23.09
2019

Згідно з постановою Кабінету Міністрів, віднині споживач може обирати один з п’яти варіантів договорів з ОКВП «Дніпро-Кіровоград», три з них стосуються жителів приватного сектору.

Оскільки більше 70 відсотків споживачів є мешканцями багатоквартирних будинків, то обирати їм потрібно буде з двох варіантів – укладати індивідуальний чи колективний договір.

Ідивідуальний передбачає, що ОКВП «Дніпро-Кіровоград» зобов’язується надати послугу безпосередньо до квартири.

Колективний договір – коли Водоканал надає послугу з водопостачання до врізу в будинок, а далі ОСББ чи інший балансоутримувач бере на себе обов’язок поставки її до квартир мешканців.

У законі сказано, що до 1 травня 2020 року люди мають право визначитися з тим, який варіант їм підходить. Для цього потрібно буде скликати загальні збори, на які повинні зібратися власники не менше 75 відсотків житлових площ, прийняти відповідне рішення. ОСББ має право також делегувати такі права своєму голові правління, і він тоді від імені мешканців матиме право укласти колективний договір. На загальних зборах можна також визначити людину з числа співвласників квартир і доручити укладення колдоговору їй.

Індивідуальний договір передбачає, що послуги, включені до нього, – платні. І цією платою для водоканалів України визначили абонентську плату.

Вона включатиме зокрема:
– повірку квартирного лічильника (чи лічильників) раз на чотири роки;
– друк та доставку квитанцій;
– абонентський супровід;
– звірку даних, виготовлення довідок на продаж, відчуження майна.

Кабінет міністрів встановив граничний розмір абонентської плати – вона не може перевищувати 24,80 грн. В ОКВП «Дніпро – Кіровоград» зробили розрахунки і визначили, що розмір абонентської плати залежатиме від кількості лічильників у квартирі:
– якщо один – 15,48 гривні;
– якщо два – 18,58 гривні;
– якщо три – 21,66 гривні;
– якщо чотири – 24,76 гривні.

Законодавець надав водоканалам право переглядати розмір абонплати в разі подорожчання відповідних матеріалів чи послуг, тому щоразу за 15 днів до перегляду про це повідомлятиметься на офіційному сайті ОКВП. Проте в будь-якому разі абонплата вищою за гранично визначену Кабміном не буде.

Абонплата сплачується щомісячно – про це буде інформувати додатковий пункт у розрахунковій квитанції. Водопостачання, водовідведення та абонплата заходитимуть на один особовий рахунок, і тоді Водоканал вже самостійно розділятиме ці послуги, згідно з умовами договору.

Крім того, для певних будинків (наприклад, у Знам’янці) може бути прийнятним варіант індивідуальних договорів з утриманням внутрішньобудинкових мереж. Тоді до абонплати додаватимуться додаткові кошти на утримання та ремонт підвальних мереж водопроводу і каналізації. Для цього потрібно визначити це на загальних зборах, внести у протокол та інформувати ОКВП «Дніпро-Кіровоград» про бажання укласти індивідуальний договір з утриманням мереж.

Після укладення індивідуального договору та внесення абонплати за повірку платити раз на чотири роки, як це було раніше, вже буде не потрібно. Вчасно прийде слюсар, демонтує лічильник, повірить його, вмонтує на місце, запломбує, а відділ обслуговування споживачів зробить відповідні перерахунки.

Важливо! На абонплату надається державна субсидія. ОКВП «Дніпро-Кіровоград» інформує соцзабези щодо укладених договорів та розміру абонплати. Але її несплата може призвести до виникнення заборгованості з подальшою втратою субсидії.

Абонентська плата нараховуватиметься з наступного місяця після укладення договору.

Індивідуальний договір без утримання внутрішньобудинкових мереж є договором за замовчуванням. У разі, якщо споживач не визначиться до 1 травня 2020 року самостійно, то такий вид договору буде вважатися укладеним автоматично.

Ознайомитися з умовами договорів можна на сайті ОКВП «Дніпро-Кіровоград» у розділі «Споживачам», «Фізичним особам», «Проекти договорів».

Наш кор.

коментарі 2

  • Оксана пишет:

    А якщо мені не потрібні платні послуги, чи зможу я від них відмовитися? Як тоді буде перглядатися абонентська плата? За весь час з 1998 року я лише один раз скористалася можливістю взяти довідку та разів 10 робила перерахунок. Квитанції мені також не потрібні, оскільки всі платежі списуются з картки. Та й лічильник дешевше купити новий раз на 4 роки, ніж його перевіряти.

    Мне нравится! Thumb up 0

  • Дід Панас пишет:

    Постанова КМУ, це нормативно-правовий акт за рангом нижний чим Закон, – не може порушувати базовий Закон!
    Існує Закон “Про метрологію”, де всі засоби обліку (на газ, ел.ен., воду) мають однаковісінький правовий статус! Пригадайте повірка чи заміна ел.лічильника хоч колись була платною? Або газового, встановленого службою Газу?
    Чому такий антизаконний випєндреж з лічильником на воду!?
    Всі маніпуляції з лічильниками, в тому числі і повірка, зняття і установка, транспортування – все це, забито у тариф на отримувану послугу споживачем! Так було, і є по-Закону, з лічильниками газу і ел.ен. З 2016року, бардак з лічильниками води теж був припинений, і повірка+ включалась в тариф – і відповідало нормі закону!
    Звідки оця очередна херня вилізла??? і тільки для води!!!
    Абонплата на існування лічильника, та ще й за ціною вищою ціни самого лічильника!
    Ух…ели, шо ли!?

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень