати послуги на платній основі, – зазначила директорка Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Олександрії Олена Грінчак. Тарифи на послуги терцентру затверджені міською владою і оприлюднені на сайті Олександрійської міської ради. Із понад 1800 підопічних терцентру лише 7 відсотків користуються платними послугами. У решти доходи менші за 4176 грн. Сплачені за послуги гроші поступають на спецрахунок і використовуються для покращення матеріально-технічної бази установи та обслуговування обладнання, яке необхідне для надання послуг – це мотокоси, бензопили тощо.
При відділенні в установі працює пункт видачі гуманітарної допомоги, де підопічні за бажанням можуть отримати вживані одяг та взуття, які установа отримує від благодійної організації «Служба Самарянина» та від населення міста. З початку року такою послугою скористалося понад 150 громадян.
«Професія соціального працівника дуже непроста. Всі співробітники територіального центру володіють господарськими навичками, є фахівцями у соціальній сфері, знають основи психології і вміють надати першу домедичну допомогу. Як виходець із соціальної сфери (а я розпочинала свою трудову діяльність в управлінні соціального захисту), не з чуток знаю, яка відповідальна і нелегка справа – щоденний контакт і спілкування з людьми. Часто доводиться докладати немалих зусиль, аби людина тебе почула і зрозуміла, для того, щоб їй допомогти. Тому я дуже ціную своїх колег, – зізналася Олена Анатоліївна. – Але війна внесла свої корективи в наше життя. Зараз у нас велика плинність кадрів, особливо соціальних робітників. Заробітна плата невелика, а всі люди, дбаючи про свою сім’ю, шукають більш спокійну і високооплачувану роботу. Багато хто виїхав за кордон. І зараз терцентр гостро потребує кадрів.
Напередодні свята бажаю колегам перш за все витримки та міцного здоров’я, благополуччя та миру. В цій сфері знаходять своє покликання ті, кому притаманне почуття доброти, співпереживання, милосердя. Тож залишайтеся чуйними, з серцями, сповненими добра. Даруйте один одному свою увагу і турботу, любов і щастя».
Найбільшу ж радість працівникам соціальної сфери приносять задоволені та вдячні підопічні. І тепер трошки про тих, хто робить підопічних трішки щасливішими. Це Люди з великої літери, професіонали, які кожного дня працюють, як єдиний механізм для того, щоб усі, хто потребує надання соціальних послуг, отримали їх вчасно та якісно, – сказала про них Олена Грінчак.
З 2016 року відділення адресної натуральної та грошової допомоги очолює завідувач Тетяна Фісенко. Це відповідальний керівник, який завжди підтримає і допоможе своїм підлеглим, дасть слушну пораду кожному працівнику, має свою точку зору та не боїться труднощів.
Її права рука, можна так сказати, Наталія Глейзер працює на посаді соціального працівника. Досвідчена фахівчиня, яка вміло консультує всіх, хто звернувся вперше або прийшов неодноразово до установи за отриманням соціальних послуг чи звернулися за порадою у кризових ситуаціях. Пані Наталія вислухає, порадить, допоможе в оформленні документів.
Є в установі професійний перукар-універсал. Наталія Кравченко робить всіх підопічних доглянутими та красивими, виконує жіночі та чоловічі стрижки. Працює Наталія як в самій установі, так і на виїзді, надаючи перукарські послуги підопічним удома. Біля перукарні завжди є черга. Вона до всіх знаходить свій підхід, кому коротко підстригтися порекомендує, а кому під «бокс».
Наталія Задвірна працює у відділенні зовсім недавно – з червня 2023 року, але вже зарекомендувала себе, як гарний фахівець своєї справи – вона швачка. Дрібний ремонт одягу, індивідуальний пошив – майстриня акуратно та професійно надає ці послуги. Завжди усміхнена та привітна, за помірну ціну вона здатна зі звичайної тканини та кількох ґудзиків створити зручне сучасне вбрання або «повернути до життя» улюблену річ, за що отримує щодня безліч слів подяки.
Працює в установі і прачка. Людмила Кравченко – машиніст із прання білизни та одягу. Уважна, добросовісна, вона не тільки здійснить прання, але і попрасує одяг. Ця послуга на сьогодні дуже затребувана, оскільки за нею звертаються підопічні, які є внутрішньопереміщеними особами.
Робітника з комплексного обслуговування й ремонту будинків Юрія Коваля дуже поважають та люблять підопічні. Спокійний, врівноважений – це все про пана Юрія. Його з нетерпінням чекають ті, хто потребує послуг з внутрішніх та зовнішніх ремонтних робіт, ремонту або заміни кранів, розеток, лагодження парканів, розпилювання та рубання дров, косіння. В домашніх справах йому допомагає соціальний працівник Світлана Бабич. Вологе та генеральне прибирання, миття і заклеювання вікон, роботи на присадибній ділянці тощо – все це на замовлення підопічних виконують вони разом.
Також із серпня 2023 року при відділенні створена та працює служба «Соціальне таксі». Вікторія Зінзюра, яка виконує роботу диспетчера, приймає телефонні дзвінки та уважно вислуховує людей, які бажають замовити послугу з автоперевезення до місць соціального призначення, а потім координує роботу служби для надання цих послуг вчасно та якісно.
Надає послуги «соціального таксі» досвідчений водій з 40-річним стажем Сергій Лахнов. Сергій Григорович відповідальний та добросовісний, уважний до громадян похилого віку та осіб з обмеженими можливостями, завжди готовий прийти на допомогу. За роботу тільки слова вдячності лунають пану Сергію.
Послуги «соціального таксі» фінансуються з місцевого бюджету і дуже затребувані в Олександрійській громаді. Для надання цієї послуги тепер використовується спеціальний автомобіль Mersedes-Benz, який отримано від БФ «Друзі Олександрії» з британського міста Бат.
Автівка оснащена спеціальними місцями для кріплення інвалідних візків з ременями безпеки, електропідйомником з пультом керування для підіймання-опускання інвалідного візка, кондиціонером, що дає можливість більш комфортно та зручно пересуватися людям з особливими потребами. Особливість цієї послуги в тому, що нею можуть скористатися не тільки підопічні установи, але й усі мешканці Олександрійської громади з порушеннями опорно-рухового апарату при наявності медичної довідки про необхідність надання спецавтотранспорту для пересування.
І наостанок хочеться зазначити про співпрацю Терцентру з організаціями, які співпрацюють з терцентром та разом з установою надають свою допомогу підопічним. Саме за рахунок спонсорської допомоги, яка надходить від благодійників, приватних підприємців, релігійних організацій, населення міста, відділенням надається натуральна та гуманітарна допомога.
Так, уже не перший рік від ПП «В’ялих», ПП КСіМ («Слов’яночка»), ПНВП «Уран», ТОВ «УкрАгроКом» підопічні щотижня отримують безкоштовно хліб, а це близько 100 хлібин щотижнево.
Також за допомоги релігійних організацій, таких, як: РГ “Церква Божа – Ковчег Спасіння”, РО ЦХПЄ “Блага Вість”, ОМО Товариства Червоного Хреста України та інших благодійників міста підопічним впродовж поточного року надано 1018 продуктових наборів. Від БФ «Міжнародне Служіння Благодійності «Еммануїл-IMOCE», БО «Благодійний фонд «Безпечне майбутнє», БФ «Лікарі без кордонів Іспанія» та від Міжнародної організації ЮНІСЕФ 123 підопічних в цьому році отримали гігієнічні набори (памперси та пелюшки).
Ще багато можна розповідати про територіальний центр та про людей, які присвятили себе соціальній роботі, суспільству, людям! З вашою допомогою світ стає добрішим, зрозумілішим, кращим. Дякуємо за ваше благородство, обізнаність та участь в житті людей, які потребують допомоги, за вашу роботу. Будьте завжди здорові, оптимістичні, активні, доброзичливі. Бажаємо вам і вашим близьким добра, любові, здоров’я та всіх благ.
Поліна Харченко
Залишити відповідь