Май
31

У зв’язку з недавніми повідомленнями ЗМІ про рішення уряду стосовно чергових змін у порядку надання населенню житлових субсидій (як звикли їх називати в народі) у читачів відразу ж виникли запитання. Особливе занепокоєння у людей викликали повідомлення ЗМІ про повернення «переплат» на особових рахунках споживачів ЖК-послуг, які виникли у них у процесі користування субсидіями, назад до Державного бюджету.

Читачі «ОТ» змалювали чимало різних випадків, у яких вони не можуть самостійно розібратись. Але якщо узагальнити ці запитання, то найбільше читачів хвилюють такі конкретні ситуації:

1. Абонвідділи деяких установ радили своїм абонентам, які користуються субсидією і внаслідок цього мають на їхніх особових рахунках переплати, «платити хоча б по 10 копійок щомісяця, але регулярно, також щомісяця, повідомляти показники лічильників». Але у деяких випадках навіть за таких умов у абонентів все одно виникали переплати на особових рахунках.
Інші абонвідділи рекомендували не зважати на переплати, а все одно платити вказану у повідомленні про призначення субсидії обов’язкову суму плати.
Запитання: як пов’язати між собою ці два поширені випадки – хтось платив по 10 коп., а хтось – по 100 грн, і яка надлишкова плата зніматиметься із особових рахунків в обох випадках? Чи не залишиться боржником після зняття надлишку котрийсь з цих двох абонентів?

2. Людина звернулася до управління праці за субсидією перед початком або на початку чи під час опалювального сезону. Через надмірну завантаженість працівників управління заявник отримав субсидію аж наприкінці чи по закінченні опалювального сезону. Але, не будучи впевненою в отриманні субсидії, людина з останніх сил весь опалювальний сезон платила повну плату за ЖК-послуги. За логікою, субсидію їй призначать «заднім числом», тобто з моменту звернення заявника чи з початку опалювального сезону. Але у такому разі на її особових рахунках автоматично виникне переплата (повна плата, вже сплачена абонентом, плюс призначена субсидія). І якщо уряд вирішив знімати надлишок плати, то виходить, що він просто зніме всю призначену ним же субсидію за пройдений період, в результаті людина залишиться ні з чим, як і до призначення субсидії.
Отож передусім про механізм зняття зазначених надлишків, а також про те, чи всі існуючі на особових рахунках переплати будуть зніматися, чи тільки починаючи з якогось визначеного терміну, ми запитали у спеціалістів управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради. Далі – відповідь у їхній редакції, тобто без наших коментарів.

1. Відповідно до п.15 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого пічного побутового палива, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (зі змінами та доповненнями), громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов`язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. У разі, коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов`язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість. Сума субсидії, яку управлінням праці та соціального захисту населення було переказано на рахунки надавачів житлово-комунальних послуг для оплати їхньої вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем як оплата послуг, у тому числі обов`язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.
Після закінчення опалювального періоду:
– сума невикористаної субсидії на оплату послуг з централізованого опалення (теплопостачання) повертається виконавцем таких послуг до бюджету в повному обсязі на підставі акта звіряння, складеного разом із управлінням праці та соціального захисту населення;
– частина невикористаної суми субсидії на оплату послуг індивідуального опалення (теплопостачання), що еквівалентна вартості ( станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або вартості 150кВт електричної енергії (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення), зараховується виконавцем як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди;
– частина невикористаної суми субсидії на оплату послуг індивідуального опалення (теплопостачання), крім коштів, що залишаються на рахунках домогосподарства, повертаються виконавцем таких послуг до бюджету на підставі акта звіряння, складеного разом із управлінням праці та соціального захисту населення.

Від редакції «ОТ»: стосовно ситуації п.2 офіційної відповіді ми не отримали, оскільки конкретно ця ситуація поки що ніде не роз’яснюється. Але за словами начальника управління праці та соцзахисту населення Олени Назаренко, яка посилалася на відповідні діючі законоположення, навіть у змальованому вище випадку призначена державою субсидія не повертатиметься назад у бюджет, а зараховуватиметься заявнику на наступний період у межах, визначених розрахунком.

Олександр Наріжний

, .

Один комментарий

  • Коля пишет:

    брехня вмене вже зняли переплату яку я з економив мало того є пощі 8000 переплати шей 1500 зробили боргу обдирка людей хоть в особистому кабінеті обіщали шо не будуть знімати -а зняли обдурили

    Мне нравится! Thumb up 0

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован.

Страница 1 из 11