31.03
2016

Розповідати про митців, чи то поетів, чи то співаків, чи то художників і важко, і легко одночасно, боці люди цікаві, неординарні, талановиті.  А з іншого боку – важко осмислити внутрішній потенціал людини, яка розбудила чи зробила своєю наполегливістю, цілеспрямованістю  все, щоб її творчість назвали талантом, а роботи неперевершеними…  

 

Інна Московченко – звичайна олександрійка, як вона себе називає: художник-початківець, не претендуючи на визнання, що залежить від оцінки людей…

-Усі мої картини, написані за три попередні роки художньої творчості, були першим творінням  заради одного – виховати всидливість меншого сина Гордія – шляхом розвитку його  дитячих творчих здібностей. Спочатку ми займалися солоним тістом. Далі –  вироби з бісеру, а  ще далі – малювали картини кольоровим піском… А в результаті вийшло так, що наші заняття переросли в захоплення пензлем – почала малювати. Гордій надихнув мене серйозно взятися за пензлі. Так сталося, що була в пошуках творчого заняття для сина, а знайшла собі до вподоби.

-А, можливо, талант «пробудився, що спав»? Скажу відверто, оглянувши  картини, не кожному дано так. Не всі, хто прикладає до цього всі свої зусилля  та працелюбство, може похвалитися такою  красою?

– Всі ми різні. У кожного свої підходи і бачення навколишнього світу та його сприйняття, і головне – відношення до нього… Різні люди відпочивають по-різному.  Для одних улюблений відпочинок перед екраном телевізора, для інших – швидка їзда, а ще для інших –  подорожі. Моє захоплення це – відпочинок з пензлем в руці від роботи та інших домогосподарських справ. Окрім цього, полюбляю читати сучасну художню літературу детективного, філософського та романтичного характеру. Читаю лише в паперовому вигляді, електронний не сприймається –  відсутність уявлення, співпереживання…Книга дає можливість доторкнутися  до тексту…, бути ближче до літературних героїв…

– Що дає художня творчість? Матеріальні блага, показати свої художні здібності, реалізувати себе, чи щось інше? 

– За три попередні роки написано не так і багато трохи більше 40 картин, що віднайшли своє місце в помешканнях моїх друзів і знайомих. З початку принципово вирішила для себе, що мої картини будуть лише подарунками, матеріального зиску з яких не маю. Для мене найвище визнання, насолода, що постійно спонукає на подальші твори – це та радість від того, що мої картини потрібні людям. Приємно приходити до друзів і бачити, що твоя робота на видному місці, а не десь в закутках. Це праця…

– Яким був перший подих, коли в руках опинився пензлик?

-Перш за все хочу наголосити, що першою людиною, котра надихнула мене  на цю справу, була  Тетяня Бабійчук – директор фотоклубу «Колорит», хоча  вже була  думка розпочати. Не було останнього внутрішнього поштовху. Якось вона мені принесла перший холст і набір оливкових фарб. І сказала – пробуй, терзай…. На першій картині було зображення її улюбленого собаки Джері, що, звісно, була подарована моєму  натхненнику. Далі одна людина зі статками подарувала мені великий набір фарб, пензлів і холстів. І тоді здалося, а може так і є, що мені  неначе Всевишній зверху вказав, що віднині буду лише дарувати свої картини людям, щоб у них піднімався настрій, щоб вони задумувалися над  земним буттям, що життя попри все – прекрасне… Я щиро вдячна людям за це. Надзвичайно приємно, коли люди щиросердно оцінюють роботи, радіють моїм дарункам. Я ні в якому разі нікому не нав’язую свої картини, але коли бачу, що люди захоплюються – то  відразу дарую. Це  для мене найвища оцінка.

– Не всі  можуть займатися написанням картин. Одні в силу своєї ліності, хоча всім забезпечені,  інші  – від відсутності засобів виробництва. Адже це дорога річ: пензлі, фарби, холсти, мольберт…

– Справді, це захоплення дороговартісне. У нас відбувається обмін. Я – картини дарую, а поціновувачі – фарби, пензлі.

– Коли найбільше натхнення приходить, коли талант кличе творити?   

– Коли емоційний стрес, коли  треба його зняти. Малюю те, що приносить  усвідомлений позитив, і що сама  переживаю, і хочу бачити дзеркально, реально, що тебе оточує. Це може бути весняний настрій, але найбільше полюбляю тему моря. Це та водна стихія,  це те вічне незбагненне, це чого нам дуже часто так не вистачає. Працюю вночі, коли є вільний час, коли всі відпочивають. Іншого часу в мене просто немає. Не претендую на оригінальність, модність жанру,. Моїм вчителем є І. Сахаров – беру в нього відео уроки. І мені  здається, що художником може  стати будь-яка людина, хто бажає творити, хто вміє концентруватись. Його уроки дають упевненість, що ти це змогла зробити, ти малюєш, відображаючи  власне  навколишнє світобачення, його багатоколірність, нехай і не завжди  витримуючи всі художні пропорції. За його словами – кожна людина може стати  художником – талантом. Головне зацікавитися всерйоз цією творчістю, що приносить задоволення не лише собі, а й людям.

«Істина від Олександрії»

, .

коментарі 2

  • Анонім пишет:

    Умничка

    Мне нравится! Thumb up 0

  • Андрей пишет:

    Шик и блеск.

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень