16.01
2017

Що моє, а що – наше?

Рубрика: Новости. Автор: Lena

    Доброго дня. Хотілося б на сторінках вашої газети отримати відповідь на давно наболіле питання про обов’язки об’єднання співвласників багатоквартирних будинків перед його членами, а зокрема – хто і за чий рахунок повинен міняти аварійні проіржавілі труби стояків водопроводу і каналізації у квартирах? Куди звертатися мешканцю квартири, коли виникла аварійна ситуація – протікають труби цих комунікацій?

   Тетяна Олейник, жителька будинку №120, пр. Соборний

  У розмові з працівником редакції «ОТ» Тетяна Володимирівна детальніше пояснила суть проблеми. У серпні 2016 року жителі будинку створили ОСББ, обрали голову (ним став мешканець цього ж будинку Анатолій Тюта) і правління об’єднання. Вік цієї багатоповерхівки – близько сорока років, отож технічних проблем від самого початку існування ОСББ виявилося достатньо – як загальнобудинкових, так і в окремих його членів. Зокрема у нашої дописувачки тривалий час через зношеність трубопроводу протікали водопровідний і каналізаційний стояки у санвузлі. Жінка неодноразово зверталася до голови об’єднання з проханням посприяти з ремонтом, тобто заміною труб стояків, але щоразу отримувала відмову. Вона згодна була оплатити вартість матеріалів і роботи за умови, що витрати будуть зараховані їй як квартплата. Але, за словами пані Тетяни, керівник ОСББ категорично відмовився допомогти не лише з ремонтом на ось таких запропонованих умовах, а й взагалі мати будь-яку справу з її трубами, вважаючи, що, по-перше, всі роботи, які стосуються ремонту у квартирі мешканця будинку – це його особиста проблема, і мешканець повинен вирішувати її за власні кошти; а по-друге, відмову свою підкріплював ще й тим аргументом, що у жительки Т.Олейник існує заборгованість по квартплаті (на той час за два місяці). Якщо ж їй так уже припекло міняти труби, то які проблеми – хай наймає підрядне підприємство, з яким ОСББ уклало договір на обслуговування комунікацій, і воно все зробить за дзвінку монету у кращому вигляді!

  І тут виникло протистояння. Тетяна Володи-мирівна, у квартирі якої постійно з пошкоджених стиків трубопроводів потихеньку стікає і капає вода, що створює великі неприємності їй самій та ще й загрожує «потопом» сусідам поверхом нижче, звинувачує у бездіяльності голову ОСББ. Мовляв, навіщо тоді ми, мешканці будинку, взагалі городили цей город (тобто створювали об’єднання), коли з нього користі, як з козла молока, просто жили б собі, як раніше, у підпорядкуванні «Житлогоспу». І взагалі – куди тоді йдуть кошти від нашої квартплати, якщо ми не отримуємо від цього належних послуг, а тільки платимо зарплату голові правління ОСББ, а той нічого не хоче робити. Отож, мовляв, якщо так, то я і надалі не буду платити квартплату. Як ОСББ до мене, так і я до нього…

   І жінка не стала далі чекати милості від будинкового правління та самотужки знайшла підрядну організацію, котра замінила їй нарешті злощасні труби. Тільки підрядник був інший, а не той, з яким у ОСББ існував договір. Як запевняє пані Тетяна, таким чином ремонт їй обійшовся на цілу тисячу гривень менше, ніж якби вона мала справу зі «штатним» підрядником. До речі, стояки були в аварійному стані і протікали не лише в квартирі Тетяни Володимирівни, а й у її сусідів поверхом вище. Отож заміну труб вони організовували одночасно і силами одного виконавця, звісно, повністю за власні кошти.

   Після цього пані Тетяна знову звернулася до голови ОСББ (письмово) з проханням зарахувати їй витрати на ремонт стояків як квартплату. До заяви додала всі відповідні квитанції та рахунки. Але отримала відповідь, також письмову, за підписом голови та п’яти членів правління ОСББ – з відмовою. Цього разу аргументація була ще більш дивною: крім посилання на заборгованість по квартплаті Тетяни Володимирівни, у листі йшлося, що стояки у її квартирі взагалі не текли, а тому не потребували ніякої заміни! А вода протікала у її квартиру від сусідів з верхнього поверху. (Принагідно скажемо, що і верхнім сусідам пані Тетяни вартість ремонту стояків теж ніхто у квартплату не зарахував). Слід зазначити і те, що відмова з такими посиланнями не була підкріплена ніякими документами – актом обстеження, дефектною відомістю тощо. Тобто огляд стану комунікацій у квартирі Т.Олейник комісією ОСББ не проводився – це стверджує пані Тетяна, з цим погоджується і голова правління Анатолій Тюта.

   Правда, у розмові з кореспондентом Анатолій Анатолійович, не відкидаючи і попередніх своїх претензій стосовно заборгованості по квартплаті власниці квартири Т.Олейник та недоцільності заміни стояків у її квартирі (мовляв, це була просто її примха, а стояки були ще цілком придатні), наводив ще й інші причини відмови. По-перше, за словами А.Тюти, Тетяна Володимирівна поводиться зверхньо і нечемно стосовно як особисто його, голови, так і самого ОСББ. А з нечемними людьми йому не хочеться взагалі спілкуватись. А по-друге, їхнє об’єднання ще молоде, за кілька місяців свого існування воно не накопичило достатньо коштів на розрахунковому рахунку, тим часом нагальних проблем у будинку – по зав’язку. Наприклад, невідкладного ремонту потребують трубопроводи у підвалі, бо вони геть зношені. «У зв’язку з цим правлінням було прийнято рішення поки що не виконувати за кошти ОСББ ремонти стояків у будинку, а концентрувати зусилля на більш невідкладних роботах. Нам що, покинути все, припинити ремонт підвальних трубопроводів і терміново замінювати труби у квартирі Олейник, бо їй так заманулося? Мало що ще вона захоче відремонтувати у себе в квартирі за рахунок квартплати! І взагалі – нехай спочатку сплатить свої борги!» – каже голова правління ОСББ Анатолій Тюта.

   І все-таки, якщо не змішувати у купу котлети і мухи, хто має відповідати за ремонт внутрішніх водопровідних мереж у будинку? Директор КП «Житлогосп» Олександр Долгіх, до якого ми звернулися за роз’ясненням, так прокоментував ситуацію з посиланнями на відповідні правила утримання багатоквартирних житлових будинків: «У правилах є чітке розмежування: трубопроводи стояків водопровідних, каналізаційних мереж, що проходять у квартирі, ремонтуються за рахунок підприємства, на балансі якого перебуває будинок, за кошти, отримані цим підприємством від квартплати мешканців. Усі інші трубопроводи, котрі розведені від стояків по квартирі, ремонтуються за рахунок власника квартири».

   Отже, виходить, відмовляючи мешканцям у ремонті водопровідних і каналізаційних стояків у їхніх квартирах за рахунок їхньої ж квартплати, правління даного ОСББ, м’яко кажучи, не праве? З цим погоджується і наш консультант.

О.Іванченко

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    Пані Тетяно! У коров’ячу лепешку вступать ненароком, а у ОСББ свідомо! Вступаючи(!)- виясняють саме от такі питання, з якими зіткнулись Ви, – тепер поствляпавшись “правду” шукаєте…
    До речі, навіть опісля такої розгорнутої, авторитетної, комплексноі відповіді далеко не все стало зрозумілим і безконфліктним. Сучасна казка без хеппі- энду. Тому що підтікання(каналізаційні, частіше всього) виникають у місці приєднання до спільного вертикального трубопровода, свого, персонального горизонтального квартирного відгалуження. Це місце називається точкою розподілу-розмежування відповідальності(или границей распределения ответственности субьектов собственности). Т.е. граница есть, а ответственность за нарушения на самой границе(место стыковки, врезки, где “моё” и “неМоё”) НЕ отрегулированы законодательно! Кто сильнее тот и прав. Кому нужнее тот и устраняет…
    У очень сильно-сильных(не умом конечно), граница , фронт, война – могут приобретать название типа, “лінія зіткнення”, “зона протистояння”, АТО и пр. измышлизмы…
    Реально существующие проблемы порой лишь фривольно понятийно обозначают, дабы умышленно, в строгости с их сущностью – НЕ решать! Так и у Вас, как в песне А.Пугачевой – “Ах как мы оба правы”…

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень