15.05
2022

Це потрібно живим

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

Щороку третьої неділі травня у всьому світі проходить День пам’яті людей, які померли від СНІДу. Він проводиться для того, щоб згадати про тих, хто помер від цієї хвороби, висловити солідарність із людьми, які живуть із ВІЛ/СНІДом, інформувати та мобілізувати суспільство, змусити задуматися над тим, що епідемія СНІДу може торкнутися кожного з нас.

У нашому місті першою організацією, яка почала займатися проблемою ВІЛ-позитивних людей, стала БО “Шлях до життя”. Цього року їй виповнюється 10 років. «Піонерами» справи стала ініціативна група з трьох осіб, які не мали ні офісу, ні фінансів, ні матеріальних ресурсів. Але сьогодні це вже відома та авторитна у всій області організація, беззмінним лідером якої є Анатолій Тримбач.

На рахунку “Шляху” безліч благодійних акцій. За ці роки було проведено десятки тисяч тестувань, виявлено та надано допомогу у лікуванні наркоманії, СНІДу, гепатиту С та В, туберкульозу сотням олександрійців. Члени та волонтери організації активно боролися з дискримінацією ВІЛ-позитивних людей, а також допомагали їм юридично, морально та матеріально. Медичним установам міста, малозабезпеченим громадянам, пенсіонерам, дітям було надано допомогу на десятки мільйонів гривень.

– З моменту появи “хвороби 20-го століття” в нашому місті офіційно зареєстровано 130 людей, померлих від СНІДу, але статистика свідчить, що смертей, спричинених цією хворобою, у десятки разів більше, – говорить Тримбач. – На сьогоднішній день в Олександрії перебувають на обліку в кабінеті інфекційних захворювань міської поліклініки 365 пацієнтів. Сьогодні цих людей лікують сучасними препаратами АРТ. Ця терапія дозволяє людині жити повноцінним життям, перебувати в соціумі, мати дітей при цьому не заражаючи оточуючих.

Війна Росії проти України внесла деякі корективи у боротьбу із цим захворюванням. У її перший місяць не було препаратів життєво необхідних хворим. Їм довелося перервати лікування, яке розписано поденно та погодинно. І якби зараз ця проблема не була вирішена, то кількість інфікованих зросла б у рази, що могло б призвести до спалаху епідемії СНІДу, який вдалося приборкати в останні десятиліття. Сьогодні постачання препаратів відновилося і ситуація стабілізувалася.

Також з’явилася ще одна проблема – багато інфікованих переселенців приїхали без препаратів та медичних документів. Тому для нашої організації головним завданням стало забезпечення безперервності їхнього лікування. Сьогодні всі вони одержують необхідні препарати.

Користуючись нагодою, хочу звернутися до всіх переселенців, які потребують АРТ-терапії – дзвоніть до нашої організації за номером телефону: 099 099 11 82. Також, прийшовши до нашого офісу (вул. Першотравнева, 9, к. 177) ви можете здати аналізи на ВІЛ , гепатит, сифіліс.

С. Іванов

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень