25.04
2021

Люди очікували свята. Завести підопічних Володимира Шарана могли тільки вболівальники на КСК Ніка й бажання здобути першу в історії домашню перемогу над “гірниками”.

Сама доля вирішила допомогти олександрійцям, адже Шахтар спіткала справжня кадрова катастрофа, пише Футбол 24. Перед матчем команда втратила Кривцова, якого схопив напад мігрені, тож довелося випускати Хочолаву – таким чином, в основі залишилось всього чотири українця. На 21-й хвилині матчу одного з них винесли на ношах – це Бондар отримав пошкодження у зіткненні з Шасталом. Аби не отримати “технарь” за порушення ліміту, Луїш Каштру змушений був зняти з гри Додо, випустивши Болбата, і лише потім на полі з’явився Вітао.

З футболом у Шахтаря теж було не все в порядку, хоча на старті зустрічі гості домінували. Вони легко розкатували м’яч на чужій третині поля й не затягували із моментами: так, вже на 3-й хвилині Степаненко перевірив пильність голкіпера, пробивши з дистанції у ближній кут – Паньків впорався. На 15-й Тарас пробив краще, але Паньків і тут виручив. Олександрія нічим не відповідала. Здавалося, що донеччани зробили висновки з попередніх невдач, налаштувавшись, як слід.

Втім, два постріли Степаненка стали останніми для Шахтаря до перерви. В середині першого тайму господарі прокинулись, почавши ловити “гірників” на контратаках, а після травми Бондара олександрійці почали створювати моменти високої якості. Так, на 25-й хвилині внаслідок подачі зі стандарту Шастал міг відкривати рахунок, зачепившись за відскок і пробивши метрів з шести – Трубін парирував ногами. На 35-й знову було спекотно: Ковалець увірвався на лівий край штрафного й викотив пас під удар Шасталу з лінії воротарського – Трубін врятував гостей!

Шахтар практично нічим не відповідав, а біля власних воріт дозволяв проводити купу стандартів. Один з них стався на 41-й хвилині й завершився пенальті у ворота донеччан. Його привіз Тете, який при боротьбі за подачу підіграв собі рукою – гандбол помітили на відеоповторі. Виконувати 11-метровий удар взявся Гречишкін – Дмитро потужно пробив у лівий нижній кут, але м’яч вдарився об рекламні щитки! Здалося, що він не влучив у ворота, але насправді опорник порвав своїм ударом сітку (або ж влучив у дірку). Рефері епізод не проспали, зарахувавши гол. 1:0!

На перерву команди відправились за мінімальної переваги Олександрії. У роздягальні Володимир Шаран вирішив провести заміну, знявши з гри Вантуха й випустивши Третьякова, а от Луїш Каштру вирішив обійтися без ротації. В принципі, його рішення можна було назвати вірним, адже на старті другого тайму “гірники” володіли ініціативою й не виходили з чужої половини – через цей факт центрбек господарів Дубра навіть сів на жовту картку. На 52-й хвилині активність Шахтаря могла завершитись взяттям воріт – це Соломон отримав відскок у штрафному, пробивши метрів з десяти. М’яч пройшов над поперечиною!

Покарання за марнотратство прилетіло миттєво. Вже на 54-й Шастал прорвався правим флангом і запустив передачу за спину Сіпріано, а Ковалець, прийнявши м’яч на краю карного майданчика, виконав простріл на Третьякова. Удар Максима з близької дистанції парирував Трубін, однак на добиванні опинився все той же Шастал – 2:0!