19.05
2020

Минулого тижня несподіванкою для багатьох олександрійців стало повідомлення про переформатування об’єднаних громад Кіровоградщини, що надійшло від Кабінету Міністрів України.

У цьому новому документі йдеться про необхідність створення міської Олександрійської та селищної Пантаївської ОТГ. Червонокам’янська має «поглинути» Попельнастівську, а частина вже існуючої Приютівської громади повинна бути передана Олександрійській. Згідно цього проекту Головківка має ввійти до майбутньої Олександрійської ОТГ, а Червонокам’янська – об’єднати в собі Попельнастівську ОТГ, яка вже створена.

Крім цього, окремою ОТГ має стати «бунтівне» селище Пантаївка, яке тривалий час не могло досягти порозуміння щодо виходу із підпорядкування Олександрійської міської ради.

Ось якими бачать в Кабміні громади Олександрійщини:

Олександрійська ОТГ включатиме: місто Олександрію, Головківську сільську (нині у складі Приютівської ОТГ), Звенигородську сільську, Ізмайлівську сільську, Олександрійську селищну (екс- селище Димитрове) ради.

Пантаївська ОТГ: селище Пантаївка, Бандурівська сільська рада та Диківська сільська рада Знам’янського району.

Приютівська ОТГ: Приютівська, Андріївська, Войнівська, Косівська, Костянтинівська, Лікарівська, Недогарська, Новоселівська, Протопопівська ради.

Проти такого переформатування категорично висловився керівник Приютівської ОТГ Андрій Коломійцев. Він розповів наступне: «Наша громада створена у 2018 році відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Але Кабмін вирішив інакше. Від нашої території від’єднали два старостинські округи – а це вісім сіл із сімнадцяти, які сьогодні входять до нашої громади.

Їх вирішили приєднати до Олександрії. Ці два старостинські округи складали досить суттєву частку бюджету Приютівської громади, і тепер прогнозувати фінансовий стан на майбутнє важко. Є ще соціальна складова – освітні, медичні та соціальні послуги. Як далі буде з ними – жителям цих сіл ніхто нічого не повідомляв. Є ще важливий юридичний аспект: сьогодні не існує сільських рад сіл, які увійшли у громаду, як юридичних осіб. Є одна юридична особа – Приютівська ОТГ. Як від неї можна від’єднати вісім сіл – не знаю. Фактично територію громади розірвали».

Також він зазначив, що готовий відстоювати цілісність ОТГ у суді, звертатися до Кабміну та Верховної Ради.

Заступник селищного голови Приютівської ОТГ, депутат Кіровоградської облради Ірина Чемерис назвала ці події «дном»: «Як можна “відтяпати” (вибачте, іншого слова не знайду) частину території, навіть не узгодивши з нею це питання? Чому проігноровано добровільне об’єднання?

Сьогодні фактично відбулася анексія території громади, бо хтось порішав, що йому так краще»!

Наступного дня на позачерговій сесії депутати Приютівської селищної ради прийняли рішення звернутися до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України з вимогою зупинити дію розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 травня 2020 року «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області» та вжити заходів щодо скасування вказаного розпорядження в частині формування Приютівської об’єднаної територіальної громади.

А ось точка зору міського голови Олександрії Степана Цапюка: «Всі пам’ятають, що коли розглядався перспективний план, нам було запропоновано об’єднати навколо Олександрії 16 сільрад – це 48 сіл. Тоді я поставив питання фінансової спроможності такого об’єднання. Але чіткої відповіді не отримав, тому ми відмовилися від такого варіанту. Пізніше ми дали згоду на об’єднання, але оскільки об’єднання було добровільним, кожна сільрада приймала своє рішення. Наприклад, Пантаївка вирішила піти у “вільне плавання”, а Звенигородка, Марто-Іванівка, Олександрійське (Димитрове) – навпаки, приєднатися до Олександрійської ОТГ.

У питанні приєднання селища Олександрійського виникли проблеми, тому що між нами не було спільної території. А не було цієї межї тому, що при створенні Приютівської ОТГ їй були передані 270 гектарів землі промислової зони колишньої холдингової компанії “Олександріявугілля”. За задумом авторів такого об’єднання, це дозволяло приєднати до Приютівки Головківку та Іванівку, бо їх тепер об’єднували землі холдингу.

Ми намагалися вирішити цю проблему шляхом перемовин, але керівник Приютівської ОТГ проігнорував наші пропозиції. Тоді я порушив це питання на Асоціації міст України та довів, що земля колишнього холдингу належить місту, а не Приютівці. Також подав документи про незаконне створення Приютівської ОТГ в Генеральну прокуратуру, ДБР, в адміністрацію Президента.

В інстанціях, які займаються питаннями децентралізації, ми доводили, що селище, яке історично відноситься до міста, яке будувалося і сьогодні утримується містом, яке має статус селища міського типу, з населенням в 4,8 тис. жителів, не можна віддати у підпорядкування селу Новій Празі. У міністерстві регіонального розвитку нас підтримали, але поставили умову, що до нової структури – Олександійскої ОТГ – повинні приєднатися землі Головківки та Ізмайлівки.

Яким все-таки буде остаточний варіант, сьогодні ще ніхто не знає, але я впевнений, що ні Мінрегіонбуд, ні Асоціація міст України не дозволять просто так взяти і поламати долю селища Олександрійського. І ми будемо боротися за селище до останнього – ми одна сім’я».

Г. Сергеєв

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень