27.03
2018

   Учениця Олександрійської гімназії імені Т.Г.Шевченка Віолетта Кумпан стала переможницею конкурсу наукових і творчих робіт ім. В. Маняка та Л. Коваленко, присвяченого роковинам Голодомору 32-33 років. Нагородження переможців конкурсу відбулося в Міністерстві освіти і науки. Учениця 9-В класу Віолетта представила малюнок «Монумент зажуреній свічці». Олександрійка виборола диплом другого ступеня та винагороду у 3 тис. грн у номінації «Кращі творчі і дослідницькі роботи учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів». «Презентація конкурсних робіт фіналістів тривала довгих 6 годин. Окрім того, перед нами виступали науковці, які розповідали трагічні подробиці часів голодомору, ми відвідували архів, – поділилася враженнями Віолетта. – Зізнаюсь, дуже непросто було сприймати такий об’єм надто складної для усвідомлення теми». Своєю перемогою дівчина завдячує в першу чергу своєму вчителю образотворчого мистецтва Олександру Миколайовичу Мозговому. «У нас із Віолеттою склався вдалий тандем. Мої якісь ідеї і думки вона майстерно і творчо втілила у своїй роботі, моє розуміння теми – в її осмисленні і баченні. Зі свого родинного архіву я взяв старе фото родини, яке і стало основою роботи-колажу», – розповів О.Мозговий.


    «Мені подобалося працювати над роботою для конкурсу, незважаючи на те, що було трохи важко, адже я давно не малювала аквареллю. Я навіть і не думала, що виграю. Але це додало мені віри у власні сили. Тепер я не соромитимуся випробовувати себе», – додала дев`ятикласниця.

   Варто зазначити, що відзнаки отримали 23 учасники. Загалом же на конкурс надійшло близько 1350 робіт від школярів, учителів, методистів, наукових співробітників музеїв та аспірантів з усієї України. Оцінювали проекти учасників 20 членів фахового журі. Організаторами конкурсу є Міносвіти і науки України, Інститут історії України НАН України, ГО «Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору», HREC при Канадському інституті українських студій Альбертського університету.

    Свою премію Віолетта поки не отримала, але чекає і планує витратити на новий смартфон.

Ірина Кошкіна

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень