25.02
2019

Очільник Олександрійського відділу поліції Володимир Хвостов провів брифінг для представників місцевих засобів масової інформації. Головною темою було підведення підсумків роботи за минулий рік.

«Ми вже проаналізували нашу роботу у 2018 році, зорієнтувалися в проблемних питаннях, на які варто звернути увагу. Найактуальнішою темою роботи на наступний рік є профілактика злочинності. Це задача всієї української поліції, зокрема Роман Козьяков, керівник Головного управління НПУ в області, скеровує нашу роботу саме у цьому напрямку», – розповів В.Хвостов.

Про підсумки роботи відділу

Упродовж 2018 року до Олександрійського відділу поліції надійшло 18 тисяч 172 заяви та повідомлення про скоєння кримінальних правопорушень, що на 1508 більше, ніж у 2017 році. Згідно з офіційною інформацією, протягом 2018 року спостерігається зменшення скоєння саме кримінальних правопорушень. У 2018 році їх було 1590 (1779 – за 2017 рік). По 355 кримінальних справах особи встановлені. Проте у 2017 році встановлених було більше – тоді було викрито 453 особи. Щодо розслідувань, то минулого року розкриттів було на 90 менше, ніж позаминулого.

У вчиненні кримінальних правопорушень за звітний період про підозру повідомлено 130 особам. З них 33-ом судом було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а 13-ом – домашній арешт.

Слід відмітити позитивну динаміку, а саме: у 2018 році відбулося зменшення скоєння тяжких тілесних ушкоджень, в тому числі зі смертельними наслідками. На 150 випадків зменшилися крадіжки. Із 1166 крадіжок (1316 у 2017 році), вчинених у 2018 році, викрито лише 156 осіб.

Більше ніж удвічі зменшилася кількість шахрайств порівняно з 2017 роком. За весь 2018 рік у поліції їх зафіксовано 54 випадки. Така ж ситуація із незаконним заволодінням транспортними засобами. На останнє суттєво вплинула програма відеонагляду в місті, яку ініціювала міська влада.

Проте є ряд злочинів, які, в порівнянні з 2017 роком, минулоріч збільшилися. Насамперед це вбивства – з 4 до 7 випадків. Особи, які їх скоїли, встановлені, матеріали передані до суду. З 6 до 9 випадків у 2018 році збільшилася кількість розбоїв. Осіб вдалося встановити по 6 епізодах. Також, як і по всій країні, збільшилася кількість дорожньо-транспортних пригод.

За повідомленням очільника місцевої поліції, суттєві напрацювання і досягнення є у боротьбі з незаконним обігом наркотиків: «Як я і обіцяв, коли тільки прийшов на пост начальника Олександрійського відділу, особливу увагу наш відділ приділяв боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів. Варто зазначити, що лише у 2018 році ця робота зрушила з мертвої точки, і поліція стала притягувати до відповідальності не лише тих, хто зберігає і споживає, основна робота проводилась у напрямку тих, хто займався збутом та розповсюдженням. За рік було зареєстровано 6 фактів, пов’язаних зі збутом. За 4 кримінальними правопорушеннями особу встановлено. За рік до відповідальності вдалося притягнути трьох наркозбувачів. Загалом мали місце 24 факти, пов’язані із незаконним обігом наркотиків, по 16 кримінальних справах особи встановлені», – повідомив В.Хвостов.

На запитання – чому саме зараз ситуація із наркозбувачами зрушила з мертвої точки, начальник поліції зазначив, що в законодавстві нічого не змінилося, поліцейські працюють за старими алгоритмами, керуючись Кримінально-процесуальним кодексом, а відповідати за дії чи бездіяльність попередників – некоректно.

Також поліція контролювала ситуацію із незаконним обігом зброї. За рік було зареєстровано 7 таких фактів, по всіх особи встановлені.

Якщо говорити про адміністративну практику, то начальник поліції навів цікаві цифри. Найбільше у 2018 році було порушень водіями правил користування транспортним засобом, кількість яких в порівнянні з 2017 роком зросла майже у п’ять разів (461). Майже вдвічі зросли показники по керуванню транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння (112). Зросли показники куріння тютюнових виробів у заборонених місцях (385), розпивання алкогольних та слабоалкогольних напоїв у громадських місцях (831 випадок).

Плани на 2019 рік

«Серед пріоритетних орієнтирів на цей рік ми виділили один з головних – це комунікація і налагодження зв’язків і діалогу з громадскістю, зворотного зв’язку, – відмітив В.Хвостов. – Саме для цього начальник Головного управління поліції в області запровадив «гарячу лінію», на яку може телефонувати кожен громадянин, аби дізнатися про хід його справи, прізвище слідчого, який веде справу.
Також ми плануємо вдосконалювати якість і швидкість реагування на заяви та повідомлення, в ідеалі це 5-7 хвилин після повідомлення. Крім того, ми збираємося чимало сил витратити на профілактику злочинів, продовжувати протидіяти наркозлочинності саме в напрямку викриття збувачів, нарколабораторій та притонів».

Кадрова забезпеченість

Наразі в Олександрійському міськвідділі працюють 78 поліцейських при 110 штатних. Минулого року спостерігався значний відтік кадрів, проте не лише в Олександрії. Більшість працівників – це молодь, найбільший стаж поліцейських у відділі – 5 років. До речі, цікаво, але до 2013 року в Олександрійському міськвідділі тоді ще міліції працювали 250 співробітників, у тому числі 30 дільничних інспекторів. Нині дільничних лише 12.

Керівництво Нацполіції активно працює у напрямку залучення кадрів – це і профорієнтаційна робота, планується програма лізингу житла для працівників поліції, відшкодування за оренду житла, медичне забезпечення.

Запитання і відповіді

– Чи впливає на розмір заробітної плати працівників поліції відсоток розкриття злочинів?

– Зрештою ні, проте якщо працівник поліції неналежним чином виконує свої професійні обов’язки, він не отримає премії чи заохочення, які, в свою чергу, нададуть тим, хто розкрив особливо тяжкі злочини. У таких випадках ми ініціюємо клопотання перед головним управлінням для преміювання таких співробітників, – відмітив очільник олександрійських поліцейських.

– Якими були найпоширеніші крадіжки у 2018 році?

– Переважна кількість – це крадіжки з подвір’їв приватних будинків, з гаражних приміщень – інструментів, болгарок, металу. Також серійність спостерігається щодо крадіжок кабельної продукції «Укртелекому», КТМ, операторів мобільного зв’язку та ін. Мало не щодня поліція Олександрії фіксує випадки крадіжок мобільних телефонів та гаманців із сумок і кишень у багатолюдних місцях.

– Чи зафіксовано за минулий рік в Олександрії так званих «гастролерів»?

– Так, у 2018 році ми припинили діяльність кількох таких груп осіб – з Кременчука, Жовтих Вод та Кривого Рогу. Наприклад, жінки ромської національності приїжджали до Олександрії і викрадали гаманці та мобільні телефони. Інша група займалася крадіжками з квартир. Ставили маячки, аби зрозуміти, коли господарів немає вдома, потім у денний час шляхом підбору ключів проникали до помешкань і викрадали цінні речі та гроші. З початку нинішнього року в Олександрії зафіксована одна крадіжка з квартири.

Одним із проблемних питань є те, що через гуманність нашої судово-правової системи люди, що скоюють крадіжки, часто лишаються під домашнім арештом. Як показує практика, більшість із них повторно скоюють злочини.

Чи вдалося за минулий рік викрити шахраїв?

– Хоча ці злочини непросто розкрити, шахраї часто заплутують сліди, проте певні позитивні моменти відмітити можна. Ми тісно співпрацюємо із регіональним відділом кіберполіції, який значно допомагає нам у цьому напрямку. Так, минулого року вдалося розкрити групу молодих людей, усі віком до 25 років, усі – мешканці Олександрії, які за допомогою платіжних систем ошукували не лише олександрійців, а й жителів інших міст і областей. По місту ми зафіксували 7 випадків, до яких вони причетні. Група молодиків діяла з кінця 2017 року до середини 2018 року. Через платформи розміщення об’яв OLX та Prom.ua хлопці під виглядом продажу побутової техніки брали передоплату і зникали.

Крім того, нам вдалося встановити особу, яка близько місяця тому ошукала 84-річну пенсіонерку. Нагадаю, 7 січня близько 16.00 на стаціонарний номер мешканки Олександрії зателефонував невідомий, який правдоподібно представився її сином і повідомив про те, що постраждав у ДТП. Йому терміново були потрібні гроші для лікування. Через деякий час до жінки прийшов чоловік, якому вона передала гроші для сина в сумі 4 тисячі доларів США, 8 тисяч гривень і 120 євро. Після цього візиту невідомого жінка ніби отямилася і вирішила зателефонувати синові, щоб дізнатися про його здоров’я. Той, у свою чергу, був дуже здивований. Він сказав матері, що з ним все в порядку – ні в яку ДТП він не потрапляв, і протиправних дій щодо нього не здійснювалося.

Як виявилося, людина, що телефонувала пенсіонерці, знаходилася в Луганську. Особу ж, яка приходила по гроші до бабусі, наразі намагаємося встановити. Тривають слідчі дії.

Слід зазначити, що у більшості випадків телефонними шахрайствами займаються ті, хто знаходиться в місцях позбавлення волі, залучаючи до цього тих, хто на волі.

– Чи мали місце минулого року злочини з використанням вогнепальної зброї?

– Так, за минулий рік таких злочинів було кілька: вбивство, замах на вбивство та розбійний напад на сім’ю фермерів. Усі злочини, окрім останнього, розкриті, матеріали передані до суду.

На завершення брифінгу начальник Олек-сандрійського міськвідділу поліції повідомив, що найближчим часом в Олександрії таки запрацює ізолятор тимчасового тримання. Сьогодні він готовий до використання на 90%. В ізоляторі вже проведено всі необхідні ремонтні роботи, зараз іде процес закупівлі меблів та іншого необхідного інвентарю – постелі, посуду, ковдр та подушок. Залишилося доукомплектуватися кадрами. А автомобіль для ізолятора нададуть, – відмітив Хвостов. За його словами, відкриття ІТТ №7 в Олександрії значно прискорить роботу місцевих правоохоронців. Адже поліцейські змушені возити затриманих з Кропивницького, що значно уповільнює роботу судової системи, та й потребує і фінансових затрат, і додаткового залучення співробітників поліції. Нещодавно Олександрійський відділ поліції отримав колективне звернення від Олександрійського місьрайонного суду з проханням прискорити відриття ізолятора.

Ірина Кошкіна

Один комментарий

  • Ностальгія пишет:

    “Здобутки і плани”, – як пафосно, аж чимось рідним і до болю знайомим оповило… Думав про комбайни, намолоти, рекордні врожаї, чавуни і сталі, квадратні метри зданого житла, виконання і перевиконання, плани і зобов’язання на новий завершальний рік п”ятирічки…
    А воно, оно-но як, зовсім у іншій сфері згодилось…и в душе мятежной отозвалось!
    Мож о Макаренко, Крупской, Дзержинском, Семашко, вспомнят?
    О профилактике, предупреждении, изменении нравов улицы, внешней окружающей среды, воспитании, колониях беспризорных, диспансеризации, -комплексно и всеобьемлюще, вскоре заговорят?..
    Бо “намолачивают”, из году в год все больше и больше, закрома родины не вмещают уже, трещат аж!

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень