22.08
2016

Затяжна «чапаєвська атака»

Рубрика: Новости. Автор: Админ

     Пікетами, мітингами, блокуваннями, іншими політичними протестними акціями зараз навряд чи кого здивуєш. Але цей випадок, напевне, єдиний у своєму роді: доволі численна громада двох олександрійських мікрорайонів 10 місяців тому вирішила протистояти… місцевому підприємству РЕМ ПАТ «Кіровоградобленерго». Тобто політика, здається, тут ні при чому. Тоді чим же так завинили електрики перед своїми абонентами, що ті оголосили їм тиху, але таку затяжну війну? Втім, без політики, принаймні малої, тут все ж не обійшлося…

       Розпочалося все з того, що восени минулого року енергетики стали виконувати планові роботи з заміни силового кабелю по вул.Чапаєва (Заводський мікрорайон). Розпочали копати траншею під кабель, який, згідно з проектом, повинен проходити по вулиці. Але це страшенно не сподобалося мешканцям вулиці, і вони почали блокувати роботу енергетиків, створюючи їм різні перешкоди. Свою незгоду люди аргументували передусім тим, що майбутня підземна кабельна лінія перетинатиме існуючі газові та водопровідні вводи, які йдуть від магістральних трубопроводів до приватних домоволодінь. Мовляв, у разі виникнення пошкоджень водо- та газопроводів їхнім власникам неможливо буде розкопувати і ремонтувати комунікації, оскільки їх під землею перетинатиме електричний кабель напругою 10 кіловольт. Інша причина – люди бояться, що сусідство високовольтного кабелю та їхніх помешкань буде шкідливим для здоров’я, бо створюватиметься згубне електромагнітне поле. Мешканці скаржилися на це окремим депутатам, приходили на чергові сесії міської ради, зверталися до міського голови з вимогами до енергетиків припинити монтажні роботи і прокласти кабель десь в обхід їхньої вулиці. Саме тоді, перед виборами до міської ради і деякий час після них, ряд депутатів використали невдоволення мешканців вул. Чапаєва як певну політичну трибуну для власних цілей…
Трохи згодом ці ж депутати разом із жителями ініціювали проведення спільних нарад з представниками влади, керівниками підприємств електро-, газо- та водопостачання. Дискусія була доволі гострою: даремно енергетики переконували жителів, що роботи ведуться згідно з розробленим спеціалізованою організацією проектом, де витримані всі відстані кабельної лінії до існуючих трубопроводів, і що це зовсім не перешкоджатиме можливим ремонтам газових і водопровідних мереж. Що ж до загрози електромагнітного випромінення, то вона, за словами фахівців, взагалі відсутня: чинними нормативними документами захист від випромінювання передбачений лише для повітряних ліній напругою від 110 кіловольт, ця ж лінія – підземна, броньована (у металевій захисній оболонці) і напругою в 11 разів меншою. Незмінну позицію міської влади з цього приводу неодноразово відстоював міський голова Степан Цапюк: «Свого часу міська рада дозволила енергетикам виконання робіт, оскільки вони організовані у повній відповідності до чинного законодавства. Підприємство вже вклало у ці роботи значні кошти. Отож я не бачу ніяких підстав для того, щоб міська рада скасовувала власне рішення. До того ж, на такі дії влади неминуче подасть судовий позов РЕМ «Кіровоградобленерго», і тоді міська рада буде вимушена відшкодовувати завдані збитки даному підприємству».
Кажуть, все минає. Пройшли вибори, минуло тривале протистояння між депутатськими політичними силами у міській раді. Здавалося, що з часом заспокоїлись і мешканці Заводського мікрорайону. Але де там: на одній із недавніх сесій міської ради представник групи активістів знову нагадав про цей уже давній конфлікт і запевнив, що жителі відступати не збираються і так само вимагають перенесення кабельної лінії на інший маршрут. Отож роботи на даному відрізку енергетики припинили ще взимку цього року і продовжити їх не мають можливості. Який вихід із ситуації, що зупинилася на мертвій точці, ми запитали у головного інженера Олександрійського РЕМ «Кіровоградобленерго» Володимира Сіренка.   Ось його коментар: «Ситуація справді поки що, на жаль, не зазнала жодних змін. Щось змінювати у ході роботи ми також не маємо змоги – щоб змінити проект виконання робіт, потрібні законні підстави, а їх немає. Проектом передбачені всі технічні моменти, він пройшов необхідні експертизи. До того ж, роботи дороговартісні – 3,5 мільйона гривень, а від будь-яких внесених змін дуже збільшиться кошторис. Більшу частину робіт ми вже виконали і взагалі давно б їх завершили, якби не це незрозуміле протистояння. Ми подали на організаторів протистояння заяву до поліції, де вже відкрито кримінальне провадження за ст.206 «Перешкоджання проведенню законної господарської діяльності». Отож поки що чекаємо рішення суду. Що ж до претензій жителів, що з ними не було погоджено прокладення кабелю, – законодавством таке не передбачено, і на це є відповідне рішення міської ради».
Як зазначив посадовець, старий силовий кабель, який подавав напругу не лише на Заводський мікрорайон, а й далі – на район 8-ї школи, прокладений ще у 1975 році. Надійність його низька, і внаслідок цього виникали аварійні ситуації: взимку, наприклад, знеструмлювалися не лише ці два райони, а й телерадіоретранслятор та інші об’єкти. У зв’язку з цим і виникла необхідність заміни 3,5 кілометрів високовольтного кабелю. Все йшло по плану, проблем ні з ким із жителів не виникало, поки черга не дійшла до вул. Чапаєва, де залишилося прокласти якихось 700 метрів…
«Прошу мати на увазі, що на даний час обидва мікрорайони підключені до одного фідера живлення, який не розрахований на таке навантаження і є старим за віком. Варто лише збільшитися навантаженню – кабель не витримає і буде те, що минулої зими: обидва мікрорайони виявляться знеструмленими лише через кількох непоступливих жителів вулиці Чапаєва», – попереджає Володимир Сіренко.
Зараз надворі літо. Фідер, котрому більше сорока років, ще якось тримається. Але літо, як відомо, не вічне, з настанням холодів навантаження на фідер різко зросте, і в таких ситуаціях трапляється, що силові кабелі не витримують і «стріляють», а цілі житлові масиви надовго занурюються у темряву – непогано було б про це пам’ятати «революційно налаштованим» чапаєвцям…

О.Осауленко

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    Это как раз тот случай, когда следует и власть употребить! – Проти кричущого невігластва завзятих чапаєвців.
    Не вірять(?), бузять(!), покажіть активістам схеми мереж підземних комунікацій міста, особливо центрів, будь якого міста, з перехрещеннями усіх підземних комунікацій – електричних, зв’язку, сигналізації, водо, тепло, газо, каналізації – з усім цим люди давним давно зжились! Напрацювали відповідні норми і правила обладнання і експлуатаціі обов’язкові для Всіх!!! (Дійсні для надміру бунтівних, революційних чапаєвців також. Хитро-роблені Когути, вони, а не революціонери…)

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень