31.03
2016

Чотири роки тому кілька клерків Ощадбанку ошукали понад три десятки мешканців Приютівки. Цю «гарячу» тему свого часу активно висвітлювали місцеві та загальнодержавні ЗМІ.

Довкола неї ходило багато чуток. А головне, що за результатами численних розслідувань, прокурорських перевірок і судових тяжб, отримати власні заощадження пощастило не всім. Дехто просто банально не дочекався.

«П’ятеро постраждалих пішли на той світ,  – йдеться у листі, підписаному інвалідом II групи Олександром Басовим, підприємцем Віктором Опарою, пенсіонерами Раїсою Афанасьєвою, Іваном Іващенком та іншими людьми, які судяться за повернення депозиту.  – Але ж не треба забувати про живих. Четвертий рік ми судимось, оскільки працівники Ощадбанку поцупили у своїх клієнтів практично півмільйона гривень. Згодом цю аферу викрили і клерків-крадіїв з фінустанови звільнили. Але виникла проблема. Ошуканим вкладникам  відшкодували лише пенсійні нарахування, тоді як депозити (а їх близько двадцяти) так і «зависли»  в банку. Повертати їх клієнтам фінустанова не збирається. І, як результат, судові тяжби», – пояснюють постраждалі.

Прикро, що всі ці люди приречені на безвихідь. Це їх найбільше і обурює. «Поліція і прокуратура переконані, що свою місію вже виконали, – говорить Олександр Басов. – А далі, як мовиться, суд розбереться. Хоча, щось мало віриться. Адже останнє судове засідання відбулося у квітні минулого року і з того часу все стихло. Хто нині ним займається – невідомо. Та й взагалі чи займається?».

Питань, звісно, багато. Але першочергово пенсіонерів турбує одне: на якій стадії розгляду знаходяться їхні справи? З цим ми звернулися до голови Олександрійського міськрайонного суду Сергія Поповича. «Рік тому у даній справі була призначена комісійна судово-економічна експертиза, провів її профільний Одеський науково-дослідний інститут і 15 березня 2016-го року повернув до Олександрійського міськрайонного суду. Таким чином, після ознайомлення всіх учасників судового провадження (і потерпілих, і обвинувачених (Н. Кучинська та Г. Литвинова), прокурорів  та захисників)  з висновками експертизи, розгляд справи буде поновлено. Чергове засідання орієнтовно планується на травень», – прокоментував Попович.

Також головний суддя наголосив на тому, що справа ця складна, багатотомна, з десятками потерпілих. Наразі вона знаходиться у провадженні судді Ольги Ковальової. Хоча «в силу об’єктивних причин» кілька разів судді по справі змінювались. І кожен фактично починав вивчення з нуля. Тут доречно додати, що олександрійському місцевому суді представників Феміди небагато.  Із 14-ти осіб по штату працює лише 8.  Більшість свої обов’язки виконують понаднормово, з надмірним навантаженням. Тому подекуди й судові засідання переносяться. Але найнеприємніше, що у найближчий час через особливості загальнодержавної політики установу можуть полишити ще кількох суддів. І тут, головне, щоб в Олександрії не сталося того, що на Дніпропетровщині та Житомирщині, де два районних суди працюють повністю без суддів. Там лише йде прийом заяв, які накопичуються і чекають, доки в установу прийдуть фахівці. А їх, як відомо, призначають виключно на державному рівні. Хочеться вірити, що нас такі проблеми не торкнуться. Бо коли люди поневіряються, а судити правопорушників нікому, то вже – загальнодержавна  біда, вирішити яку на місцевому рівні нікому не вдасться.

Наталія Луценко для «Першої електронної»

, , .

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень