26.03
2021

У рамках Національної стратегії безбар’єрності, міжвідомча робоча група Кабміну підготувала пакет пропозицій, спрямованих на покращення доступу до інформації людей із порушеннями зору, слуху, мовлення та іншими особливостями сприйняття. Зокрема виборчі бюлетені адаптують для осіб із порушеннями зору та слуху. Про це повідомив начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату ОДА Костянтин Яцук.«За результатами консультацій з експертами, представниками громадськості та цільовими групами, міжвідомча робоча група Кабміну підготувала пакет пропозицій, спрямованих на покращення доступу до інформації для людей із порушеннями зору, слуху, мовлення та іншими особливостями сприйняття. Одним із основних напрямів розбудови інформаційної безбар’єрності є доступність інформації у виборчому процесі», – сказав Костянтин Яцук.
Міжнародна практика створення інформаційної безбар’єрності передбачає широке використання таких форматів, як абетка Брайля, великошрифтовий друк, переклад на жестову мову, тифлокоментар та ін.
Крім традиційних технологій поширюються і новітні, як-от програми зчитування текстів з екрану, онлайн-перекладачі на жестову мову тощо.
Зазначимо, розв’язанню проблем доступності інформації для людей з різними комунікативними можливостями присвячено окремий розділ Національної стратегії безбар’єрності, яка розробляється в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Також серед основних напрямків розбудови інформаційної безбар’єрності є: доступність інформації, що надходить від влади, доступність інформації в судовому процесі, доступність інформації під час отримання публічних послуг, доступність інформації, що транслюється ЗМІ, у креативних індустріях та спорті.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень