26.01
2023

Через кліматичні зміни, що відбуваються у всьому світі, зимові види спорту стають дедалі менш доступними. Це стосується і нашого міста – сьогодні лише люди старшого покоління пам’ятають кучугури до пояса, величезні натовпи на міській ковзанці та лижню у колишньому Парку шахтаря, яку “топтали” з грудня по березень. Нинішньому поколінню можна себе випробувати лише на штучному льоду спортивного комплексу “Снігова королева”.

Ще кілька років тому створення ковзанки з штучним покриттям у нашому місті здавалося фантастикою. Проте наполегливість підприємця Юрія Носа, який мріяв про це багато років, принесла свої плоди – у січні 2021 року в колишній школі № 4 почала працювати льодова арена.

Згодом тут запрацювали секції фігурного катання, почали тренуватися хокеїсти. Щодо фігуристів, то сьогодні можна говорити про те, що олександрійська школа за два з половиною роки не тільки встала врівень з ведучими школами країни, а й судячи з результатів змагань, перевершила багатьох, зайнявши у їх рейтингах один з найвищих щаблів.

Розповідає тренер наших фігуристів Євгенія Прядун: “На роботу в Олександрію мене запросив Юрій Нос. Сама я з Кропивницького, фігурним катанням професійно займаюся з 9 років, а на ковзани встала у три! У мене був гарний тренер, який зробив з мене справжню спортсменку (Євгенія багаторазовий призер найпрестижніших всеукраїнських та міжнародних змагань).

Останні роки почала займатися тренерською практикою, і тут познайомилася з Юрієм Володимировичем, донька якого тренувалися у моїй групі. Коли він казав, що в Олександрії буде своя льодова арена, я, чесно кажучи, не вірила. Але коли це сталося, була подвійна радість, бо Юрій Володимирович запросив мене на тренерську роботу.

Жити на два міста нелегко, бо тренування відбуваються 4-5 днів на тиждень по вісім годин, тож вдома буваю лише на вихідних. А в Олександрії мені облаштували кімнату під житло прямо в приміщенні школи.

Починати тренерську роботу «з нуля» теж було нелегко – в групу приводили дітей, які навіть не бачили ковзанів. Проте згодом вималювався кістяк, який сьогодні став обличчям олександрійської школи фігурного катання.  За два роки вони навчилися виконувати такі елементи, що й мені не завжди під силу.

Про наші успіхи говорять результати змагань. Так, нещодавно в Кременчуці відбувся турнір з фігурного катання Kremenchuk winter cup, де на льодовій арені «Айсберг» зібралися 92 спортсмени. Участь у змаганнях взяли фігуристи з Кременчука, Сум, Харкова, Дніпра, Києва, Олександрії. Ми зайняли 5 перших місць з 9-ти! Це чудовий результат. Адже поряд з “маленькою” Олександрією виступали гранди фігурного катання. Повірте, протистояти таким школам з багаторічним досвідом, традиціями, чудовими спортивними базами дуже нелегко.

Також треба відзначити, що Олександрія включена у графік проведення чемпіонату України з фігурного катання. Чергові змагання пройдуть у нас у період з 1-го по 10-е квітня. Сюди приїде весь цвіт цього виду спорту. І це не може не радувати, адже свідчить, що Олександрія досягла свого визнання і вершин, до яких інші йшли десятиліттями”.

Окрім фігуристів, на льодовій арені тренуються хокеїсти і не тільки наші місцеві. Наприклад, Павло Каденко і два його сини  приїздять двічі на тиждень із Жовтих Вод. Пограти у хокей приїжджають з Новостародуба, Кременчука, Полтави, Кривого Рогу, Кропивницького. Приїжджають цілими командами, щоб помірятися силами один з одним. Грає тут і наш хокейний клуб “Олександрія”, який існує в місті з 2012 року.

Всі хокеїсти, як один, піднімають у розмовах одну й ту ж саму тему – треба розвивати цей вид спорту. Треба створювати секції, залучали молодь та дітлахів. Проте у спортивних закладах міста на сьогоднішній день немає жодної секції зимових видів спорту. А ті, хто займається самотужки, самі себе і утримують. Як фігурне катання, так і хокей – це доволі дороговартісні види спорту.

– Було б добре створити у місті базу зимових видів спорту, – каже керівник спортивного комплексу Юрій Нос. – Оскільки такого немає навіть в обласному центрі, то ми могли б стати “піонерами” цієї справи й об’єднати навколо себе всю область. Перші зачатки для цього вже є. Знаю немало відомих у нашому і не тільки місті людей, які готові прийти на допомогу, але треба із чогось починати. Створити секцію хокею допоміг би знайомий професійний тренер із Запоріжжя. Його ім’я відоме кожному хокеїсту країни, тому що він підготував багато наших найкращих спортсменів. Він готовий будь-коли переїхати до нашого міста, щоб очолити і тренувати команду.

У мене є списки людей, які бажають зайнятися фігурним катанням або хокеєм, але самотужки нам не впоратися. Місцева влада робить все можливе для розвитку спорту в місті, але її можливості, особливо зараз, не безмежні. Тож ми звернулися до обласної ради і особисто до її голови – Сергія Шульги за допомогою. Тим паче, що нещодавно у своєму виступі він наголошував на необхідності розвивати в області зимові види спорту.

У своєму зверненні ми написали наступне: «В місті Олександрії третій сезон працює льодова арена «Снігова королева», загальна площа якої складає 800 кв. м. Наразі каток приймає бажаючих кататися на ковзанах та, на постійній основі, функціонує секція з фігурного катання. Натомість потужність льодової арени дозволяє прийняти 3-4 секції. 

В нашому місті вже пройшло 4 відкритих Всеукраїнських змагань з фігурного катання, на яких олександрійські фігуристки здобули перемогу і призові місця. Фігуристок підготувала тренер Євгенія Прядун. Вихованці Євгенії гідно представляють Кіровоградщину і за межами області.

Також зараз виникли великі труднощі з оплатою за енергоносії, яка досягає 120 000 грн. на місяць. В таких умовах ми вимушені підіймати плату за тренування дітей. І знову весь тягар лягає на плечі батьків наших дівчаток-фігуристок, а в умовах війни у батьків немає змоги проплатити за електроенергію.

Беручи до уваги вищевикладене, від себе і від батьків щиро просимо Вашої підтримки у вирішенні питання оплати за електроенергію і, по можливості, придбання екіпірування для наших майбутніх хокеїстів.

Просимо Вас при внесенні змін до обласного бюджету, передбачити кошти  для підтримки на  час воєнного стану льодової арени «Снігова королева» в м. Олександрії».

C. Іванов

Один комментарий

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень