2.11
2017

   27 жовтня відбулася чергова (37-а) сесія Олександрійської міської ради VII скликання, на якій, згідно з чергою денною, було розглянуто 25 питань життєдіяльності міста.


На початку роботи присутні заслухали звіт начальника міського відділу Національної поліції Сергія Котиги про стан злочинності в Олександрії за 9 місяців поточного року. Звіт був прийнятий до відома.

  У ході розгляду чергових питань голосуванням було відкликано голову постійної депутатської комісії з питань освіти і науки, культури та відродження духовності, сім’ї, молоді, фізкультури та спорту С. Мельника й обрано нового голову комісії – депутата Г. Кісельову. Хоча депутат Іван Баранов зауважив у своєму виступі, що його колега була неактивною у своїй попередній роботі у вищезгаданій комісії, пропускаючи засідання, і тому не варто їй довіряти керівництво цього підрозділу, Кісельову все ж затвердили головою освітньої депутатської комісії.

  До речі, не знайшов підтримки і проект рішення, внесений Іваном Барановим про заборону батьківських грошових внесків в освітніх закладах міста. Міський голова Степан Цапюк нагадав, що він раніше вже підписав розпорядження про заборону таких «добровільних» зборів коштів з батьків у школах і дитсадках міста і що такої проблеми зараз взагалі не існує, оскільки він отримав усього лише одну батьківську скаргу на такі дії з боку адміністрації однієї зі шкіл. Відтак немає ніякої потреби у ще одному подібному рішенні міської ради. Таким чином, проект рішення не розглядався.

  Присутні затвердили Програму заохочення голів квартальних комітетів м.Олександрії, згідно з якою один раз на півріччя голови кварткомів одержують матеріальну винагороду за активну діяльність та якісне виконання своїх обов’язків.У зв’язку з тим, що існуюча містобудівна документація, розроблена ще у 1970 році, застаріла і потребує поновлення, згідно з вимогами чинного законодавства, депутати вирішили внести зміни до Генерального плану м.Олександрії та доручили управлінню ЖКГ замовити розробку змін до відповідного документа.

   З метою залучення інвестицій та забезпечення економічного розвитку міста присутні ухвалили рішення розробити детальний план території по Куколівському шосе (Заводський мікрорайон), де знаходиться промислова зона.

   Також було розглянуто блок бюджетних питань.

  Депутати заслухали та затвердили звіт про виконання міського бюджету за 9 місяців 2017 року. В цілому власні і закріплені доходи головного кошторису міста виконано на 109,6%.

   Після цього вони внесли зміни до бюджету міста на поточний рік, збільшивши доходи і видатки на суму 3,4 мільйона гривень, у тому числі: на 1,3 млн грн – за рахунок надходження медичної субвенції з Держбюджету; на 2,1 млн грн – за рахунок перевиконання міського бюджету, крім того, здійснено внутрішній перерозподіл коштів.

   Також, згідно з бюджетними змінами, медична субвенція спрямована за цільовим призначенням – на виплату зарплати медичним працівникам та забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет.

   Кошти від перевиконання бюджету направлено на вирішення питань життєдіяльності міста. У тому числі, 569 тис.грн виділено для безкоштовного лікування пільгових категорій громадян, 22 тис.грн – на придбання меблів у дитячу лікарню, 65 тис.грн – на бензин для міської лікарні №1.

   Спрямовано 448 тис.грн на початок ремонтних робіт у колегіумі; 600 тис.грн – на сплату за теплопостачання.

    Виділено 203 тис. грн на житлово-комунальне господарство: енергоаудит освітлення міста, ремонт вуличного освітлення, виготовлення дорожніх знаків, проведення інвентаризації земельних ділянок та інше.

   Також виділено кошти ГО «Червоний хрест» для харчування безпритульних людей. Окрему дискусію серед депутатів викликала пропозиція виділити 100 тисяч гривень для КП «Муніципальна поліція». Зокрема депутат від фракції «Солідарність» Віталій Заріцький наполегливо намагався з`ясувати вартість і кількість спеціальних приладів – відеореєстраторів, які планується придбати для цього формування на виділену вищезгадану суму, а дізнавшись, піддав сумніву доцільність такого фінасування. Але у підсумку і ця пропозиція була підтримана більшістю депутатів.

   Депутати внесли зміни до Програми з благоустрою м.Олександрії, доповнивши її заходами зі стимулювання підприємств, організацій, установ та населення щодо належного утримання власних і прилеглих територій.

  На сесії затверджено Програму розвитку публічних бібліотек м. Олександрії на 2017-2020 роки.

  Враховуючи прийняття нового Закону України «Про освіту», депутати затвердили Положення про конкурс на посади керівників закладів загальної середньої освіти.

  Також на сесії було ухвалено рішення з ряду земельних та архітектурних питань.

  У зв’язку зі змінами до Податкового кодексу України щодо встановлення мінімального розміру орендної плати на рівні земельного податку, депутати скоригували ставки орендної плати за користування земельними ділянками у бік зменшення.

   За земельні ділянки, зайняті житловим фондом (крім об’єктів незавершеного будівництва та не введених в експлуатацію під житло), гаражними кооперативами орендна плата встановлюється у двократному розмірі земельного податку, тобто 0,06 % від нормативної грошової оцінки земельних ділянок відповідного цільового призначення.

  У разі змішаного використання багатоквартирного будинку (гуртожитку) розмір орендної плати розраховується з урахуванням прибудинкової території пропорційно тій частці будинку, що знаходиться: під квартирами та приміщеннями спільної власності за ставкою у двократному розмірі земельного податку – 0,06% від нормативної грошової оцінки; під убудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями комерційного використання – за ставкою 3%.

  Присутні затвердили Положення про регулювання земельних відносин у м.Олександрії у новій редакції, а також звіт про використання коштів від оренди та приватизації майна комунальної власності.

Наш кор.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень