18.01
2019

Газовий скандал у Кропивницькому. Дві компанії — постачальники газу — завищили показники споживання палива та привласнили державні кошти. Йдеться про 200 мільйонів гривень, що виділено на субсидії.

Тепер споживачам доводиться вистоювати у довжелезних чергах, аби повернути гроші. Подробиці у нашому сюжеті.

У абонентському відділі обслуговування клієнтів в Кропивницькому — усе без змін. Довжелезні черги, тиснява, обурені люди — як і два місяці тому. Марія Ларченко прийшла аби повернути більше тисячі гривень, які перевела на старі рахунки — Центргазу. У черзі стоїть вже кілька годин. Перед нею — ще сотня людей.

«Виявляється кілька місяців треба було платити за новими, я вважаю, це можна було зробити більш автоматизовано, все комп’ютерно можна було цей натовп не створювати особливо в епідемію грипу», — говорить Марія Ларченко, жителька Кропивницького.

Таких як Марія Ларченко — багато. Найважче — пенсіонерам. Їм попри нараховану субсидію, прийшли захмарні рахунки.

«У меня переплата за прошлый год 1800, перешли на «Нефтегаз», викупил, сняли мне, выставили счета, а не учли переплату, не знаю что теперь делать, пусть объяснят, где мои 1800 гривен», — говорить Вікторія Федорівна, пенсіонерка.

Безлад виник через зміну постачальника. Досі ним був Центргаз, що належить НАК «Нафтогазу». Та з першого листопада той замінив одного свого постачальника на іншого, але теж свого. Тепер ці функції виконує — «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України».

«Нафтогаз Україна,який отримав з кінця минулого року, з листопада місяця, можливість управляти цією компанією і постачати газ населенню, виявився неспроможним забезпечити процес власне як і перерахунку субсидій з бюджету в рахунок газу спожитого так і відповідного обліку споживачів, які отримують газ так і відповідно переведення, переоформлення точніше нових договорів з компанією, яка колись постачала газ», — говорить Юрій Корольчук.

Пояснити — чому люди не можуть скористатися субсидіями і чому не враховуються суми, переплачені попередникам, у новій Газопостачальній компанії — не змогли.

«На жаль, податкове законодавство передбачає що кожен власник особового рахунку має особисто розпорядитись цими коштами, і за нього це ніхто зробити не може, також податкове законодавство має певні вимоги до повернення цих коштів», — говорить Сергій Дробко, заступник директора філії ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України»  у Кропивницькому.

Експерти з питань енергетики заявляють: насправді все просто. За їх словами, газопостачальні компанії створили корупційну схему, яка має зацікавити правоохоронні органи. Зокрема — перевищили споживання газу майже на 10 мільйонів кубометрів, крім того списали 200 мільйонів гривень невикористаних субсидій.

«Нафтогаз України їх фактично забрала у споживачів і оплатила ними частину боргів попереднього постачальника Центргаз, це державні гроші субсидії і іїх нецільове використання це фактично кримінальний злочин, тобто це розтрата державного майна якщо так сказати», — говорить Юрій Корольчук, експерт з питань енергетики.

«Получилось таким образом, что бывший поставщик использовав деньги субсидиантов расчитался с долгами перед НАК «Нафтогаз Украина», а после этого пришла компания НАК «Нафтогаз Украина» и, соответственно, вроде бы как «Нафтогазу» никто не должен, а в то же время у людей возникли огромнейшие долги, т.е. те деньги которые были оплачены ранее и субсидии которые были назначены ранее найти их сейчас практически невозможно», — говорить Валентин Землянський, експерт з питань енергетики.

Таку схему «Нафтогаз» планує запровадити по всій країні — стверджують експерти. А розплачуватись за неї доведеться — споживачам.

Подробности

Один комментарий

 • Маугли пишет:

  Тогда скажу больше, если уж испугались правды(!), и того что ФАРАОНА смел с пигмеем сравнить в суе…
  Эксперт Землянский, не договаривает… Только т- с,с — «тиграм не докладывают мяса!»
  А у перелицевавших вывески компаний (НАФТОГАЗ и Обл.Энерго) изъяли(!) предыдущие компютерные программы для учета и обработки данных по абонентским платежам! Обслуга осталась таже, только дрожащая за сокращение молчит, но объективно никому и ничем помочь не может по сверке в счетах по оплате. Как бы не «свирепствовал» народ, она «безмолвствует», а эксперт дипломатично полуправдничает!
  Путаница не возникла! Она есть часть мастерски спланированного многократно испытанного (в том числе и с нашей приснопамятной водой!) обь..бурского действа, где прав будет тот на стороне которого «закон джунглей»! -Там мясо тигры берут сами!

  Мне нравится! Thumb up 0

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень