1.04
2022

Війна і медицина

Рубрика: Новости. Автор: Olena

Як працює олександрійська медицина у воєнний час, ми попросили розповісти начальника управління охорони здоров’я Тамару Сакару.
– Війна внесла корективи у життя кожного з нас, в кожну галузь життєдіяльності країни, у тому числі й у галузь охорони здоров’я. Проте, незважаючи ні на що, всі лікарні, амбулаторії, сімейні лікарі та вторинна ланка медицини нашої громади працюють у звичайному режимі.

Олександрійська міська лікарня залишається опорним закладом для роботи у воєнний час. Тому ми приділяємо особливу увагу йому для того, щоб створити належні умови для якісної роботи персоналу і комфортного перебування пацієнтів у воєнний час.
На сьогоднішній день ми провели величезний обсяг роботи, і, користуючись нагодою, хочу подякувати головному лікарю Віктору Миколайовичу Приходьку за те, що він оперативно зреагував на події, які відбулися в Україні, і ми змогли закупити медикаментів більше, ніж на 2 млн гривень.
На жаль, порушена логістика постачання та призупинення діяльності деяких фармакологічних підприємств, що розташовані у Києві, Харкові, Маріуполі, не дає змоги зробити ще більші запаси медикаментів. Проте всі необхідні першочергові медичні препарати, перев’язувальні матеріали та обладнання лікарня має у достатній кількості, тож ми готові до роботи у будь-яких умовах.
Стосовно районної лікарні, то вона теж буде задіяна у разі виникнення критичної ситуації. Для її стабільної роботи нещодавно було закуплено медикаментів та паливно-мастильних матеріалів на 100 тис. грн. Дитяча лікарня також забезпечена всім необхідним.
Треба зазначити, що ще з перших днів війни ми зробили повний аналіз того, що маємо у медичних закладах, що потрібно для їхнього стабільного функціонування. На основі цього склали перелік необхідного і передали до військової адміністрації нашого району. Далі ці запити направляються до вищих інстанцій державних органів, які мають прийняти відповідні рішення. Сьогодні в першу чергу допомоги потребують люди, які страждають серцево-судинними хворобами та порушенням ендокринної системи.
Ми щодня працюємо з усіма, хто причетний до постачання ліків, і це не тільки державні органи – сьогодні надзвичайно активізувалася діяльність різних недержавних благодійних організацій у багатьох країнах світу. Їхня допомога буде надзвичайно корисною.
Сьогодні в Олександрії сформовані резервні медичні бригади, до яких залучилися лікарі, що перебувають на пенсії. Приємно також, що серед переселенців є медики, які приходять до нас та висловлюють готовність у будь-яку мить стати на допомогу нашим працівникам.
Що стосується нашої повсякденної роботи, то треба відзначити, що кількість пацієнтів та звернень до лікарів з початку війни дещо зменшилася. Може й правда, коли кажуть, що стресові ситуації підвищують в організмі поріг вразливості до хвороб. Проте спостерігається збільшення попиту на медичні послуги стоматології. Вірогідно, це відбувається за рахунок збільшення кількості переселенців. Також люди частіше стали звертатися до невропатологів. Це зумовлено психологічним станом, стресами, що отримують громадяни під час війни.
З початку війни хвороби відійшли на другий план. Стало значно менше хворих на пневмонію та коронавірус. Так, від Covid амбулаторно лікуються трохи більше 110 чоловік, стаціонарно – у межах 10. Але це не привід розслаблятися – з хворобою ще не покінчено, карантинні заходи і обмеження потрібно виконувати.
Дуже багато нарікань надходить до нас на завищення цін на ліки в аптеках або на їх відсутність. Мушу сказати, що міська влада не має важелів впливу на ці процеси. Ми можемо лише збирати інформацію та передавати для реагування вищим органам державної влади.
Для розуміння ситуації треба сказати, що основні виробничі потужності, а також бази постачальників розташовані у Києві, Харкові, Маріуполі – тож ви розумієте, які виникають проблеми з доставкою ліків.
До таких наслідків призвели не тільки логістичні проблеми, а й панічні настрої частини містян, які скуповують все, що треба і не треба у великих кількостях. Хочу звернутися до всіх: громадяни, не створюйте ажіотажу, не створюйте зайвих домашніх запасів. Подумайте про тих, кому, можливо, ці ліки зараз вкрай необхідні. Подумайте про наших захисників, яким медична допомога потрібна першочергово. Візьміть до уваги, що більшість ліків мають обмежені терміни придатності, тож на все життя не напасешся!..
Натомість можу навести приклади, коли до нас приходять люди і кажуть, що у них є невеличкі запаси ліків, якими вони готові поділитися.
Стосовно вакцинації, то була невелика перерва у її проведенні, проте зараз цей процес відновлено і кожен бажаючий може зробити щеплення вакцинами Pfizer, або CoronaVac у кабінеті № 216 Центру надання первинної медичної допомоги (міська полікліника). Також тут можна отримати бустерну дозу вакцини.
Усього на даний час вакциновано 44,9 % населення Олександрійської громади.
Також, користуючись нагодою, хочу закликати олександрійців не нехтувати своїм здоров’ям і при перших ознаках захворювань звертатися до своїх сімейних лікарів. Пам’ятайте, що здорова людина більш корисна для нашої спільної справи, ніж хвора. Також звертаюся до переселенців, які знаходяться в нашому місті: при будь-якій необхідності звертайтеся до наших лікарів, вони обов’язково нададуть усю необхідну допомогу. При цьому неважливо, коли і в якому місті укладена декларація з сімейним лікарем.
Наостанок побажаю всім нашим громадянам здоров’я, скорішої перемоги та повернення до мирного життя.

С. Іванов

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень