20.05
2019

19 травня активісти в Олександрії розвісили на табличках декомунізованих вулиць червоні совки з «антисовковими» гаслами.

Таким чином місто долучилось до акції Громадянського руху «Відсіч» «СОВОК не пройде», яка також відбулась у Сумах, Львові, Одесі, Маріуполі, Кременчуці, Херсоні, Дніпрі, Харкові, Житомирі, Вінниці та Києві.

У такому форматі активісти відреагували на спобу міського голови Харкова Геннадія Кернеса повернути ім’я Жукова проспекту та станції метро в Харкові, які в рамках декомунізації перейменували. Наразі станція метро називається «Палац спорту», а проспект — правозахисника, засновника Української Гельсінської групи Петра Григоренка.

Символічні совки з’явились на центральних вулицях Олександрії — Перспективній, Григорія Усика, Бульварній і площі Соборній, де є оновлені таблички, розповів Леонід Овчаренко, координатор «Відсічі» в області.

За словами активіста, місцева влада поки не має поривів міняти нові назви, але загалом патріотичних найменувавнь дуже бракує, а багато декомунізованих вулиць мають максимально нейтральні назви.

Активісти вважають намагання мера Харкова та будь-які інші схожі ініціативи неприпустимими й переконані, що в разі успіху прорадянських ініціатив Кернеса в Харкові ревізія декомунізації пошириться на всю Україну.

Прикріпивши червоні совки біля табличок перейменованих вулиць активісти вирішили нагадати, що «совку» тут не місце.

«Гречка»


Один комментарий

 • Дід Панас пишет:

  Кто не знал… -Так патриотизм воспитывают, долго и нудно, а не тупо насаждают. Или как пугало огороднее лампичат-развешивают токма испуга для…
  Жовтоблакитні перила мостів, патріотично кольорові пеньки і урни пережили… — Переживемо і «Червоні совки»! У совка, есть основная функция — смести на него мусор и выбросить на помойку. — Очень нужный инструмент!))
  «Патриотизм, — последнее прибежище негодяев» — с лёгкой руки Льва Толстого (из англ.) передано нам в употребление…
  И Салтыков-Щедрин, ловко пошутил — «Если заговорили о патриотизме, так и смотри, значит где-то, чего-то украли!» -Очень напоминает прямо пропорциональную зависимость))

  Мне нравится! Thumb up 0

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень