12.10
2021

За 100 днів з моменту запуску ринку землі землевласники вільно розпоряджалися своєю землею і в області станом на 10 жовтня було здійснено більше 1700 правочинів. Про це під час тематичного брифінгу повідомила в.о директора департаменту агропромислового комплексу Кіровоградської ОДА Тетяна Бурага.

«Станом на 10 жовтня було здійснено більше 1700 правочинів, це 6% від загальної кількості правочинів по Україні. За договорами купівлі – продажу відчужено 14% земель, а середня вартість гектару проданої землі склала в області 29,4 тисячі гривень. Це фактично середній показник в країні», – зазначила Тетяна Бурага.

За її словами, наразі оформленням цих правочинів займаються 112 приватних та 29 державних нотаріусів, 24 нотаріальні контори. Крім цього, з моменту запуску ринку землі було опрацьовано більше 200 звернень громадян щодо земельних питань.

Як повідомила голова відділення нотаріальної палати України в Кіровоградській області Тетяна Балик, вся інформація про земельну власність – в електронному форматі. Це
гарантує прозоре використання всіх земель, захистить права власності та
майнові права жителів області. Завдяки повній цифровізації земельних відносин
буде максимально усунено людський фактор та подолано корупцію. А доля земельної ділянки з моменту надання дозволу на її відведення
відстежується публічно.

Свою позицію щодо старту ринку землі висловив і Великосеверинівський сільський голова Сергій Левченко.

«Ця реформа надала певний поштовх і для територіальних громад. Наприклад, були передані землі з державної до комунальної власності і зараз є змога правильно розподілити цей земельний ресурс для залучення якомога більше бюджетних коштів, які підуть на розвиток громади», – зауважив голова громади.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень