18.11
2020

Олександра Куневич стала учасницею проєкту «Осінь на Плутоні». Дівчина у співпраці із професійними режисерами створила короткометражний фільм.

Як повідомили у пресслужбі проєкту «Осінь на Плутоні 2.0», команда проєкту організовує всеукраїнські майстер-класи з кінодокументалістики для школярів з регіонів.Мета проєкту творчий розвиток школярів, що проживають у селах та маленьких містах.

У фільмі «Історія життя моєї прабабусі» Олександра відтворила образ прабабусі за спогадами свого батька, використавши фотографії з родинного архіву.

Дівчинка вважає, що своє ім’я отримала саме на честь старшої родички. «Я відчуваю, що нас з’єднує якась невидима ниточка», – розповідає авторка фільму.

Батько Олександри пригадує, що прабабуся мала неабиякий кулінарний талант, особливо гарно готувала капусняк, борщ та вареники, випікала запашний хліб. Життя прабабусі не було легким, вона, як і мільйони українців, пережила страшні трагедії – голодомор, колективізацію та Другу світову війну. Жінка не любила пригадувати ті часи, проте одна щемлива історія збереглася в родинній пам’яті: одного разу прабабуся зі своєю мамою ходила в Олександрію обмінювати речі на їжу та по дорозі побачила чоловіка, який «спух від голоду та їв траву». Страх голоду на все життя закарбувався у її пам’яті. Навіть у мирний час жінка мала заховану муку, і при смерті сказала своїм дітям: «Діти, там є мука, не будьте голодними».

У майбутньому Олександра мріє стати режисером фільмів, тому участь у проєкті «Осінь на Плутоні 2.0» стала першим професійним кроком на шляху до мрії.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень