28.04
2022

Нещодавно в міському басейні почав працювати тренер з водних видів спорту Віталій Гуськов. Він наш земляк, до початку війни жив у Харкові, займався тренерською роботою, брав участь у підготовці паралімпійської збірної. Але, як і тисячі харків’ян, після щоденних обстрілів був змушений покинути місто і переїхати в Олександрію.

– Я народився в селі Клинці Кіровоградського району, а коли мені було 3 роки, моя сім’я переїхала до Олександрії, – розповідає Гуськов. – Тут я закінчив школу №15, вступив в сільгосптехнікум, учився на ветеринара, але на 4 курсі отримав серйозну травму, яка змінила все моє життя.
А потім у мене був інсульт, і повноцінно працювати я вже не міг. Років 5 міняв різні професії, пізніше влаштувався у міський Водоканал. У 2006 році по програмі реабілітації управління праці і соцзахисту міськради мене направили в Харків учитися на соціального робітника. Тут до мене звернулися представники обласної організації «Інваспорт» і запропонували зайнятися плаванням. Оскільки я з дитинства любив спорт, цікавився багатьма його видами, то погодився, хоча погано уявляв себе плавцем з однією рукою. Не буду розповідати про все, з чим довелося зіткнутися, але почав з нуля, через три роки отримав розряд кандидата в майстри спорту.
На жаль, просуватися в спортивній кар’єрі далі стало складно – здоров’я не дозволяло, і тоді я вирішив вивчитися на тренера. Отримавши спеціальність викладача фізкультури і тренера-викладача з плавання, працюввав в ДЮСШ. Займався в основному з людьми з обмеженими можливостями. За 10 років виховав чимало майстрів спорту і кандидатів в майстри. Мої учні перемагали і ставали призерами різних змагань, брали участь у підготовці спортсменів паралімпійської збірної України. В наступному році я мав отримати ранг тренера вищої кваліфікації, були великі плани на майбутній чемпіонат України, але війна все зламала.
24 лютого встав, як зазвичай, о 5 ранку, почав збиратися на роботу і почув вибухи – подумав, що це може бути феєрверк. Але пізніше подзвонила мати одного з учнів і сказала, що син на тренування не прийде, тому що місто обстрілюють…
Цілий місяць я сидів в очікуванні, коли стихнуть обстріли і з’явиться можливість вибратися з міста. А потім, узявши лише найцінніше, поїхав в Олександрію.
Тут познайомили мене з директором басейну Станіславом Керчей, який запропонував мені роботу. Як кажуть, що не робиться, то на краще – буду ростити майбутніх чемпіонів – олександрійців! Я працюю з усіма віковими групами, як зі здоровими, так і з людьми з інвалідністю. Хочу відмітити, що плаванням займатися можуть усі, навіть «колясочники». Виняток лише для хворих на епілепсію та на цукровий діабет.
Про мою роботу можна дізнатися на моєму YouTube-каналі, де я ділюся знаннями і розповідаю про методи тренувань.
Сподіваюся, що слідом за дитячою чашею басейну скоро відкриють і основну. Тоді можна буде проводити повноцінні заняття, і мені вдасться не лише прищеплювати здоровий спосіб життя, але й виховати майбутніх олімпійських чемпіонів!

М. Тупало

P.S. У басейні відкрилася дитяча чаша
В Олександрійському басейні мережа спортивних комплексів Sportrend пропонує водні заняття для дітей та дорослих.
Пропонується вільне та групове плавання, аквафітнес, персональні заняття. Тел. для довідок: 066-521-42-43.
Також набираються групи для занять із професійними тренерами. Довідки за телефонами: 066-97-33-833, 068-795-11-72, 099-205-50-51.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень