10.11
2015

Захистись – засвітись!

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

Проблемам безпеки дітей та їхнього захисту на дорогах був присвячений форум «Тиждень безпеки дорожнього руху», який організувало в Олександрійському колегіумі громадське формування з охорони громадського порядку «Ягуар-2006». У форумі взяли участь директор колегіуму, його заступники та вчителі початкової школи, а також представники ЗМІ та колишньої служби ДАІ – начальник ВДАІ Олександрійського району Віктор Глущенко та начальник сектору профілактичної роботи Управління ДАІ у Кіровоградській області Ольга Волок.

Керівник ГФ «Ягуар-2006» Павло Пасенчук подякував керівництву колегіуму за можливість проведення такої зустрічі, яка, до речі, відбулася у рамках заходів оголошеного Генеральною Асамблеєю ООН «Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху». Бажано було б, щоб інші навчальні заклади Олександрії також долучилися до корисної акції «Захистись – засвітись».

Ольга Волок у своїй промові зазначила, що з початку поточного року на шляхах Кіровоградщини сталося 39 дорожньо-транспортних пригод за участю дітей до 18 років. Чотири дитини загинули, сорок були травмовані. В цілому по Україні статистика досить сумна: правила дорожнього руху порушуються скрізь і часто. Найсумніше те, що внаслідок цього страждають та гинуть діти. За 10 місяців в Україні сталося 107324 ДТП, у них 20033 – з постраждалими, 25028 осіб були травмовані, 3124 загинули… У 3258 випадках учасниками ДТП стали діти, 173 з них більше немає на цьому світі. «Працівники правоохоронних органів сподіваються на підтримку широкого загалу, зокрема, освітян, оскільки коли у ДПТ потрапляють діти, то це, мабуть, вина нас, дорослих – не навчили, не підказали, не застерегли. Ми повинні вчити дітей, як правильно переходити проїжджу частину, як рухатися у транспортному потоці, як поводитися у різних ситуаціях на дорозі», — наголосила О.Волок.

Учасникам форуму було продемонстровано шокуюче відео наслідків ДТП на Кіровоградщині, зібраних за п*ять років. Основні причини ДТП – перевищення швидкості водіями, нехтування пішоходами червоного сигналу світлофора, зіткнення автомобілів. Учасники зустрічі дійшли висновку, що треба зробити усе можливе, аби до сумної статистики ДАІ на потрапляли діти, зокрема – учні олександрійських шкіл.

Одним із засобів захисту дітей та дорослих є світловідбиваючі елементи – флайтери. Вони яскраво горять у світлі автомобільних фар і служать для підвищення видимості пішоходів, велосипедистів, дитячих візків (колясок) на дорогах у сутінки й темний час доби. Флайтер працює за принципом дорожніх знаків — відбиває світло автомобільних фар і допомагає водієві у сутінках або темряві помітити пішохода на великій відстані. Якщо при ближньому світлі фар водій бачить пішохода з відстані 50 метрів, то пішохода з флатером видно за 150 метрів. Відповідно з дальнім світлом людину з відбивачем можна помітити за 400 метрів. За результатами досліджень, при цьому ризик наїзду транспортного засобу на пішохода знижується на 85%. В межах міста пішоходу достатньо двох флатерів – зліва та справа, за містом необхідно додати ще два – спереду та ззаду.

Павло Пасенчук передав вчителям колегіуму по два флатери для 153-х першокласників. Також були розданi друкованi материали. Крім того, 500 флайтерів були передані правоохоронцям.

До речі, кожен бажаючий може замовити необхідну кількість наклейок (для візочків, велосипедів, курток та шкільних ранців), брелоків або підвісок для себе та членів своєї родини у київського виробника – ТОВ «Рефлайт», зателефонувавши за  номером 067-407-05-10 (Олександр). Ціна флатера – 15 гривень.

Учасники форуму підтримали Всесвітню декларацію з безпеки дорожнього руху – усі підписані примірники будуть відправлені до Міністерства охорони здоров*я – ініціатора проведення «Тижня безпеки дорожнього руху» в Україні. Вчителі колегіуму поставили правоохоронцям питання стосовно регулювання дорожнього руху в межах міста, на проблемних ділянках вулиць та перехрестях і висловили сподівання на проведення спільної просвітницької роботи з дітьми. Крім того, хотілося б відновити програму встановлення на вулицях Олександрії камер відеоспостереження – це дисциплінує водіїв і підвищує культуру руху на дорогах.

«Чим більше буде проведено таких заходів, тим краще буде для всіх, адже безпека дітей є першочерговою. Спасибі вчителям, що приділяють велику увагу обізнаності учнів з правил дорожнього руху. Якби до цієї справи долучилися батьки, травматизм і смертність на дорогах були б набагато меншими», — підвів підсумок форуму Павло Пасенчук.

Олена Карпачова

, , .

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень