Лис
19

Порядок зміни імені громадянами України за власним бажанням

Ім”я фізичної особи, яка є громадянином України, складається з прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить (стаття 28 Цивільного кодексу України). Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім””я, якщо досягла чотирнадцяти років, після отримання паспорта громадянина України за згодою батьків або за згодою піклувальника.

Державна реєстрація зміни імені проводиться за письмовою заявою про зміну імені громадянина України, який досяг віку, встановленого законом, відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у разі звернення громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України або переселилися з неї за місцем звернення заявника.

До заяви про зміну імені додаються:
а) свідоцтво про народження заявника;
б) свідоцтво про шлюб (у разі коли заявник перебуває у шлюбі);
в) свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі коли шлюб розірвано);
г) свідоцтва про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей);
ґ) свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено;
д) фотокартка заявника;
е) квитанція про сплату державного мита.

Заява про зміну імені розглядається відділом державної реєстрації актів цивільного стану у тримісячний строк з дня її подання. За наявності поважної причини цей строк може бути продовжено, але не більш як на три місяці.

Загалом за 10 місяців 2018 року Олександрійським міськрайонним відділом ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області розглянуто 34 заяви про зміну імені. Переважна більшість громадян змінювали своє прізвище, але траплялися цікаві випадки зміни власного імені, а саме: з «Світлана» на «Сара», з «Олександр» на «Річард».

19.11.2018 р. В.М.Славська, начальник Олександрійського
міськрайонного відділу ДРАЦС

Плата за землю

Відповідно до п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Протягом 10 місяців поточного року Олександрійським управління ГУ ДФС у Кіровоградській області забезпечено надходження до місцевого бюджету м.Олександрії плати за землю в розмірі 20492,1 тис.грн., що становить 108,5 відс. від доведеного прогнозного завдання.

Плату за землю сплачують власники землі та землекористувачі з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою (п. 287.1 ст. 287 ПКУ).

Пунктом 286.1 статті 286 ПКУ визначено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Згідно з п. 286.1. ст. 286 ПКУ інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, подають контролюючому органу центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, у сфері будівництва.

Згідно з п. 288.1. ст. 288 ПКУ переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, а також інформацію про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання, до контролюючого органу повинні подавати органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі.

Платниками орендної плати за землі державної та комунальної власності є суб’єкти господарювання, що уклали з відповідним органом місцевого самоврядування (сільською, селищною, міською радою) або органом виконавчої влади договір оренди земельної ділянки.

Відповідно до пункту 288.4 статті 288 ПКУ розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Олександрійським управлінням ГУ ДФС у Кіровоградській області проводиться нарахування орендної плати відповідно до укладених договорів оренди.

Однак, однією з причин зменшення нарахувань та відповідно надходжень до місцевого бюджету орендної плати суб’єктів господарювання є укладання додаткових угод до договорів оренди земельних ділянок, якими суттєво зменшується річна сума орендної плати.

З метою забезпечення бюджетних надходжень по платі за землю Олександрійське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області здійснює адміністрування плати за землю, проводить відповідно до законодавства перевірки з питання правильності обчислення і своєчасності сплати до бюджету плати за землю та в межах повноважень здійснює заходи по погашенню боргу платниками-боржниками.

Станом на 01.11.2018 року загальна сума податкового боргу по земельному податку та орендній платі по м.Олександрія становить 10,6 млн. грн., із них 5,6 млн. грн. або 52,8% – це заборгованість платників, які перебувають у процедурі банкрутства, 0,8 млн. грн. або 7,5% – заборгованість платників, які перебувають у стадії ліквідації за рішенням власника.

Пунктом 1.3 статті 1 ПКУ визначено, що цей Кодекс не регулює питання погашення податкових зобов’язань або стягнення податкового боргу з осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, з банків, на які поширюються норми Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”, та погашення зобов’язань зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, зборів на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій.

Олександрійським управлінням ГУ ДФС у Кіровоградській області постійно вживаються заходи щодо стягнення податкового боргу платників юридичних та фізичних осіб, передбачені податковим кодексом України.

Так, відповідно до ст. 1 Податкового кодексу України у разі виникнення у платника податків податкового боргу, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу.

Керуючись п.п.20.1.34 п.20.1 ст.20 та ст.95 ПКУ, ГУ ДФС у Кіровоградській області звертається до суду щодо надання дозволу на стягнення коштів з рахунків платників податків у банках, обслуговуючих таких платників податків. Так, за 10 місяців поточного року по м.Олександрія до суду направлені позови щодо стягнення боргу по земельному податку та орендній платі по 16 боржниках на загальну суму 3,5 млн. грн. На сьогоднішній день задоволено на користь ГУ ДФС у Кіровоградській області 9 позовів на 1,5 млн. грн., за іншими триває судовий розгляд.

На рахунки підприємств у банках, обслуговуючих такого платника, постійно виставляються інкасові доручення (розпорядження).

За 10 місяців 2018 року за рахунок вжитих заходів надійшло до бюджету в рахунок погашення податкового боргу по земельному податку та орендній платі 287,0 тис.грн.

8.11.2018 Олександрійське управління Головного управління ДФС у Кіровоградській області


Змінено телефон в Центрі обслуговування платників Олександрії

Шановні платники податків! 

Центр обслуговування платників Олександрійської ДПІ Олександрійського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області (далі – ЦОП), що знаходиться за
адресою: вул. Святомиколаївська, буд.17, 2 поверх, секції №1 та №2, повідомляє про зміну телефону з 7-53-04 на 7-16-03. Також змінився номер телефону в приймальні Олександрійського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області (кімната 301) з 7-43-69 на 7-12-89.

Час прийому відвідувачів ЦОП (прийом документів, консультування, надання адміністративних послуг):
– з понеділка по четвер з 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.,
– у п’ятницю – з 9 год. 00 хв. до 16 год. 45 хв.

Обідня перерва з 13 год. 00 хв. до 13 год. 45 хв.

В останній день граничного строку подання звітності час роботи ЦОП подовжується до 20
год. 00 хв.

Звертаємо увагу, що відповідно до п.11.4 п.11 Положення про Центр обслуговування платників Олександрійської ДПІ Олександрійського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області, затвердженого наказом ГУ ДФС у Кіровоградській області від 19.10.2018 №1535, передбачено технічну перерву для проведення регламентних робіт в ЦОП (секції №1, №2, №3):

– з 11 год. 00 хв. до 11 год. 10 хв.
– з 16 год.00 хв. до 16 год. 10 хв.

Час технічної перерви може бути збільшено за необхідності на час проведення регламентних робіт.

Не всі суб’єкти господарювання сплачують податки за правильними банківськими реквізитами

З 02 липня 2018 року на балансі центрального апарату Казначейства (МФО 899998) відкрито нові бюджетні рахунки для зарахування податків, зборів та інших доходів. До 11 вересня 2018 року діяв перехідний період, протягом якого бюджетні платежі, які помилково сплачувалися суб’єктами господарювання на старі рахунки, самостійно спрямовувалися органами Казначейства на нові рахунки.

З 11 вересня 2018 року кошти, що сплачені платниками на старі рахунки, не зараховуються до бюджетів, а повертаються, як нез’ясовані надходження. В зв’язку з цим у таких платників виникає заборгованість по сплаті податків і зборів, внаслідок чого нараховується штрафні санкції та пеня за несвоєчасну сплату.

Так, надходження на старі рахунки за першу половину жовтня по Кіровоградській області становлять 786 платіжних документів на загальну суму 1,8 млн. грн.

В розрізі податків найбільше платіжних документів за невірними старими рахунками складають документи на сплату єдиного податку, податку на доходи фізичних осіб, військового збору та земельного податку.

З метою запобігання втрат місцевих бюджетів Олександрійське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області звертається до платників податків з вимогою забезпечити правильність сплати податків, зборів та інших платежів до бюджетів усіх рівнів на нові реквізити рахунків, які відкриті з 02.07.2018 року на балансі центрального апарату Казначейства (МФО – 899998) в повному обсязі.

Інформація про реквізити нових бюджетних рахунків розміщена на веб-порталі ДФС в рубриці «Бюджетні рахунки» (http://sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki), на веб-сторінках Казначейства та Головних управлінь Казначейства в областях та м. Києві. Також нові рахунки можна отримати в кімнаті №3 Олександрійського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області.

Змінено порядок надання довідки про відсутність податкової заборгованості

Олександрійське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що наказом Мінфіну від 03.09.2018 року № 733 (далі – наказ №733), який набрав чинності з 07 листопада 2018 року, прийнято затверджено новий Порядок надання довідки про відсутність заборгованості.

Згідно з новим порядком:

– заява про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, за формою додатка 2 до наказу №733 подається за
вибором платника:
– у паперовій формі до ДПІ за основним місцем обліку, або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого на погашення податкового боргу;
– в електронній формі – на адресу уповноваженого органу через приватну частину електронного кабінету.
· перевірка наявності/відсутності у платника заборгованості здійснюється за даними інформаційно – телекомунікаційних систем контролюючих органів на дату формування довідки.

При цьому враховується наявність/відсутність не лише податкового боргу, а й недоїмки зі сплати ЄСВ та іншої заборгованості з платежів ( у тому числі розстрочених, відстрочених, реструктуризованих), за основними та неосновними місцями обліку платника.

  • уповноважений орган формує довідку за відсутності у платника податкової заборгованості з платежів. Довідка або відмова у її наданні готуються протягом 5 робочих днів з дня, що настає за днем отримання заяви.

Довідка за вибором платника надається у паперовій або електронній формі, про що він зазаначає у заяві. Строк дії довідки – 10 календарних днів з дати формування. Довідку у електронній формі платник отримує у приватній частині Електронного кабінета платника. Неотримана довідка у паперовій формі зберігається в уповноваженому органі до закінчення строку її дії.

Лист із вмотивованою відмовою у наданні довідки вручається платнику, який має заборгованість із платежів до бюджету, особисто або надсилається у порядку, встановленому ст.42 Податкового кодексу України.

Не отримали касовий чек – повідомте фіскальну службу

Стосовно продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів без видачі фіскальних чеків Олександрійське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області повідомляє наступне. Якщо ви не отримали фіскальний чек при здійсненні покупки, ви маєте звернутися з оформленим відповідно до законодавства письмовим зверненням про факти порушення до контролюючого органу, що є підставою для проведення фактичної перевірки.

Під час таких перевірок аудитори контролюють дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) тощо.

Таким чином, ваша небайдужість допоможе більш ефективно викорінювати зловживання задля збільшення надходжень до бюджетів, з яких потім фінансується життєдіяльність регіону.

Що треба знати при виплаті орендної плати за земельні ділянки

Законом України від 10.07.2018 №2497 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» (далі – Закон №2497) були внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), які набрали чинності з 15 серпня 2018 року.

Відповідно до зазначених змін податковий агент, зокрема, самозайнята особа, яка здійснює нарахування (виплату) доходів фізичній особі у вигляді орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення, починаючи з 15.08.2018 сплачує (перераховує) податок на доходи фізичних осіб до відповідного бюджету за місцезнаходженням земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості).

До внесення змін податок сплачувався за місцезнаходженням податкового агента. Водночас відповідно до п. 63.3 ст. 63 ПКУ з метою проведення податкового контролю платники підлягають реєстрації або взяттю на облік в контролюючих органах за місцезнаходженням, зокрема, об’єктів оподаткування.

Тобто платники податків, в тому числі самозайняті особи, які здійснюють нарахування (виплату) доходів у вигляді орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення фізичним особам, зобов’язані протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об’єктів оподаткування (в зазначеному випадку – земельної ділянки) подати до контролюючого органу заяву за формою №20-ОПП за основним місцем обліку платника податків.

Документ до інформації: лист ДФС України від 02.11.2018 №34087/7/99-99-13-01-02-17.

З 2018 року громадяни мають право повернути частину коштів, сплачених за дошкільну освіту

У зв’язку з внесенням змін до Податкового кодексу України з 28 липня поточного року громадяни, які сплачують за освітні послуги, що надаються дошкільними, шкільними та позашкільними закладами освіти, мають право на податкову знижку. Раніше таке право надавалося лише за послуги, сплачені на користь вітчизняних закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

Право на отримання податкової знижки мають лише члени сім’ї першого ступеня спорідненості, тобто – чоловік, дружина, діти, батьки. Відповідно, якщо платник сплачував за своє навчання, навчання дітей або батьків, він може звернутися до органів фіскальної служби для отримання податкової знижки. Для цього йому після закінчення податкового року необхідно подати до 31 грудня декларацію, в якій зазначити суму отриманих доходів та суму коштів, які були сплачені на освітні послуги.

Після проведення відповідних перерахунків кошти будуть повернуті платнику протягом 60 днів. Підтвердженням отриманих освітніх послуг є угода, яку платник складає із закладом освіти.

В такій угоді має бути зазначено: хто надає послугу, хто її отримує, яка сума та термін надання послуги. Угоди та розрахункові документи, які підтверджують сплату коштів, платник має зберігати протягом трьох років.

Для отримання податкової знижки за 2018 рік громадяни мають подати декларацію про отримані доходи з 1 січня до 31 грудня 2019 року. Якщо у цей період декларація не була подана, то знижка за цей період втрачається.

Податкова знижка нараховується на доходи, які отримані у вигляді заробітної плати, при цьому сума податкової знижки не повинна перевищувати розмір заробітної плати, яку платник отримав протягом року.

Перелік вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти визначено відповідними законами України, зокрема, «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про вищу освіту».

Тіньові трудові відносини в полі зору податківців

Питання легалізації заробітної плати є одним із пріоритетних напрямів роботи Олександрійського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області, оскільки це не тільки надходження до бюджету, а й захист прав та законних інтересів платників податків.

Працюючи в напрямку викриття та зменшення кількості працівників, які виконують свої обов’язки без оформлення трудових відносин зі своїм роботодавцем, представники Олександрійського управління ГУ ДФС в Кіровоградській області, входячи до складу робочих груп з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення, повноти сплати внесків до соціальних фондів:

– здійснюють збирання та моніторинг інформації про факти нелегальної виплати заробітної
плати та зайнятості населення;
– аналіз стану справ і причини виникнення нелегальної зайнятості;
– здійснюють перевірки суб’єктів підприємницької діяльності в частині виявлення найманих працівників, з якими не оформлені трудові відносини.

Ще однією формою тіньових трудових відносин є мінімізація витрат на оплату праці. Систематично проводиться аналіз звітності щодо виявлення суб’єктів господарювання, які виплачують заробітну плату на рівні або менше мінімально встановленого розміру, а також які скорочують чисельність працівників без обґрунтованих економічних показників.

Впродовж 2018 року Олександрійським управлінням ГУ ДФС в області опрацьовано інформацію, надану Пенсійним фондом, щодо 125 осіб – роботодавців. З них 23 роботодавця виправили помилки шляхом подання звітності, в 60 випадках порушень не встановлено та 42 суб’єкти знаходяться на відпрацюванні.

За рахунок інших заходів контролю (співбесіди, роз’яснювальна робота тощо) виявлено та легалізовано 7 офіційно не оформлених найманих працівників, залучено 3 особи до державної реєстрації фізичних осіб-підприємців, в результаті чого додатково забезпечено надходження єдиного внеску в сумі 5,7 тис.грн.

Отримання працівниками соціальних виплат та зарахування відпрацьованого часу до страхового стажу безпосередньо залежить від сплати єдиного соціального внеску. Тому, важливим напрямком роботи Олександрійського управління ГУ ДФС в Кіровоградській області є погашення існуючої заборгованості по сплаті єдиного внеску та недопущення виникнення нової. на 01 жовтня 2018 року заборгованість складає 775,4 тис.гривень, в тому числі борг платників, які перебувають у процедурах банкрутства становить 26,9 тис.грн.

Для призначення житлових субсидій можна укласти договір про добровільну сплату соцвнеску

Відповідно до абзацу шостого п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» із змінами та доповненнями позитивне рішення комісії про призначення житлової субсидії може бути прийнято лише у разі, коли особи на момент призначення житлової субсидії сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом двох місяців підряд перед днем звернення за призначенням житлової субсидії або сплачують єдиний внесок у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом двох місяців підряд перед місяцем, в якому житлова субсидія призначається без звернення громадянина.

Водночас відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов’язаної зі збором та веденням обліку ЄСВ, регулюються виключно Законом України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464).

Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на зазначені відносини лише у випадках, передбачених Законом № 2464, або в частині, що не суперечить Закону № 2464 (частина1 ст. 2 Закону № 2464).

Порядок укладення Договору врегульовано ст. 10 Закону № 2464 та розділом V Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 квітня 2015 року № 449 (далі – Інструкція). Частиною першою ст. 10 Закону № 2464 визначено категорію платників, які мають право на добровільну сплату ЄСВ.

Особа, яка виявила бажання брати участь у системі добровільного страхування, подає до органів доходів і зборів за місцем проживання заяву за формою згідно з додатком 3 до Інструкції (далі – Заява), копію трудової книжки (за наявності), виписку з системи персоніфікованого обліку (ОК-5) та копію документа, що посвідчує особу, а члени особистого селянського господарства надають також документ, що підтверджує їх членство в такому господарстві (пп. 1 п. 2 розділу V Інструкції).

Відповідно до частини сьомої ст. 10 Закону № 2464 та пп. 2 п. 2 розділу V Інструкції орган доходів і зборів відмовляє в укладенні Договору у разі, якщо особа підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, не відповідає вимогам щодо осіб, які мають право на добровільну сплату ЄСВ, надала неповні або недостовірні відомості, раніше уклала Договір, дія якого не припинена або за яким не виконано передбачені Договором умови, бажає укласти Договір на строк менше одного року (крім Договорів одноразової сплати). В інших випадках відмова в укладенні Договору не допускається.

З особою, яка подала Заяву, після перевірки викладених у ній відомостей органами доходів і зборів у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання Заяви укладається Договір відповідно до типового Договору, наведеного у додатку 4 до Інструкції, а у разі бажання особи сплатити ЄСВ за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 01 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року), Договір укладається за формою, наведеною в додатку 5 до Інструкції.

Особи, які мають право на добровільну сплату ЄСВ, беруть участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом строку, визначеного у Договорі, але не менше одного року (крім Договорів про одноразову сплату) (частина друга ст. 10 Закону № 2464).

Враховуючи викладене, нормами Закону № 2464 передбачено укладення Договорів з:
► членами особистого селянського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню, – за всіма видами соціального страхування (на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та пенсійне страхування) укладених, з такими особами на строк не менше одного року;
►особами, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, визначеними п. 1 частини першої ст. 4, та не належать до платників ЄСВ, визначених пунктами 4, 5
та 5 1 частини першої ст. 4 Закону № 2464, у тому числі іноземцями та особами без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, – на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування на строк не менше одного року, крім Договору одноразової сплати, термін дії якого 10 календарних днів з дня його підписання.

Крім цього, приписами абзацу третього частини третьої ст. 10 Закону № 2464 чітко визначено терміни розгляду таких Заяв – не більше 30 календарних днів. Нормами частини восьмої ст. 10 Закону № 2464 визначено, коли Договір може бути достроково розірваний.

Сплачені суми ЄСВ у разі дострокового розірвання Договору поверненню не підлягають, при цьому період, за який сплачено ЄСВ, враховується до страхового стажу тільки за умови подання Звіту про суми добровільних внесків, передбачених договором про добровільну участь, які підлягають сплаті, та суми доплати до органів доходів і зборів згідно з додатком 6 (далі – Звіт) до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (підпункт 3 пункту 3 розділу V Інструкції).

Якщо укладений Договір достроково припинено або не виконано умови договору, штрафні санкції за такі порушення не передбачено, а Звіт подається за періоди, за які сплачено страхові кошти.

При цьому особам, які не виконали умов Договору та виявили бажання знову брати участь у добровільному страхуванні, у подальшому в укладенні Договору буде відмовлено. За матеріалами листа ДФС України від 19.10.2018 № 32462/7/99-99-13-02-01

Яку суму необхідно сплачувати?

Мінімальний розмір єдиного внеску в 2018 році на поточний і майбутні періоди складає щомісячно 819,06 грн. (мінімальна зарплата х ставку ЄСВ 22%); за минулі періоди – не може бути меншою мінімального страхового внеску на дату укладення договору, помноженого на коефіцієнт 2 (тобто в 2018 році щомісячно 819,06 грн. х 2 = 1638,12 грн.).

8.11.2018 р. Я.Нечипоренко, начальник Олександрійської ДПІ Олександрійського управління Головного управління ДФС у Кіровоградській області


Електронний кабінет платника

Одним із показників, який характеризує результати діяльності ДФС та передбачений Стратегією реформування системи управління державними фінансами на 2017 – 2020 роки, є частка податкових декларацій, поданих за допомогою електронних сервісів ДФС.

На виконання Стратегії вищезазначений показник в цілому по Кіровоградській області станом на 01.08.2018 року складає 74,14 відсотків, по Олександрійській ОДПІ – 75 відсотків.

Першою вимогою для подання звітності в електронному вигляді є наявність електронного цифрового підпису (ЕЦП).

ЕЦП платник може отримати в будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, зокрема безкоштовно в АЦСК ІДД ДФС, шляхом подання пакету відповідних документів.

Друга вимога – для формування та подання звітності платник повинен обрати програмне забезпечення (ПЗ).

ДФС надає платникам безкоштовне ПЗ або можливість безкоштовного використання on-line сервісів, а саме:

  1. Для формування звітності до Пенсійного Фонду України, Державної служби статистики України, ДФС України, а також накладання електронного цифрового підпису та шифрування електронних документів необхідно програмне забезпечення «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до “Єдиного вікна подання електронної звітності”», яке знаходиться за посиланням (http://sfs.gov.ua/elektronnazvitnist/spetsializovaneklientskeprogram/).
  2. Електронний кабінет платника (cabinet.sfs.gov.ua).

Найпопулярнішими сервісами Електронного кабінету є:

  • доступ в режимі он-лайн до інформації з реєстрів ДФС (понад 12 реєстрів);
  • електронне листування з органами ДФС;
  • доступ до особистої інформації (реєстраційні та облікові дані, індивідуальний календар, дані інтегрованої картки);
  • подання платниками звітності (за основними формами податкової та статистичної звітності, звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування);
  • надсилання запитів на отримання інформації, заяв на реєстрацію платником окремих податків, отримання витягів з реєстрів;
  • сплата податків (для фізичних осіб);
  • отримання відомостей про суми отриманих доходів і утриманих податків;
  • реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі- ЄРПН), реєстрація акцизних накладних та/або розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних;
  • доступ до даних ЄРПН в режимі реального часу щодо складених платниками ПДВ чи їх контрагентами податкових накладних та/або розрахунків коригування в розрізі статусів;
  • сервіси систем електронного адміністрування ПДВ та електронного адміністрування реалізації пального;
  • подання платниками заяв та отримання ними довідок про відсутність заборгованості в електронному вигляді. Перегляд зацікавленими особами у відкритій частині ЕК виданих платникам довідок про відсутність заборгованості;
  • приєднання до Договору про визнання електронних документів.

Тепер Вам залишилось надати до органів ДФС за основним місцем реєстрації заяву про приєднання до Договору про визнання електронних документів засобами телекомунікаційного зв’язку (код форми J1392001 / F1392001) .

Після підписання Договору Ви готові надавати звітність по Інтернету. Все що Вам потрібно для подання  електронної звітності  –  у Вас на столі.

З 11 вересня платники не зможуть сплачувати податки старими реквізитами

 Олександрійська ОДПІ  нагадує, що з 2 липня функціонують нові рахунки для сплати податків та зборів.

З метою уникнення втрат бюджетів встановлено перехідний період щодо застосування нових рахунків – до 11 вересня. На цей час старі рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів залишаються діючими.

В термін до 11 вересня усі податки та збори, перераховані на старі рахунки, не втрачаються, не повертаються, не потребують додаткових зусиль на переадресацію, а зараховуються відповідно до визначених призначень та відповідно до бюджетного законодавства.

Починаючи  з 11 вересня кошти, які сплачуватимуться платниками на старі рахунки, не будуть зараховуватись до бюджетів, а повертатимуться платникам як нез’ясовані надходження.

Тому, аби уникнути виникнення недоїмки та податкового боргу, слід сплачувати податки, збори, платежі до державного та місцевих бюджетів на нові реквізити рахунків, які відкриті на балансі центрального апарату Казначейства (МФО – 899998), в повному обсязі.

Крім того, Олександрійська ОДПІ повідомляє, що станом на 20.08.2018 року рахунки для сплати ЄСВ не змінилися. За подальшою зміною рахунків для сплати ЄСВ слідкуйте у ЗМІ або за телефоном в м.Олександрія 7-34-28.

Період, за який наявна заборгованість з ЄСВ,  не зараховується до страхового стажу

Із внесенням змін до законодавства про пенсійне забезпечення вагомого значення набув страховий стаж. Саме наявність необхідних років страхового стажу визначає право особи на пенсійне забезпечення.

Адже з 1 січня 2018 року для виходу на пенсію у віці 60 років необхідно мати 25 років страхового стажу.

Кожного року кількість років страхового стажу, необхідних для призначення пенсії за віком у 60 років, буде збільшуватися на один рік та з 1 січня 2028 року становитиме не менше 35 років.

Страховий стаж – це період, за який сплачувались внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, у розмірі не менше мінімального.

Для зарахування фізичним особам-підприємцям повного місяця до страхового стажу необхідно сплачувати єдиний соціальний внесок в сумі, не меншій мінімального страхового внеску (на сьогодні це 819,06 грн.), а також не забути подати річну звітність про нарахування єдиного внеску до територіальних органів ДФС. При цьому обов’язок сплати єдиного соціального внеску не залежить від факту отримання чи неотримання доходу від підприємницької діяльності.

Фізичні особи-підприємці часто намагаються уникнути сплати єдиного соціального внеску, але таким чином позбавляють себе майбутньої пенсії та інших соціальних гарантій.

Наголошуємо, що період, за який наявна заборгованість з єдиного соціального внеску, не буде зарахованим до страхового стажу до повного погашення боргу.

Олександрійська ОДПІ звертається до платників ЄСВ з проханням погасити наявну заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску та вчасно і в повному обсязі сплачувати поточні зобов’язання.

Станом на 01.08.2018 заборгованість з єдиного соцвнеску по Олександрійському району склала 775,4 тис.грн. (з них 119,4 тис.грн. – заборгованість юридичних осіб; 656,0 тис.грн. – фізичних осіб-підприємців), по м.Олександрія – 12014,3 (з них 9136,1 тис.грн. – заборгованість юридичних осіб, 2878,2 тис.грн. – фізичних осіб-підприємців).

Нагадуємо, що з 01.08.2018 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України 15.05.2018 №511, яким змінено форму Звіту з ЄСВ. Звітність за новими формами, затвердженими наказом №511, подаватиметься платниками єдиного внеску з 01.09.2018 за звітні періоди починаючи з серпня 2018 року.

Як «докупити» страховий стаж

Олександрійська ОДПІ нагадує, що фізичні особи мають право на добровільну сплату єдиного внеску у розмірі 22 відсотки до визначеної бази нарахування єдиного внеску.

Так, відповідно до абзацу п’ятого частини першої ст. 10 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464-VI) платниками, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ), є особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, визначеними п. 1 частини першої ст. 4 Закону № 2464-VI, та не належать до платників ЄВ, визначених пп. 4, 5 та 5 прим. 1 частини першої ст. 4 Закону № 2464-VI, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, – виключно на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Згідно з частиною другою ст. 10 Закону № 2464-VI особи, зазначені в частині першій ст. 10 Закону № 2464-VI, беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом строку, визначеного в договорі про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, але не менше одного року (крім договорів про одноразову сплату).

З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, в строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь відповідно до типового договору (абзац третій частини третьої ст. 10 Закону № 2464-VI).

Базою нарахування ЄВ для осіб, які беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, є суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464-VI. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу (п. 3 частини першої ст. 7 Закону № 2464-VI).

Договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року). Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2 (частина п’ята ст. 10 Закону № 2464-VI).

Частиною шостою ст. 10 Закону № 2464-VI визначено, що ЄВ для осіб, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску встановлюється у розмірі, визначеному ст. 8 Закону № 2464-VI (крім випадків одноразової сплати, передбачених частиною п’ятою ст. 10 Закону № 2464-VI).

Згідно з частиною п’ятою ст. 8 Закону № 2464-VI ЄВ для платників, зазначених у ст. 4 Закону № 2464-VI, встановлюється у розмірі 22 відс. до визначеної бази нарахування ЄВ.

Для укладання договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, передбачено п.п.1 п. 2 розд. V Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 із змінами і доповненнями (далі – Інструкція № 449) слід подати ряд документів, до фіскальних органів за місцем проживання:

– заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску) за формою згідно з додатком 3 до Інструкції № 449;

– копію трудової книжки (за наявності);

– виписку з системи персоніфікованого обліку (ОК-5);

– копію документа, що посвідчує особу.

Особи, зазначені у абзаці другому п. 1 розд. V Інструкції № 449, а саме члени особистого селянського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (одночасно на пенсійне, на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності), надають також документ, що підтверджує їх членство у такому господарстві.

Довідково: враховуючи положення п.5 ст. 1 Закону № 2464-VI та розмір мінімальної заробітної плати, встановлений Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», у 2018 році мінімальний страховий внесок за кожен місяць становить 819,06 грн. Для одноразової сплати за попередні періоди згідно з договором про добровільну участь необхідно буде сплатити за кожен місць 1638,12 гривень.

Режим роботи ЦОП у святкові та вихідні дні серпня

З метою організації якісного виконання органами ДФС покладених завдань з обслуговування платників податків, запобігання виникненню можливих ризиків несвоєчасного та неякісного прийняття звітності та надання адміністративних послуг, Центри обслуговування платників у святкові та вихідні дні серпня працюватимуть за наступним режимом:

23 серпня 2018 року –– відповідно до законодавства про працю робочий день скорочено на одну годину;

24, 26 серпня 2018 року –  вихідні дні;

25 серпня 2018 року – робочий день відповідно до затверджених графіків роботи ЦОП до 13 год. 00 хв.

 Податок на доходи за оренду паїв сплачується  за місцезнаходженням земельних ділянок

15 серпня набрав чинності Закон від 10.07.2018 р. № 2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» .

Однією з новацій ЗУ №2497 стала зміна порядку перерахування та сплати податку на доходи фізичних осіб з сум орендної плати, що виплачується громадянам  за надані ними в оренду земельні ділянки (паї).

Зокрема, пункт 168.4 статті 168 Податкового кодексу України доповнено пунктом 168.4.9 такого змісту:

“168.4.9. Суми податку, нараховані податковим агентом з доходів за здавання фізичними особами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості), сплачуються таким податковим агентом до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об’єктів оренди (суборенди, емфітевзису)”.

Зазначена норма стосується орендарів, які є як юридичними особами, так і фізичними особами-підприємцями.

20.08.2018 р. С.М.Пашко, Голова комісії з реорганізації Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області   

Оновлено порядок взяття на облік платників єдиного соцвнеску та членів фермерських господарств

 Олександрійська ОДПІ повідомляє, що  08.06.2018 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 29.03.2018 № 393 «Про затвердження змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціального страхування», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24.04.2018 за № 498/31950 (далі – Наказ).

Нагадуємо, що Законом України від 03 жовтня 2017 року №2148-VІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі – Закон) встановлено, що:

– платниками єдиного внеску є члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах;

– взяття на облік таких осіб здійснюється не пізніше робочого дня з дня отримання від них відповідної заяви.

Наказом визначається форма заяви про взяття на облік платника єдиного внеску (члена фермерського господарства) (форма № 12-ЄСВ) та процедури взяття на обліку платників єдиного внеску – членів фермерського господарства.

Заява за формою № 12-ЄСВ подається членом фермерського господарства до контролюючого органу за його місцем проживання та окрім члена фермерського господарства підписується Головою фермерського господарства, членом якого він є.

Також Наказом визначаються процедури заміни повідомлення про взяття на облік платників єдиного внеску за формою № 2-ЄСВ, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”.

У разі внесення змін до даних, що вказуються у повідомленні за формою № 2-ЄСВ (найменування, прізвище, імя, по батькові, місцезнаходження, місце проживання платника єдиного внеску, контролюючого органу, в якому платник єдиного внеску перебуває на обліку тощо) повідомлення за формою № 2-ЄСВ підлягає заміні у контролюючому органі.

Для отримання нового повідомлення платник єдиного внеску подає до контролюючого органу заяву із зазначенням причин заміни та старе повідомлення.

Контролюючий орган протягом двох робочих днів після такого звернення видає (надсилає) платнику єдиного внеску нове повідомлення. У такому самому порядку видається нове повідомлення замість зіпсованого чи втраченого.

Таким чином, починаючи з 08.06.2018 року, зокрема, члени фермерських господарств, які є платниками єдиного соцвнеску, мають обов’язково подати до контролюючого органу за місцем свого проживання заяву за формою 12-ЄСВ.

 13.06.2018 р.  С.М.Пашко, голова комісії з реорганізації Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області  

Про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я маю право»

З листопада 2017 року проект «Я маю право» реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів.

Слоган проекту «Знаю! Дію! Захищаю!»: знаю свої права;  користуюсь ними і знаю, що треба робити, коли мої права порушують; захищаю себе згідно з законами, а держава захищає мене і мої права.

Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я маю право!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги.

Це мережа із 551 точки доступу до безоплатної правової допомоги по Україні, в яких можна отримати послуги безоплатної первинної та вторинної правової допомоги Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

Так, минулого року в пріоритеті були наступні питання: «Не отримуєщ аліменти?», «Не знаєш, як оформити договір оренди землі?», «Не знаєш, як оформити субсидію?», «Забирають бізнес? Відбирають майно?», «Вимагають хабара за іспит чи навчання?», «Не знаєш, як вирішити спір?».

В Олександрії безоплатну правову допомогу можна отримати за адресою: вул. Першотравнева, 18, тел. (050) 563 72 11.

Безоплатні консультації з питань оподаткування – в Центрі обслуговування платників Олександрійської ОДПІ (кімната №2), тел. (05235) 7 34 28.

Електронне звітування довело свою ефективність

На сьогодні ми не можемо уявити своє життя без комп’ютерів, Інтернету, мобільних телефонів, GSM та інших послуг зв’язку.

Одним з показників, який характеризує розвиток інформаційного суспільства, електронного урядування, державного управління та передбачений  Стратегією реформування системи управління державними фінансами на 2017-2020 роки, є частка податкових декларацій, поданих за допомогою електронних сервісів ДФС.

Не так давно суб’єкти господарювання робили перші кроки в поданні електронної звітності. Наразі ж по Олександрійській ОДПІ 71 відсоток податкових звітів і декларацій подається засобами телекомунікаційного зв’язку.

Враховуючи загальну електронізацію суспільства, в подальшому такий відсоток тільки зростатиме. Так, на сьогодні відповідно до норм податкового законодавства, вся звітність з ПДВ подається виключно в електронному вигляді.

Особливо звертаємо увагу на переваги і необхідність збільшення частки електронного звітування фізичних осіб-підприємців, оскільки серед цієї категорії спостерігається відсоток, нижчий від середнього (60%).

Електронне звітування дає змогу уникнути витрачання часу до вікна приймання звітності, оскільки достатньо лише сформувати звітність в електронному вигляді за допомогою спеціальних програм та передати через мережу Інтернет на електронну скриньку ДФС України.

Для інформаційної підтримки та технічної допомоги платникам податків у ДФС України працює Контакт-центр, який у робочі дні з 08.00 до 20.00 надає консультації з питань подання в електронному вигляді податкової та іншої звітності та реєстрації податкових накладних. Консультації можна отримати за тел.: 0-800-501-00-7 (напрямок 0).

В Олександрії завершилася кампанія декларування доходів

 Кампанія декларування доходів, які підлягають обов’язковому декларуванню, добігла кінця. Чотири місяця олександрійці декларували свої минулорічні статки, з яких під час виплати не був утриманий податок на доходи.

За період січня – квітня 2018 року по м.Олександрія та Олександрійському району подано Декларацію про майновий стан і доходи 1913 громадянами на загальну суму 32,3 млн.грн. Податок на доходи фізичних осіб склав 3,3 млн.грн.

Як і торік, найбільш активними  декларантами є громадяни, які мають власні земельні ділянки, обробляють їх та реалізують власно вирощену сільськогосподарську продукцію (одноосібники). Ними було подано 1149 декларацій на загальну суму 10,2 млн.грн. та відповідно нараховано 1,8 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО).

 Інша чисельна категорія декларантів – громадяни, які отримали в 2017 році спадщину або майно за договорами дарування. Такими декларантами подано 231 декларацію на загальну суму доходу 17,5 млн.грн., до сплати їм нараховано податок на доходи фізичних осіб в сумі 925,0 тис.грн.

Громадянами, які отримали інвестиційні доходи від продажу корпоративних прав (частки в статутному фонді тощо) та цінних паперів подано 26 декларацій на суму 232,2 тис.грн., нараховано податок 42,0 тис.грн.

Орендарі водного фонду подали 18 декларацій на суму 156,0 тис.грн. (податок на доходи – 28,0 тис.грн.); громадяни, які отримали доход у вигляді додаткового блага (прощений борг за кредитами банківських установ) – 16 декларацій на суму 200,1 тис.грн. (ПДФО – 36,1 тис.грн.); самозайняті особи (нотаріуси, адвокати) – 27 декларацій на суму 916,1 тис.грн. (ПДФО – 165 тис.грн.); громадяни, які отримали доход від продажу рухомого та нерухомого майна – 14 декларацій на суму 2,1 млн.грн. (ПДФО – 102,3 тис.грн.); громадяни, які отримали доход від надання майна (житла) в оренду – 41 декларація на суму 662,0 тис. грн. (ПДФО – 119,1 тис.грн.); інші декларанти – 391 декларація на суму 332,6 тис.грн. (ПДФО – 60,0 тис. грн.).

За підсумками цьогорічної кампанії декларування в м.Олександрія та Олександрійському районі мільйонерів не виявилося.

Загалом же по Україні доходи у розмірі понад 1 млн.грн. задекларували 4063 платники. Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість цьогорічних мільйонерів зросла на 16%, або на 559 осіб. При цьому один громадянин задекларував дохід у розмірі понад 1 млрд.грн.

За словами очільника ДФС України Мирослава Продана, найбільшу кількість мільйонерів – 2270 платників – складають громадяни віком від 45 років і вище. Серед вікової категорії від 30 до 45 років – 1605 мільйонерів, до 30 років – 188. Водночас наймолодшому платнику податків виповнилося 7 років (м. Черкаси), а найстаршому – 99 років (м. Київ).

«Майже 44% від загальної кількості мільйонерів перебувають на податковому обліку в м. Києві – 1816 осіб. Серед лідерів також Харківська – 299, Дніпропетровська – 269, Київська – 275 та Одеська – 207 області», – повідомив Мирослав Продан.

Якщо для громадян, доходи яких підлягали обов’язковому декларуванню, термін подання декларацій закінчився 2 травня, то платники, які мають право скористатися правом на податкову знижку,  подають декларацію за 2017 рік до 31.12.2018 року.

 За неподання форми 20-ОПП передбачена відповідальність

 Олександрійська ОДПІ нагадує, що платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.

Відповідно до п. 63.3 ст. 63 ПКУ, платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи – це основне місце обліку, а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність – це неосновне місце обліку платника податків.

Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Такі об’єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом ПКУ.

Положеннями пункту  117.1 статті 117 ПКУ передбачена  відповідальність за неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складення податкової звітності, відповідно до вимог встановлених ПКУ – накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, – 510 гривень.

У разі не усунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, – 1020 гривень.

14.05.2018 р. С.М.Пашко, в.о. начальника Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області  

Зв’язок в фіскальній службі Олександрії відновлено

До уваги платників м. Олександрії та Олександрійського району!

З 03.05.2018 року Олександрійська ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області та Олександрійське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області (за адресою: м. Олександрія, вул. Святомиколаївська, 17) працює в штатному режимі. Починаючи з 14 год. 55 хв. налагоджено телекомунікаційний, електронний зв’язок та відновлено роботу інформаційних баз відомства.

08.05.2018 р. А.В.Тітекіна, заступник начальника – начальник Олександрійського управління Головного управління ДФС у Кіровоградській області    

Вторинні водокористувачі не є платниками рентної плати

 З 01.01.2018 вторинні водокористувачів не є платниками рентної плати за спеціальне використання води. Вторинні водокористувачі, які отримують воду згідно договору на поставку води, та були платниками рентної плати за спеціальне використання води, востаннє визначали податкові зобов’язання за IV квартал 2017 року та подавали податкові декларації з рентної плати (далі – декларація) разом з Додатком 5 наростаючим підсумком з початку року за 2017 рік.

За наступні податкові періоди вторинні водокористувачі не подають декларації разом з Додатком 5. При цьому заява про виключення з переліку платників рентної плати за спеціальне використання води до контролюючих органів не подається.

Відповідно до п. 110 Закону України від 21 грудня 2016 року № 1797 – VII «Про внесення змін до «Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» з 01.01.2018 до п. 255.1 ст. 255 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) внесено зміни в частині визначення кола платників рентної плати за спеціальне використання води, а саме: обов’язок платника з Рентної плати покладено на суб’єктів господарювання, що належать до первинних водокористувачів, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів без надання преференцій бюджетним установам, що належать до первинних водокористувачів.

Згідно з частинами другою та третьою ст. 42 Водного кодексу України від 06 червня 1995 року № 213/95-ВР зі змінами і доповненнями (далі – Водний кодекс) водокористувачі можуть бути первинними і вторинними.

Первинні водокористувачі – це ті, що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води.

Спеціальним водокористуванням є забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів (ст. 48 Водного кодексу).

Зміни до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних

Повідомляємо, що Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року  № 204 (набрала чинності 24 березня 2018 року) внесено зміни до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних.

Зокрема, внесено наступні зміни:

1) операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем;

2) у разі зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування формується квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Така квитанція одночасно надсилається постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю) – платнику податку;

3) податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

– прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

– набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);

– неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

 Про право платника податків на оскарження рішень ДФС

Олександрійська ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області  звертає увагу платників податків, що у разі незгоди із сумами нарахованих грошових зобов’язань, не обов’язково відразу звертатися із позовами до суду.

Податковий кодекс України містить норму, яка дозволяє платникам проводити процедуру оскарження в адміністративному порядку. Але звертаємо увагу, що  подаються такі скарги протягом 10 календарних днів, які настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу. При цьому скарга має подаватися до контролюючого органу вищого рівня, тобто до ДФС України. Така скарга розглядається і по ній приймається рішення.

Платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення протягом 1095 днів.

Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню.

Крім того наголошуємо, що відповідно до статті 56 Податкового кодексу України, не підлягають оскарженню (ні адміністративному, ні судовому) грошові зобов‘язання, визначені платником самостійно.

Порядок нарахування єдиного соціального внеску  підприємцями на загальній системі оподаткування

 Відповідно до п. 2 частини першої ст. 7 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) для ФОП на загальній системі оподаткування базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску).

ЄВ встановлюється у розмірі 22 відс. до визначеної бази нарахування ЄВ (частина п’ята ст. 8 Закону № 2464).

ФОП на загальній системі оподаткування зобов’язані сплачувати ЄВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄВ (абзац третій частини восьмої ст. 9 Закону № 2464).

Пунктом 164.1 ст. 164 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) встановлено, що базою оподаткування для доходів, отриманих від провадження господарської діяльності, є чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається відповідно до п. 177.2 ст. 177 розд. ІV ПКУ, згідно з яким чистим оподатковуваним доходом є різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої ФОП.

  26.04.2018 р. С.М.Пашко, в.о. начальника Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області      

В Олександрії під виглядом працівників фіскальної служби діють шахраї

19 квітня 2018 року було зафіксовано масові спроби невідомої особи (невідомих осіб) здійснити шахрайські дії під виглядом працівників Олександрійського управління Головного управління ДФС у Кіровоградській області (далі – Олександрійське управління) та Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області (далі – Олександрійська ОДПІ).

Так, протягом робочого дня 19 квітня 2018 року до Олександрійського управління та Олександрійської ОДПІ масово зверталися суб’єкти господарювання-юридичні особи з однотипними повідомленнями про те що, до працівників, керівників підприємств організацій, які перебувають на обліку в  м. Олександрія та  Олександрійському районі телефонували нібито працівники Олександрійського управління та Олександрійської ОДПІ з проханням про фінансову-матеріальну допомогу для вирішення питання про не проведення перевірок.

Слід зазначити, що зловмисники телефонували платникам податків, які належать до облікового кола та є бюджетоформуючими підприємствами.

Платники податків, яким телефонували шахраї, запідозривши ознаки афери, відразу поставили до відома керівництво Олександрійського управління та керівництво Олександрійської ОДПІ, однак загальна кількість платників податків, які попали в поле зору зловмисників, не відома.

 Олександрійське управління та Олександрійська ОДПІ спростовує причетність до вказаних подій заступника начальника – начальника Олександрійського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області Тітекіної Альони Віталіївни, в.о. начальника Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС в області Пашка Сергія Миколайовича,  а також інших працівників зазначених установ.

 У разі надходження дзвінків від імені керівництва та працівників Олександрійського управління та Олександрійської ОДПІ з метою отримання коштів чи висування інших незаконних вимог слід одразу повідомляти про це за телефоном (0522) 36-69-43.

 19.04.2018 р.  С.М.Пашко, в.о. начальника Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області    

Розгляд звернень громадян Олександрійською ОДПІ

Впродовж першого кварталу 2018 року на розгляд до Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області письмових звернень громадян не надходило.

Водночас в Олександрійській ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області здійснено 11 прийомів за зверненнями громадян, за якими надано усну відповідь (роз’яснення), з них 11 заяв (клопотань) (100,0%).

Всього звернулося 11 громадян, з яких за статтю авторів звернень – 5 чоловіків (45,4%), 6 жінок (54,6%).

За соціальним станом заявників: за 11 зверненнями (100,0%) соціальний стан не визначено.

За категоріями авторів звернень: 11 звернень (100,0%) – категорію не визначено.

Звернення громадян, що надійшли під час особистого прийому, стосувалися загальнодержавних податків – 6 звернень (54,6%), податкової звітності – 4 звернення (36,3%), реєстрації та обліку платників – 1 звернення (9,1%).

Від власників нерухомого майна надійшло майже 2 мільйона 300 тисяч гривень

За січень-березень 2018 року власники нерухомості перерахували до місцевих бюджетів території обслуговування Олександрійської ОДПІ (м.Олександрія, м.Знам’янка, м.Світловодськ, Олександрійський, Знам’янський, Світловодський, Онуфріївський, Олександрівський та Петрівський райони) 2303,2 тис.грн., що на 1240,9 тис.грн. більше надходжень 2017 року.

Як зазначив в.о. начальника Олександрійської ОДПІ Сергій Пашко, безперечним лідером у сплаті податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є власники майна – юридичні особи. Ними сплачено 2267,6 тис.грн., що на 1215,4 тис.грн. більше ніж за аналогічний період минулого року. Фізичні особи поповнили бюджети на 35,6 тис. гривень.

Нагадаємо, громадяни, котрі мають нерухомість, що підлягає оподаткуванню, сплачують цей податок після отримання від органів ДФС повідомлення-рішення про нараховану суму, тобто після 1 липня 2018 року. Сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою або квартирами, житлова площа яких перевищує 60 кв.м і будинків більше 120 кв.м. У випадку наявності об’єктів різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв.м.

Громадяни, у яких житлова нерухомість, зокрема, квартира загальною площею понад 300 кв.м або будинок більше 500 кв.м, сплатять додатково 25 тис. гривень.

Фахівці Олександрійської ОДПІ пропонують громадянам – власникам нерухомого майна провести звірку в органах ДФС щодо майна, на яке нараховуватиметься податок. Однак, зробити це вони мають протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення.

Підсумки кампанії декларування-2018 за січень – березень  на Олександрійщині

 З початку 2018 року триває кампанія декларування доходів громадян за підсумками 2017 року.

Протягом січня – березня 979 мешканців м.Олександрії та Олександрійського району задекларували свої минулорічні доходи в сумі 20634,6 тис.грн. Податок на доходи фізичних осіб склав 1893,4 тис.грн.

Найбільш активними  декларантами січня – березня  є громадяни, які мають власні земельні ділянки, обробляють їх та реалізують власно вирощену сільськогосподарську продукцію (одноосібники). Ними було подано 772 декларації на загальну суму 5755,5 тис.грн. та відповідно нараховано 1035,9 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.

Інша чисельна категорія декларантів – громадяни, які отримали в 2017 році спадщину або майно за договорами дарування. Такими декларантами подано 136 декларацій на загальну суму доходу 11882,3 тис.грн., до сплати їм нараховано податок на доходи фізичних осіб в сумі 594,0 тис.грн.

03.04.2018 р. С.М.Пашко, в.о. начальника Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області  

Підсумки кампанії декларування-2018 за січень – лютий  на Олександрійщині

З початку  2018 року триває кампанія декларування доходів громадян за підсумками 2017 року.

Протягом січня – лютого 318 мешканців м.Олександрії та Олександрійського району задекларували свої минулорічні доходи в сумі 12,6 млн.грн. Податок на доходи фізичних осіб склав 978,5 тис.грн.

Найбільш активними  декларантами січня – лютого  є громадяни, які мають власні земельні ділянки, обробляють їх та реалізують власно вирощену сільськогосподарську продукцію (одноосібники). Ними було подано 205 декларацій на загальну суму 2,4 млн.грн. та відповідно нараховано 431 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.

 Інша чисельна категорія декларантів – громадяни, які отримали в 2017 році спадщину або майно за договорами дарування. Такими декларантами подано 95 декларацій на загальну суму доходу 8,8 млн.грн., до сплати їм нараховано податок на доходи фізичних осіб в сумі 438,2 тис.грн.

Хто може здійснювати діяльність як самозайнята особа

 Відповідно до п.п. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України  самозайнята особа – платник податку, який є фізичною особою – підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

Незалежна професійна діяльність – участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, приватних виконавців, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою – підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

Відповідно до п.178.4 ст.178 р. ПКУ фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами звітного року у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб  за результатами звітного року до 01 травня року, що настає за звітним.

За неподання або несвоєчасне подання декларації про майновий стан і доходи фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, передбачена штрафна санкція в розмірі 170 грн., за кожне таке неподання або несвоєчасне подання, а за ті самі порушення, вчинені платником протягом року, передбачена штрафна санкція в розмірі 1020 гривень. Крім того, за неподання або несвоєчасне подання декларації про майновий стан і доходи до фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, застосовується адміністративний штраф у розмірі від 51 грн. до 136 грн., а у разі повторного порушення – від 85 грн. до 136 гривень.

Яким чином сплачує ЄСВ голова  фермерського господарства?

Згідно з п.5 прим.1 частини першої ст.4 Закону №2464 платниками ЄСВ визначено членів фермерського  господарства, якщо вони не належать до кола осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.
В Законі України від 19 червня 2003 року №973-ІV «Про фермерське господарство» із змінами і доповненнями (далі – Закон №973) розрізняються поняття «голова фермерського господарства» та «члени фермерського господарства», які регламентуються різними статтями Закону №973.
Головою сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи є член сім’ї, зареєстрований як фізична особа-підприємець (ФОП), і визначений договором про створення сімейного фермерського господарства (частина третя ст. 8 прим. 1 Закону № 973). В свою чергу ФОП є платниками ЄСВ в межах своєї підприємницької діяльності.

Якщо голова фермерського господарства, зареєстрованого як юридична особа, виконує функції керівника або бухгалтера вказаної організації, то таке фермерське господарство використовує його працю, як працю звичайної фізичної особи.

Згідно з п.1 частини першої ст. 4 Закону № 2464 платниками ЄСВ є, зокрема підприємства, установи та організації, інші юрособи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю ФО на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.

Базою нарахування ЄСВ для фізичних осіб є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» та суму винагороди ФО за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (абзац перший п. 1 частини першої ст. 7 Закону № 2464).

  16.03.2018 р. С.М.Пашко, в.о. начальника Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області  

Декларуйте доходи вчасно

Олександрійська ОДПІ звертає увагу платників податків на граничні строки подання податкової декларації про майновий стан і доходи:

  • для фізичних осіб-підприємців, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця за її рішенням,  – протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності;
  • для громадян, які зобов’язані згідно з ПКУ подати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним;
  • для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2018 (включно);
  • для фізичних осіб платників податку-резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2018 року декларація про майновий стан і доходи подається за новою формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859».

 Не зволікайте зі сплатою податків і зборів, визначених за підсумками річного декларування

 Відповідно до ст.57 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Кодексом для подання податкової декларації.

Разом з тим, п.179.7 ст.179 Кодексу передбачено, що фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації про майновий стан і доходи.

Отже, граничні строки сплати податкових зобов’язань, зазначених у податковій декларації про майновий стан і доходи, поданої за результатами 2017 року:

  • для фізичних осіб – підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – 19 лютого 2018 року;
  • для фізичних осіб, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання декларації;
  • для фізичних осіб, що не зареєстровані як фізичні особи – підприємці, та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність – 31 липня 2018 року.

Які доходи підлягають обов’язковому декларуванню?

Громадянин зобов’язаний подати у 2018 році податкову декларацію,  якщо протягом звітного 2017 року, зокрема, отримував:

доходи від особи, яка не є податковим агентом, тобто від нерезидента або фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність;

іноземні доходи;

дохід, отриманий орендодавцем при наданні нерухомості в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання;

дохід, отриманий орендодавцем при наданні рухомого майна в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання;

дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню (крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями – резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини).

Також фізичні особи – платники податку зобов’язані подати річну податкову декларацію про доходи за 2017 рік, якщо отримували окремі види оподатковуваних доходів, які згідно з нормами розділу ІV Кодексу не підлягали оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не звільнені від оподаткування. В такому випадку платник зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію з цього податку.

Декларування доходу від продажу автомобіля

 Чи необхідно подавати річну декларацію про майновий стан і доходи ФО, яка у звітному (податковому) році отримала дохід від продажу одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда не частіше одного разу на рік?

Якщо фізична особа отримала дохід від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, то такий дохід відповідно до п. 173.2 ст. 173 Податкового кодексу України не оподатковується, тобто у фізичної особи не виникає обов’язку щодо сплати податку. Подавати річну декларацію про майновий стан і доходи у такому випадку не потрібно.

 На свята Центри обслуговування платників Олександрійської ОДПІ  не працюватимуть 8 та 9 березня

Для зручності платників та створення комфортних умов при поданні податкової звітності 7 та 10 березня 2018 року Центри обслуговування платників працюватимуть за таким графіком:

7 березня – робочий день до 17.00;

10 березня – у режимі чергування (за необхідності із залученням спеціалістів відповідних структурних підрозділів) до 13.00.

8 та 9 березня 2018 року будуть вихідними днями.

Підрозділи митного оформлення, для яких встановлено цілодобовий режим роботи, у святкові дні працюватимуть у звичайному режимі.

Митні пости митниць Державної фіскальної служби працюватимуть за окремим графіком. Детальну інформацію про роботу постів можна дізнатися в оперативних чергових.

Сервіси ДФС працюватимуть цілодобово в режимі інтерактивного автовідповідача.

Для отримання консультацій з питань застосування норм податкового та митного законодавства телефонувати до Кол-центру за номером 0-800-501-007.

Для скарг на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби, можливих корупційних правопорушень у сфері службової діяльності з боку конкретних посадових осіб  структурних підрозділів ДФС та її територіальних органів необхідно звертатися на сервіс «Пульс» за телефоном 0800-501-007, обравши на інтерактивному голосовому автовідповідачі напрямок «4», та на електронну адресу: idd@sfs.gov.ua.

05.03.2018 р. С.М.Пашко, в.о. начальника Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області    

Хто є платником рентної плати за воду у 2018 році

 Відповідно до внесених змін до Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), починаючи з 2018 року п.255.1 ст.255 ПКУ передбачено, що обов’язок платника з рентної плати покладено на суб’єктів господарювання, що належать до первинних водокористувачів, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів, без надання преференцій бюджетним установам, що належать до первинних водокористувачів.

Відповідно до ст.42 Водного кодексу України від 06.06.1995 №213/95-ВР зі змінами і доповненнями водокористувачами в Україні можуть бути підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи.

Водокористувачі можуть бути первинними і вторинними.

Первинні водокористувачі – користувачі, які мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води.

Спеціальне водокористування передбачає закріплення водного об’єкта шляхом надання відповідного дозволу за плату, зареєстрованого у встановленому порядку конкретному суб’єкту для здійснення виробничої та іншої діяльності (ст.38 Закону України від 25.06.1991 №1264-XII «Про охорону навколишнього природного середовища» зі змінами) з метою отримання економічної вигоди від введення в господарський обіг обсягів використаної води із водного об’єкта.

Отже, платниками рентної плати за спеціальне використання води є суб’єкти господарювання – первинні водокористувачі, господарська діяльність яких ґрунтується на заборі води з річок, озер та свердловин на підставі отриманих дозволів на спеціальне водокористування, у тому числі з метою отримання економічної вигоди від виробництва питної води, яке згідно зі ст.1 Закону України 10.01.2002 №2918-III «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» зі змінами передбачає використання води, що забрана із джерел питного водопостачання та/або доведення її якості до вимог на питну воду.

 Січневі підсумки кампанії декларування-2018 на Олександрійщині

 З початку  2018 року триває кампанія декларування доходів громадян за підсумками 2017 року.

Протягом січня 64 мешканця м.Олександрії та Олександрійського району задекларували свої минулорічні доходи в сумі  4806,1 тис.грн. Податок на доходи фізичних осіб склав  270,9 тис.грн.

Найбільш активними  декларантами січня є громадяни, які отримали в 2017 році спадщину або майно за договорами дарування. Такими декларантами подано 37 декларацій на загальну суму доходу 3508,9 тис.грн, до сплати їм нараховано податок на доходи фізичних осіб в сумі 175,4 тис.грн.

Впродовж минулого року Центрами обслуговування платників  Олександрійської ОДПІ надано майже 300 тисяч послуг

Протягом 2017 року до Центрів обслуговування платників головного офісу Олександрійської ОДПІ та Знам’янського, Світловодського, Олександрівського, Онуфріївського та Петрівського відділень звернулися 299155 платників податків, які отримали консультаційні, інформаційні та адміністративні послуги, а також подали податкову звітність.

З метою отримання відомостей про суми та джерела виплачених доходів і утриманих податків до Центрів обслуговування платників в 2017 році звернулося 7500 осіб. Переважною більшістю отримувачами зазначених відомостей, особливо в період січня – березня 2017 року, були особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, оскільки такі особи мали обов’язок подання електронних декларацій за підсумками 2016 року.

Протягом року  платникам податків надано 33874 адміністративних послуг.

Найбільш запитуваною послугою у звітному періоді була послуга з видачі реєстраційного номеру облікової картки платника податків: впродовж 2017 року видано 16723 таких номера.

За реєстрацією книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок до ЦОПів звернувся 2300 суб’єктів господарювання, за реєстрацією РРО – 241.

Надано 2164 витяга з реєстру платників єдиного податку та зареєстровано 1367 платників єдиного податку.

Довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами Державної фіскальної служби України, отримали 910 платників.

Центр обслуговування платників головного офісу Олександрійської ОДПІ розміщений за адресою: вул. Святомиколаївська (Пролетарська), 17.

Працюють ЦОПи Олександрійської ОДПІ з понеділка по четвер з 9.00 год. до 18.15 год., у п‘ятницю з 9.00 год. до 17.00 год., у суботу – з 9.00 год. до 13.00 год., неділя – вихідний.

Платники Олександрійщини можуть також отримати довідкову інформацію за телефоном: (05235) 7-34-28.

  12.02.2018 р. С.М.Пашко, в.о. начальника Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області        

ТЕРМІНОВО!!!!! ДО УВАГИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ – ПІДПРИЄМЦІВ НА ЗАГАЛЬНІЙ СИСТЕМІ ОПОДАТКУВАННЯ!

Відповідно до пункту 5 розділу ІV Інструкції №449 «Про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» фізичним особам-підприємцям на загальній системі оподаткування НАВІТЬ ПРИ ВІДСУТНОСТІ ДОХОДУ нараховується мінімальний страховий внесок з ЄСВ за 2017 рік в сумі 704 грн. на місяць (3200 грн. х 22%).

Таким чином, якщо протягом 2017 року фізичною особою – підприємцем на загальній системі не отримано дохід,  така особа має сплатити до 9 лютого 2018 року 8448 грн. ЄСВ (704 грн. х 12 місяців).

У разі несплати ЄСВ, нарахованого за календарний рік, до фізичних осіб – підприємців, які застосовують загальну систему оподаткування, починаючи з 10 лютого застосовуються штрафні санкції у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум.

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Крім того, згідно зі статтею 165 прим.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення ФОП несуть адміністративну  відповідальність за несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ.

 Про зміну бюджетних рахунків

 Відповідно до Бюджетного кодексу України, Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» та наказу Державної казначейської служби України від 12.01.2018 року №10 «Про затвердження Змін до Довідника відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету» змінено реквізити окремих рахунків.

Нові рахунки вводяться в дію з 22 січня 2018 року.

У зв’язку з вищезазначеним Олександрійська ОДПІ повідомляє, що з 22 січня 2018 року змінилися рахунки для сплати єдиного податку платниками четвертої групи.

Інші бюджетні рахунки залишились без змін.

  Податкова запрошує на семінар

 Олександрійська ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області запрошує платників податків на безкоштовний загальний семінар з юридичними особами та фізичними особами – підприємцями на тему: «Законодавчі зміни – 2018».

До участі запрошені представники Управління Пенсійного фонду у м. Олександрія та Олександрійському районі.

Час проведення: 29 січня 2018 року, 10 год. 00 хв. Місце проведення: районний будинок культури за адресою: вул. Діброви, 27.

Довідки за телефоном: 7-34-28.

Репетитори зобов’язані задекларувати доходи

Олександрійська ОДПІ нагадує вчителям та викладачам, які у минулому році надавали репетиторські послуги, проте не були зареєстровані як фізичні особи – підприємці, про ОБОВ’ЯЗОК включити суму таких доходів до загальногорічного оподатковуваного доходу та задекларувати їх шляхом подання до фіскальної служби декларації про майновий стан і доходи.

Зробити це слід до 1 травня 2018 року за місцем реєстрації декларанта.

Доходи від репетиторства відповідно до п.167.1 ПКУ оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%. Також із вказаних доходів справляється військовий збір за ставкою 1,5%.

Репетиторські послуги – це, зокрема, підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових та дипломних робіт.

Зауважуємо, що відповідну декларацію можна подати і в електронному вигляді. Відтак, кожен із декларантів має право отримати у Центрі обслуговування платників за місцем свого проживання безоплатну консультацію щодо порядку заповнення декларацій і допомогу при її заповненні.

Центр обслуговування платників чекає на декларантів

Для комфортного звітування громадян протягом січня-квітня 2018 року Центр обслуговування платників  Олександрійської ОДПІ працюватиме за подовженим режимом роботи (до 19.00 год). У разі необхідності платники зможуть отримати безкоштовні консультації та допомогу в заповненні декларації.

Декларування триває з 1 січня по 30 квітня. Обов’язковому декларуванню підлягають доходи, отримані протягом 2017 року від спадщини та дарування, іноземні та інвестиційні доходи, доходи одноосібників, від надання в оренду майна, здачу в найма житла, а також інші доходи, з яких протягом року не було утримано податок на доходи та військовий збір.

Сплатити визначені в декларації суми необхідно до 1 серпня 2018 року.

  22.01.2018 р. С.М.Пашко, в.о. начальника Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області

Як правильно прозвітувати і сплатити ЄСВ підприємцям
за підсумками 2017 року

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 (далі – Порядок №435), фізичні особи-підприємці (далі – ФОП), у тому числі ФОП – платники єдиного податку, без використання праці найманих працівників, формують та подають звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт з ЄСВ) самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.

Таким чином, граничний термін подання Звіту з ЄСВ за себе фізичними особами – підприємцями як на загальній системі оподаткування, так і на єдиному податку за 2017 рік – 9 лютого.

ФОП на загальній системі оподаткування були зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року. Таким чином, останній день сплати ЄСВ фізичними особами-підприємцями на загальній системі оподаткування за 2017 рік  – 9 лютого.

Нагадуємо, що при відсутності протягом 2017 року доходу на загальній системі оподаткування фізичні особи-підприємці мають нарахувати собі мінімальний страховий внесок з ЄСВ в сумі 704 грн. на місяць (3200 грн. х 22%). Таким чином, навіть при відсутності діяльності протягом 2017 року ФОП на загальній системі мають сплатити до 9 лютого 2018 року 8448 грн. ЄСВ (704 грн. х 12 місяців).

ФОП, які працюють на спрощеній системі оподаткування (єдиному податку), мають сплатити ЄСВ в сумі 2112 грн. (704 грн. х 3 місяці) за 4 квартал 2017 року в термін до 19 січня.

Податкова соціальна пільга в 2018 році

 Податкова соціальна пільга (ПСП) застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

Зазначена норма передбачена пп. 169.4.1 ст. 169 Податкового Кодексу України (ПКУ).

Законом України “Про державний бюджет на 2018 рік” від 07.12.2017 року №2246 V-ІІІ, з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатної особи (в розрахунку на місяць) установлено в розмірі 1762 грн.

Отже розмір доходу (заробітної плати), що дає право на ПСП у 2018 році, становить 2470 грн. на місяць (1762 грн. х 1,4).

Якщо розмір доходу (заробітної плати) перевищує 2470 грн. на місяць, ПСП не застосовується.

Виключенням є випадки, передбачені абзацем 2 пп.169.4.1. ст. 169 ПКУ: граничний розмір доходу, який дає право на отримання ПСП одному з батьків, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років; одинокій матері (батьку), яка утримує дітей віком до 18 років; особі, яка утримує дітей-інвалідів віком до 18 років, визначається як добуток суми 2470 грн. на місяць та відповідної кількості дітей.

Наприклад, якщо ПСП хоче скористатися мати двох дітей віком до 18 років, то ПСП може надаватися за умови, якщо заробітна плати матері в 2018 році не перевищує 4940 грн. (2470 грн. х 2 дітей).

До уваги суб’єктів е-декларування!

 Відповідно до Закону України від 14 жовтня 2014 року №1700-VII «Про запобігання корупції» починаючи з 01 січня до 01 квітня особи зазначені в пункті 1, підпунктах “а” і “в” пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону (далі – суб’єкти декларування), зобов’язані щорічно подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Для подання декларації за минулий рік суб’єкт декларування має використовувати особистий ключ електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) отриманий для виконання своїх службових обов’язків.

У зв’язку з вищезазначеним Олександрійська ОДПІ звертає увагу на наступне:

  1. Відомості про суми виплачених доходів та утриманих податків за останній звітний період (квартал) 2017 року надаються через 50 днів після його закінчення. Отже, повна інформація про доходи за підсумками 2017 року з урахуванням даних за четвертий квартал 2017 року, буде доступною не раніше 20 лютого 2018 року.

Таким чином, у разі звернення фізичної особи щодо отримання інформації про свої доходи в термін раніше 20 лютого 2018 року суб’єкт звернення отримає неповні відомості про свої доходи за 2017 рік (лише за три календарних квартали 2017 року).

Олександрійська ОДПІ наполегливо просить врахувати вищезазначену інформацію при складанні декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

  1. На веб-порталі Державної фіскальної служби України працює Електронний кабінет платника, за допомогою якого фізичні особи можуть отримати в електронному вигляді довідку про доходи за 2017 рік (Відомості про суми виплачених доходів та утриманих податків).

Таким чином, маючи ключ ЕЦП для подання декларації, е-декларанти мають змогу за допомогою цього ж ключа отримати відомості про свої доходи за 2017 рік. Це є зручною і дієвою альтернативою подвійному відвідуванню податкової інспекції: першого разу – коли ви надаєте заяву на отримання відомостей, другого разу – через кілька днів, коли ви отримуєте довідку про доходи в паперовому вигляді.

В Центрі обслуговування платників Олександрійської ОДПІ за необхідності надається покроковий алгоритм дій для отримання електронної довідки про доходи, який може опанувати кожний платник податків (кімната 2).

У разі виникнення додаткових питань щодо користування Електронним кабінетом платника звертатися за телефоном 0800501007 або використовувати електронну скриньку infozvit@sfs.gov.ua.

Декларацію з плати за землю слід подати не пізніше 20 лютого

Відповідно до норм Податкового кодексу України  платники плати за землю – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій.

При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі – ці положення встановлено п. 286.2 ПКУ.

Разом з тим, платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов’язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним – це визначено у п. 286.3 ПКУ.

За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

Фізичним особам нарахування сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ.

Олександрійська ОДПІ звертає увагу платників плати за землю, що наказом Мінфіну від 23.01.2017 р. № 9 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)», внесено зміни до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), затвердженої наказом Мінфіну від 16.06.2015 р. № 560, та викладено її в новій редакції – у разі подання декларації в електронному вигляді ідентифікатор форми j0602006.

Доходи, отримані в 2017 році, слід задекларувати до 1 травня

 З початку 2018 року розпочалася компанія декларування громадянами доходів, отриманих минулого року.

Фізичні особи, які у 2017 році отримували доходи:

– від реалізації власно вирощеної сільгосппродукції (одноосібники);

– в результаті прийняття у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, які підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб;

– інвестиційні доходи;

– іноземні доходи;

– доходи від надання в найм житла;

– доходи у вигляді прощеного боргу за банківськими кредитами;

– інші доходи від неподаткових агентів повинні подати до органу фіскальної служби за місцем реєстрації річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається фізичними особами у термін до 1 травня 2018 року.

Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня 2018 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Податкова декларація про майновий стан і доходи з 1 січня 2018 року подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.2015 № 859 (у редакції наказів від 15.09.2016 № 821 та від 06.06.2017 № 556).

   10.01.2018 р.,  С.М.Пашко, в.о. начальника Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області      

Платникам слід контролювати правильність рахунків, на які зараховується ЄСВ

 Олександрійська ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області звертає увагу представників бухгалтерських та фінансових служб підприємств, установ та організацій, а також підприємців – фізичних осіб: сплата сум нарахованого єдиного внеску повинна відбуватися лише на рахунки з реквізитами 3719, що відкриті кожному територіальному  органу ДФС відповідно до адміністративно – територіальних одиниць.

Олександрійська ОДПІ просить платників задля уникнення помилкової сплати уважно використовувати реквізити рахунків для сплати сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  та при формуванні документів  обов’язково їх вказувати.

Пропонуємо ознайомитися з правильними рахунками для сплати єдиного внеску в розділі «Бюджетні рахунки» на субсайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області (http://kr.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/) або завантажити із додатку – вкладення.

 29.11.2017 р.

  С.М.Пашко, в.о. начальника Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області  

Шановні олександрійці! Увага, шахраї!

 Днями розпочалася нова хвиля звернень шахраїв під виглядом працівників Олександрійської ОДПІ.

На службові та мобільні телефони посадових осіб підприємств та фізичних осіб-підприємців телефонують невідомі особи, представляються керівництвом Олександрійської ОДПІ (зокрема, шахраї діють начебто від імені виконуючого обов’язки начальника Олександрійської ОДПІ Пашка Сергія Миколайовича). Вони вимагають неправомірну вигоду у вигляді значних сум грошових коштів.

За повідомленнями платників, до яких вже телефонували шахраї, вони поводяться вкрай зухвало, є напористими і переконливими.

Шахраї час від часу відпрацьовують всі області України. До Кіровоградської вони цього разу відмітилися у Чернігівській та Черкаській областях. Це вже далеко не перша подібна “акція”. Варіації різняться: можуть просто вимагати гроші, можуть пропонувати преференції при перевірках, дають номери банківських карток для перерахування коштів, залучають сторонніх осіб (наприклад, таксистів) для доставки готівки. Кожного разу вигадують щось нове.

Не дайте себе обдурити! Не піддавайтесь на провокації, рішуче відмовляйтеся від вимог зловмисників та обов’язково попереджайте інших про зазначені факти шахрайства!!!

У разі надходження дзвінків від імені керівництва та працівників Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області з метою отримання коштів чи висування інших незаконних вимог слід одразу повідомляти про це за телефоном (0522) 36-69-43.

Єдиний соцвнесок з 2018 року зазнає суттєвих змін

11 жовтня набрав чинності Закон України №2148, який, окрім своєї офіційної назви, має більш відому – пенсійна реформа.

Зміст цього документа, що зачепив 28 законів, стосується не тільки пенсіонерів. Усупереч назві, він стосується ще й цілком конкретних моментів нарахування і сплати єдиного соцвнеску, який підприємці частіше називають «пенсійними внесками».

Зміни щодо єдиного соцвнеску (ЄСВ)  для фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку першої групи

 В 2017 році для платників єдиного податку першої групи було встановлено зменшений розмір мінімального страхового внеску на рівні 352 грн. Це вдвічі менше за  суму єдиного соцвнеску, яку сплачували платники єдиного податку другої та третьої груп. Тобто перша група «єдинників» була найбільш фінансово приваблива. Тому в 2017 році «єдинники»  прагнули  перейти саме на першу групу, але не всі види підприємницької діяльності дозволяли це зробити.

З нового року така преференція для першої групи закінчиться, і «єдинники» першої групи почнуть сплачувати ЄСВ на загальних підставах у розмірі 22% від мінімальної зарплати станом на 1 січня. Тобто з урахуванням положень Державного бюджету на 2018 рік мінімальний страховий внесок для платників єдиного податку всіх груп складатиме 819,06 грн.

В цьому є позитивний момент для «єдинників». Якщо ЄСВ сплачувався у половинному розмірі, то і страховий стаж формувався пропорційно. Тобто до стажу рахувався не місяць роботи, а лише половина. З нового року, при оплаті мінімального страхового внеску в розмірі 819,06 грн., до стажу буде зараховуватись весь місяць стовідсотково.

Якщо «єдинники» першої групи виявлять бажання перейти на другу або третю групу єдиного податку, нагадуємо, що такий перехід здійснюється шляхом подання відповідної заяви за 15 днів до початку календарного кварталу. Тобто, щоб змінити групу з 1 січня 2018 року, заяву слід подати не пізніше 15 грудня 2017 року. Припинити підприємницьку діяльність можна будь-якого дня, подавши відповідну заяву до державного реєстратора.

Зміна розміру максимальної бази нарахування ЄСВ

 Друга новація – з 1 січня 2018 року на роботодавців чекає зміна розміру максимальної бази нарахування ЄСВ. Тобто є певна сума, в межах якої нараховується єдиний соцвнесок. При перевищенні цієї суми ЄСВ вже не нараховується.

Цього року така максимальна база для ЄСВ складала 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (42100 грн.), наступного року складатиме 15 розмірів мінзарплати (55845 грн.). Збільшення цієї суми є також позитивним моментом, оскільки  з більшого розміру зарплати буде більшою сума відрахувань до пенсійного фонду, що, в свою чергу, позитивно вплине на розмір майбутньої пенсії.

ЄСВ для членів фермерських господарств

 З нового року до платників ЄСВ долучаться члени фермерських господарств, якщо вони не сплачують ЄСВ на інших підставах (наприклад, не є одночасно членами фермерського господарства і підприємцями, чи одночасно членами фермерського господарства і найманими працівниками на іншому підприємстві). До 2018 року члени ФГ-господарств могли сплачувати ЄСВ за власним бажанням, укладаючи договори про добровільне страхування. Тепер це буде їх обов’язком, а не бажанням.

Такий обов’язок у фінансовому виразі матиме ті ж самі 819,06 грн. щомісячно за кожного члена ФГ-господарства.

При цьому, якщо член ФГ-господарства є пенсіонером за віком або інвалідом, або досяг пенсійного віку після призначення пільгової пенсії, він повністю звільнятиметься від сплати ЄСВ.

 Зміна термінів сплати ЄСВ

 Окремо слід зазначити, що для підприємців на загальній системі оподаткування і осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, докорінно змінено терміни сплати ЄСВ, і до цього слід бути готовими. Так, наразі загальносистемники сплачують ЄСВ за підсумками 2017 року – в термін до 10 лютого 2018 року; ті, хто здійснює незалежну професійну діяльність – до 1 травня 2018 року.

З нового ж року терміни сплати ЄСВ і на єдиному податку, і на загальній системі оподаткування, і членами ФГ-господарств, і незалежними професійними діячами стануть однаковими – до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом. Тобто, наприклад, за 1 квартал 2018 року цим категоріям  слід буде сплатити ЄСВ до 19 квітня 2018 року включно.

 29.11.2017 р.

  С.М.Пашко, в.о. начальника Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області  

В Олександрійській ОДПІ змінилося керівництво

 Відповідно до змін, внесених 1 листопада 2017 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, виконуючим обов’язки начальника Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області призначено Пашка Сергія Миколайовича.

Таким чином, з 1 листопада 2017 року при укладенні договору про визнання електронних документів слід звернути увагу на наступне:

  • поле «Орган державної фіскальної служби» залишається без змін: «Олександрійська ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області»;
  • в полі «в особі» слід зазначати «Пашко С.М.»

 Попередній керівник установи Тітекіна Альона Віталіївна призначена на посаду заступника начальника – начальника Олександрійського управління Головного управління ДФС у Кіровоградській області.

         2.11.2017 р.  С.М.Пашко, в.о. начальника Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області  

Нотаріуси мають правильно відображати  в звітності отримання громадянами спадщини

 Відповідно до чинного законодавства видача свідоцтв про право на спадщину спадкоємцям здійснюється нотаріусом або в сільських населених пунктах – уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування.

При цьому, якщо спадкоємець є нерезидентом, то свідоцтво про право на спадщину видається йому виключно за наявності документа про сплату таким спадкоємцем податку на доходи фізичних осіб та військового збору з вартості об’єкта спадщини.

Інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину щокварталу до ДПІ подають: нотаріус за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса та/або в сільських населених пунктах – уповноважена на це посадова особа відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

У податковому розрахунку обов’язково зазначається сума доходу у вигляді вартості успадкованого майна, отриманого спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступеня споріднення.

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розділу IV Податкового кодексу вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені; другого ступеня споріднення –  її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері  і з боку батька, онуки.

Якщо спадщину чи майно за договором дарування отримують члени сім’ї першого  чи другого ступенів споріднення, то такі операції з 1 січня 2017 року оподатковуються за нульовою ставкою.

Зазначену інформацію має бути правильно відображено, саме від цього залежить, чи доведеться громадянину по закінченню року подавати до податкової декларацію про доходи. Зокрема, інформація про видачу свідоцтва про право на спадщину (посвідчений договір дарування) відображається нотаріусом та уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування в податковому розрахунку форми 1-ДФ за такими ознаками:

за ознакою 113 – про отримання будь-якого об’єкта спадщини членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення зі спадкодавцем;

за ознакою 114 – про отримання будь-якого об’єкта спадщини спадкоємцями, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення зі спадкодавцем;

за ознакою 115 – про отримання будь-якого об’єкта спадщини (подарунка) від нерезидента або отриманий нерезидентом;

за ознакою 116 – про отримання спадщини (подарунка) у вигляді рухомого та нерухомого майна, коштів, особою, яка є інвалідом І групи або має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування; про отримання спадщини (подарунка) у вигляді рухомого та нерухомого майна дитиною-інвалідом;

за ознакою 117 – про дохід, отриманий платником податку внаслідок прийняття ним у спадщину чи дарунок грошових заощаджень, поміщених од 02.01.1992 року в установи Ощадбанку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 р., облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 р., державні казначейські зобов’язання СРСР, сертифікати Ощадбанку СРСР) та грошові заощадження громадян України , поміщені в установи Ощадбанку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992 – 1994 рр., погашення яких не відбулося.

Довідково. Зазначена інформація викладена у листі ДФС України від 31.07.2017 №20169/7/99-99-13-01-03-17.

 Перевірка фіскальної служби може бути проведена за зверненням особи про порушення законодавства

Однією з підстав для проведення фактичних перевірок органами ДФС є письмове звернення покупця або споживача, оформлене відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку проведення розрахункових операцій, касових операцій, патентування або ліцензування.

В ході проведення таких перевірок у суб’єктів господарювання виникають питання стосовно змісту самого звернення та реквізитів заявника.

При цьому відповідно до чинного законодавства не допускається розголошення одержаних із звернень громадян відомостей про особисте життя громадян без їх згоди чи відомостей, що становлять державну або іншу таємницю, яка охороняється законом, конфіденційної та іншої інформації, якщо це обмежує права й законні інтереси громадян.

На прохання громадянина-заявника, висловлене в усній формі або зазначене в тексті звернення, не підлягають розголошенню його прізвище, місце проживання та роботи.

Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.10 №2297-VІ прізвища, адреса проживання громадян відносяться до понять персональних даних та підпадають під об’єкти захисту.

 Єдинники звітують за новою формою

5 травня 2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.03.2017 №369, яким внесено зміни до форм податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи), податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи, затверджених наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. № 578.

 Керуючись нормами Податкового кодексу України та з огляду на те, що базовим податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал, а для платників першої та другої груп – календарний рік, то оновлені форми декларацій використовуватимуться платниками єдиного податку третьої групи для складання звітності за 9 місяців 2017 року починаючи з 01.10.2017, а платниками першої та другої груп для складання звітності за 2017 рік – з 01.01.2018 р.

Для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди, вказана форма декларації буде використовуватись з 01.10.2017 року.

 Такий цікавий ідентифікаційний номер

 Реєстраційний номер облікової картки платника податків, або ідентифікаційний код, є затребуваним документом. Він необхідний, наприклад, при отриманні кредиту, оформленні купівлі-продажу, дарування та багатьох інших операціях.

Довідка про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків надається в Центрі обслуговування платників Олександрійської ОДПІ (кімната 205) безкоштовно.

Цікавою є структура ідентифікаційного номера. Він складається з десяти цифр:

  • перші п’ять цифр кодують дату народження власника номера — зазвичай, це п’ятизначне число, що є кількістю днів від 31 грудня 1899року до дати народження особи. Алгоритм присвоєння ідентифікаційного номера передбачає, що в один день народилося не більше 5000 осіб чоловічої статі та 5000 осіб — жіночої. Якщо в якийсь день народилося осіб більше, ніж передбачено алгоритмом, то в деяких з таких осіб перші п’ять цифр будуть іншими. Наприклад, для дати народження 1 січня 1947 року реєстраційний номер може починатися як із цифри «1», так і з цифри «8», тобто технічно, з точки зору алгоритму, така особа народилася у «майбутньому»;
  • наступні 4 цифри (включаючи передостанню) — означають порядковий номер людини, що народилася в цей день;
  • передостання цифра позначає статьвласника: непарна цифра – чоловіча стать, парна цифра –  жіноча стать;
  • десята цифра — контрольна, розраховується за певним алгоритмом.

Ті, хто вперше отримують реєстраційний номер, мають особисто (або через представника) подати до органу фіскальної служби Облікову картку фізичної особи – платника податків за формою №1ДР, яка і є заявою для реєстрації. Крім того, необхідно надати документ, що посвідчує особу і містить необхідні для реєстрації дані: прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, місце народження, місце проживання, громадянство.

Якщо змінилися прізвище, ім’я або адреса, то реєстраційний номер залишається незмінним, змінюються лише нові дані в заповненому бланку. Для цього громадянину необхідно  звернутися до податкової інспекції з оригіналом паспорта (зі зміненим прізвищем, іменем, або ж адресою) та заповнити форму №5-ДР (внесення змін персональних даних).

Для отримання номера облікової картки неповнолітнім заповнити заяву може один із батьків при наявності свідоцтва про народження дитини та власного паспорта, що посвідчує його особу.

Довідку про присвоєння номеру (вперше, на дитину, або зі змінами) можна отримати у фіскальній службі упродовж п’яти робочих днів.

У випадку втрати реєстраційного номера облікової картки платника податків, громадянин може повторно отримати дублікат одразу ж при пред’явленні паспорта.

Особи, які за своїми переконаннями відмовились від призначення коду, мають відповідну відмітку в паспорті про наявність у них права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.

Впродовж цього року в Центрах обслуговування платників Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області адміністративну послугу «Видача картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків» отримали 12491 мешканців Олександрійщини (4289), Світловодського (2150), Знам’янського (2467), Олександрівського (1184), Петрівського (1431) та Онуфріївського (970) районів.

4.10.2017 р.

С.М.Пашко, перший заступник начальника Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області

«Питання до податкової»

 Питання: в 2017 році студент працював і отримував заробітну плату. Чи має право батько або мати студента звернутися до податкової для отримання податкової знижки на навчання, тобто для повернення частки коштів, сплачених за навчання такого студента?

Відповідь: з 2017 року змінилися правила надання податкової знижки при оплаті навчання. Скористатися такими змінами можна буде при поданні декларації про майновий стан і доходи у 2018 році за звітний 2017 рік.

Відтепер до податкової знижки включається сума коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів. Витрати на навчання в іноземних закладах освіти не можуть бути включені до податкової знижки.

У разі, якщо член сім’ї першого ступеня споріднення, за кого оплачують навчання, отримує заробітну плату, це не буде перешкодою для отримання права на знижку. Такий член сім’ї паралельно з навчанням може працювати, отримуючи зарплату, при цьому його родич, що оплачує навчання, права на знижку не втрачатиме.

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

Скасовано  вартісне обмеження для суми коштів, сплачених за навчання. До 1 січня 2017 року до податкової знижки за кожен місяць навчання можна було включати лише суму, встановлену за правилами пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу України, тобто в розмірі, що не перевищувала прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи станом на 1 січня звітного року, помноженого на 1,4 й округленого до найближчих 10 грн. (у 2016 році – 1930 грн., у 2017 році – 2240 грн.). Тепер навіть коли місячна сума платежу за навчання в 2017 році буде перевищувати 2240 грн., вся вона буде врахована при надання податкової знижки.

Крім цього, з 2017 року збільшено до трьох мінімальних заробітних плат суму, яку юридична чи фізична особа може сплатити за навчання іншої фізичної особи в вищих та професійно-технічних вітчизняних закладах навчання без оподаткування такої суми податком на доходи фізичних осіб, а також скасовано необхідність особі, що навчається, відпрацювати 3 роки у особи, яка заплатила за таке навчання.

Консультації з питань податкової знижки можна отримати в Центрі обслуговування платників Олександрійської ОДПІ (кімната 2) або за телефоном 7-34-28.

Більше 33 мільйонів гривень єдиного податку надійшло до місцевих бюджетів

Впродовж січня – серпня цього року представники бізнесу Олександрійщини, які застосовують спрощену систему оподаткування, перерахували до місцевих бюджетів 33,3 мільйона гривень єдиного податку, в т.ч. по м.Олександрія – 19,8 млн.грн., по Олександрійському району – 13,5 млн.грн. За словами заступника начальника Олександрійської ОДПІ Ніни Горлачової, це на 10,5 мільйони гривень більше проти восьми місяців минулого року.

Найбільше єдиного податку надійшло від фізичних осіб-підприємців – 18,8 мільйонів гривень (по м.Олександрія – 16,9 млн.грн., по Олександрійському району – 1,9 млн.грн.). Сільгоспвиробники – платники єдиного податку четвертої групи спрямували до місцевих бюджетів майже 11 мільйонів гривен, з яких 10,8 млн.грн. по району та 0,1 млн.грн по місту. Решта надійшла від юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування.

Ніна Горлачова зазначила, що єдиний податок у повному обсязі  поповнює безпосередньо місцеві бюджети. Відтак платники єдиного податку  спрямовують свої податки саме на потреби, розвиток та благоустрій своєї місцевої громади.

З 9 вересня зросли ціни на алкоголь

При продажу алкогольних напоїв вроздріб та оптом в Україні діють мінімальні ціни. Це означає, що продавець не може реалізовувати алкогольну продукцію дешевше за ціну, визначену Урядом. Дорожче може, а от дешевше – ні. За це передбачена відповідальність – 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних цін, але не менше 10000 гривень.

Періодично такі мінімальні ціни зростають. Це зумовлено низкою чинників, серед яких і зростання ставок акцизного податку на переважну більшість алкогольних напоїв, і зростання вартості енергоносіїв, підвищення мінімальної заробітної плати працівників виробництва.

Останній раз мінімальну ціну на алкогольні напої було підвищено 3 грудня 2016 року. Тоді вартість пляшки горілки ємністю 0,5 л зросла на 27% або на 14,88 грн., і в підсумку склала 69,78 грн.

Олександрійська ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що з 9 вересня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 №634 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв», якою підвищено мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв.

Наприклад, горілка 0,5 літра міцністю 40% тепер буде вартувати 79,55 грн. П’ятизірковий коньяк 0,5 літра з 119,90 зросте до 138,52 гривень, а шампанське з 69,90 до 79,19 гривень.

Перевірки із зазначеного питання належать до компетенції Головного управління ДФС у Кіровоградській області. За результатами перевірок за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін застосовано фінансових санкцій на суму 60 тис.грн.

В цілому впродовж січня-серпня поточного року від платників Олександрійщини до місцевих бюджетів надійшло 8,5 млн.грн. акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що складає 112,5% до прогнозного показника.

13.09.2017 р.

С.М.Пашко, в.о начальника Олександрійської ДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області

В Олександрії провели спільний «круглий стіл» щодо підвищення рівня оплати праці

Минулого тижня у головному офісі Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області відбулося засідання спільного «круглого столу» представників Олександрійської ОДПІ, Олександрійського об’єднаного управління Пенсійного фонду України та Державної служби з праці Кіровоградської області з бухгалтерами підприємств та фізичними особами-підприємцями.

На порядок денний було винесено питання щодо недопущення виплати заробітної плати найманим працівникам менше законодавчо визначеного мінімального розміру, підвищення рівня оплати праці.

Окрім цього, обговорювалися особливості обміну інформацією з органами Державної служби з питань праці, передбачені пунктом 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 року №295. Також значну увагу було приділено правильності складання звітності щодо сум нарахованого єдиного внеску та забезпечення достовірності показників статистичної звітності за формою 1-ПВ «Звіт з праці».

Заступник начальника Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області Ніна Горлачова проінформувала про здійснення постійного моніторингу щодо дотримання законодавства про працю в частині забезпечення виплати заробітної плати з урахуванням її обов’язкових та стимулюючих складових, недопущення переведення працівників на неповну тривалість робочого часу. Результати моніторингу використовуються територіальними органами Державної фіскальної служби України з метою вжиття заходів та відповідного реагування.

В.о. начальника Олександрійського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Ірина Хованюк акцентувала увагу присутніх на проведенні щомісячного моніторингу звітності страхувальників щодо дотримання законодавства про працю, проведенні аналітичних досліджень для надання відповідної інформації до органів ДФС України та Держслужби України з питань праці.

Головний державний інспектор управління Державної служби з праці у Кіровоградській області Валентин Іленко зупинився на уточнених критеріях, за якими буде подаватися інформація до головного управління Держслужби України з питань праці в області.

В Олександрії продовжується діяльність робочої групи з питань легалізації заробітної плати та «тіньової» зайнятості населення. З 15 по 21 серпня було обстежено 31 суб’єкт господарювання. Без оформлення офіційних трудових відносин виявлено 8 працівників у 6 фізичних осіб-підприємців. З початку 2017 року обстежено 857 суб’єктів господарювання, виявлено 114 працівників без оформлення документів у 78 ФОП.

За результатами роботи у поточному році легалізовано 71 найманого працівника. Один раз на тиждень рейд робочої групи проходить за участі інспектора управління Держпраці. За підсумками обстежень для вжиття заходів впливу інформація направляється до управління Державної служби з праці у Кіровоградській області.

Оподаткування доходів громадян від продажу власної сільськогосподарської продукції

 Прийшла пору збору врожаю, і в селян, які зібрали добру городину, є можливість заробити на продажу лишків такої продукції переробним підприємствам. А деякі мають наміри продати вирощену за літо домашню худобу. Отже, наразі для селян актуальним є питання оподаткування доходів від продажу власної сільгосппродукції. Корисною інформація буде і для підприємств, які купують таку продукцію, оскільки саме на них покладається обов’язок перерахування податку на доходи  та подання звітності.

Розмір земельної ділянки має значення

Згідно з пп. 165.1.24 Податкового кодексу не оподатковуються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, яка виготовлена (вирощена) безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України (стаття 121):

Якщо розмір земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства перевищує 2 га, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Довідка для фізичних осіб про земельні ділянки

При продажу сільгосппродукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту (покупцю) копію довідки про наявність у нього земельних ділянок (далі – Довідка №3ДФ).

Довідка №3ДФ видається безоплатно сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки на підставі відомостей з Державного земельного кадастру (за наявності). Довідка №3ДФ видається строком на п’ять років і є підставою для невключення до загального оподатковуваного доходу платника податку доходів, отриманих від продажу власної сільгосппродукції. Оригінал довідки зберігається у власника такої продукції протягом 3 років з дати закінчення її дії.

Порядок видачі довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок та її форму затверджено наказом Міндоходів України від 17.01.2014 р. № 32.

Отже, якщо при продажу фізичною особою  платником податку власної сільськогосподарської продукції дотримуються вищезазначені вимоги, зокрема такий платник надає підприємству, що закуповує сільгосппродукцію і є податковим агентом щодо цих доходів, копію чинної та належно складеної Довідки №3ДФ, та інформація, яка зазначена в цій Довідці, свідчить про наявність підстав для неоподаткування, то підприємство-покупець не утримує податок на доходи. Але таке підприємство зобов’язане відобразити доходи у Податковому розрахунку № 1ДФ за ознакою доходу «148».

Обов’язки податкового агента

У разі недотримання платником податку при продажу сільгосппродукції вищезазначених вимог, наприклад, якщо розміри земельних ділянок перевищують норми, встановлені Земельним кодексом, або такий платник не надав підприємству-покупцю копію Довідки №3ДФ, або надав її з порушенням умов, то доходи від такого продажу  оподатковуються податковим агентом на загальних підставах за ставкою у 2017 році 18% з відображенням у Податковому розрахунку 1ДФ за ознакою доходу 127 «Інші доходи».

Військовий збір

Підпунктом 161 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлено військовий збір.

Ставка збору становить 1,5 % об’єкта оподаткування.

Отже, податковий агент, у разі недотримання платником податку вимог при продажу сільгосп­продукції, крім 18% податку на доходи, має утримати і перерахувати до бюджету 1,5% військового збору.

 Дохід від продажу власної продукції тваринництва

Існують особливості оподаткування доходів, отриманих платниками податку від продажу власної продукції тваринництва груп 1 — 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД. А саме: отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваними, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (у 2017 році — 3200 грн. х 50 = 160 000 грн). Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання Довідки №3ДФ.

Групи 1 – 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД включають: живі тварини; м’ясо та їстівні субпродукти; риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні; молоко та молочні продукти; яйця птиці; натуральний мед; їстівні продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені; інші продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені; жири та олії тваринного або рослинного походження; продукти їх розщеплення; готові харчові жири; воски тваринного або рослинного походження; готові харчові продукти з м’яса, риби або ракоподібних, молюсків або інших водяних безхребетних; шкури необроблені (крім натурального та штучного хутра) і шкіра вичинена.

Таким чином, підприємство, яке купує у фізичної особи  платника податку зазначену продукцію тваринництва, податок на доходи і військовий збір при нарахуванні (виплаті) таких доходів не утримує і не перераховує, але включає суми цих доходів до Податкового розрахунку №1ДФ з відображенням за ознакою доходу «179».

У разі ж коли сума отриманого доходу перевищує розмір 160 000 грн. (в 2017 році), фізична особа зобов’язана надати до податкової інспекції довідку №3ДФ. Якщо нею підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 160 000 грн. На суму перевищення громадянин має подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня року, що настає за звітним, сплатити 18% податку на доходи та 1,5% військового збору. 

За матеріалами офіційного видання ДФС України «Вісник. Право знати все про податки і збори»

 Фіскальна служба запроваджує «Час платника»

У зв’язку з численними питаннями щодо запровадженням системи автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких накладних/розрахунків в Єдиному реєстрі податкових накладних, з 18 серпня 2017 року Олександрійською ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області запроваджено в Центрах обслуговування платників м. Олександрія, м.Знам’янка, м.Світловодськ, смт. Онуфріївка, смт.Олександрівка, смт.Петрове надання роз’яснень для платників податків м.Олександрія та Олександрійського району  із зазначеної теми.

Щоденно (у робочі дні) з понеділка по четвер з 17:00 до 18:00 години, у п’ятницю з 15:45 до 16:45 години фахівці головного офісу Олександрійської ОДПІ та підпорядкованих відділень надають інформаційну допомогу платникам у разі зупинення податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Звертаємо увагу, що відповідно до норм Податкового кодексу України платник податків має право на нерозголошення контролюючим органом відомостей про такого платника без його письмової згоди. Саме тому, представникам підприємств для з’ясування обставин по заблокованих податкових накладних необхідно мати при собі відповідні документи, що посвідчують особу або довіреність підприємства у разі, якщо, за інформацією звертається особа, яка не є директором чи головним бухгалтером.

22.08.2017 г.

А.В.Тітекіна, начальник Олександрійської ДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області  

Cервіс «Пульс» Державної Фіскальної служби України

Сервіс «Пульс» приймає звернення громадян та суб’єктів господарювання (далі – Заявники) щодо неправомірних дій та бездіяльності, можливі корупційні правопорушення у сфері службової діяльності з боку конкретних посадових осіб структурних підрозділів ДФС та її територіальних органів (далі – Інформація).

Заявники можуть надати Інформацію за телефоном 0800-501-007, обравши на інтерактивному голосовому автовідповідачі напрямок «4», та на електронну пошту idd@sfs.gov.uaІнформація приймається  цілодобово.

 При наданні Інформації бажано назвати своє прізвище, ім’я, по батькові (найменування підприємства, установи, організації, суб’єкта господарювання), контактний телефон, місце проживання/реєстрації, а також прізвище, ім’я, по батькові та посаду працівника органу ДФС, з яким пов’язана подія, дата, місце і суть події, конкретні обставини, зауваження, прохання чи вимоги. Якщо Заявник не бажає називати своє прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання/реєстрації, Інформація реєструється як анонімна.

У разі звернення представника Заявника обов’язково надаються відомості стосовно його повноважень здійснювати представництво законних інтересів та ведення справ Заявника, пов’язаних із сплатою податків, на підставі закону або довіреності. Якщо представник Заявника не надає такі дані, Інформація на сервіс «Пульс» не приймається.

Про результати розгляду Інформації клієнти повідомляються невідкладно або протягом 3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання може бути подовжено.

Не повідомляються Заявникам результати розгляду анонімної Інформації  та повідомлень про наявність на офіційному веб-порталі/субсайтах ДФС недостовірної/застарілої інформації; методологічних чи технічних проблем в роботі електронних сервісів чи систем; відомості що надходить до ІДД ДФС електронною поштою щодо мінімізації сплати податків, зборів, митних платежів, ЄВ.

Армії надійшло більше 33 млн.грн. від платників Олександрійської ОДПІ

За підсумками січня – липня 2017 року платниками Олександрійської ОДПІ (головний офіс, Знам’янське, Олександрівське, Онуфріївське, Петрівське, Світловодське відділення) сплачено до Державного бюджету 33,4 млн.грн. військового збору. В порівнянні з відповідним періодом минулого року українські збройні сили отримали більше на 11 млн.грн. або 148,9 відсотків.

Зокрема, платниками м.Олександрія сплачено 7,6 млн.грн. військового збору (на 2,5 млн.грн. більше проти відповідного періоду 2016 року, або 149,7%), Олександрійського району відповідно 3,7 млн.грн. (на 1,3 млн.грн. більше проти відповідного періоду 2016 року, або 134,2%).

Нагадаємо, військовий збір запроваджено з 03 серпня 2014 року, платниками військового збору є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і іноземні доходи, нерезиденти з доходами, отриманими в Україні, та податкові агенти. Ставка податку – 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування (загальний місячний або річний оподатковуваний дохід). Військовий збір у повному обсязі перераховується до державного бюджету.

 Дії користувача при наявності помилки під час підписання звітності електронним цифровим підписом

Олександрійська ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області нагадує користувачам електронного цифрового підпису, що у разі якщо при підписанні документу виникає помилка «Невірний пароль або ключ пошкоджено» платник в першу чергу має перевірити який ключ електронного цифрового підпису використовується першим. Вірна послідовність підписів для податкової звітності наступна: бухгалтер-директор-електронна печатка.

Далі необхідно перевірити правильність введення паролю, а саме регістр вводу паролю, мову клавіатури тощо (створений пароль може містити особливі символи).

В подальшому слід звернути увагу чи набраний пароль відповідає ключу, який використовується. Наприклад, пароль до ключа бухгалтера використовується тільки з ключем бухгалтера.

Окрім того, помилка може виникати, якщо змінювалось ім’я файлу особистого ключа.

У разі, якщо жодна з вищезазначених рекомендацій не допомагає вирішити проблему, необхідно звернутися до представництва АЦСК ІДД, в якому були отримані послуги електронного цифрового підпису, подати заяву на скасування посиленого сертифіката, згенерувати новий особистий ключ та отримати відповідні йому посилені сертифікати.

Нагадуємо,що ключі електронного цифрового підпису  АЦСК ІДД  можна отримати безкоштовно за адресою: вул. Глинки, буд. 2, Центр обслуговування платників Кропивницької ОДПІ, кабінет №15.

Графік роботи Центру обслуговування Кропивницької ОДПІ: понеділок – четвер з 9:00 до 18:15, п’ятниця з 9:00 до 17:00, обідня перерва з 13:00 до 14:00.

 За 7 місяців суб’єкти господарювання Олександрійщини сплатили 7,5 млн.грн. акцизного податку

 Впродовж січня-липня поточного року від платників Олександрійщини до місцевих бюджетів надійшло 7,5 млн.грн. акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що складає 116,3% до прогнозного показника.

За результатами контрольно-перевірочної роботи спрямованої на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів з початку року ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено 48 перевірок суб’єктів господарювання, що здійснюють господарську діяльність у сфері виробництва та торгівлі підакцизними товарами, за результатами яких застосовано фінансових санкцій на суму 566,6 тис.грн.

Зокрема, за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 340 тис.грн; за безліцензійну торгівлю тютюновими виробами – 85 тис.грн; за зберігання (реалізацію) алкогольних напоїв немаркованих марками акцизного податку – 17 тис.грн.; за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 60 тис.грн.; за реалізацію алкогольних напоїв на розлив в місцях торгівлі, які не мають статусу громадського харчування – 13,6тис. гривень.

Також станом на 01.08.2017 року до 9 суб’єктів господарювання застосовано 88,4 тис.грн. фінансових санкцій згідно отриманих від органів ГУ Національної поліції в Кіровоградській області справ про адміністративні правопорушення скоєні в сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Загалом за січень-липень 2017 року Головним управлінням ДФС у Кіровоградській області платникам податків видано 2532 ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами (1441 – на торгівлю алкогольними напоями та 1091 – тютюновими виробами).

10.08.2017 р.  

А.В.Тітекіна, начальник Олександрійської ДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області      

Коли громадяни сплачують податок на нерухомість та плату за землю

 Відповідно до Податкового кодексу України (ПКУ) плата за землю та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (пп. 287.5 та пп. 266.10.1 ПКУ).

У разі якщо громадяни проживають у сільській (селищній) місцевості, вони можуть сплачувати земельний податок через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про прийняття податків і зборів, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 714.

Як повідомити податкову про прийняття працівника на роботу

 Повідомлення про прийняття працівника на роботу залишається для роботодавців актуальним питанням. І це  незважаючи на те, що така норма діє вже два роки – вона набрала чинності наприкінці червня 2015 року.

Отже, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу в установленому порядку.

Повідомлення про прийняття на роботу подається:

  • засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб згідно з вимогами законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
  • на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
  • тільки на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше, ніж з 5 особами.

Повідомлення про прийняття на роботу подається:

  • за працівників – резидентів, прийнятих за трудовим договором;
  • за працівників – нерезидентів, прийнятих за трудовим договором;
  • за працівників – сумісників (зовнішніх і внутрішніх).

Не подається повідомлення, зокрема:

  • за осіб, що надають послуги за договором цивільно-правового характеру;
  • за практикантів та стажистів (без укладання трудового договору).

Форма повідомлення про прийняття працівника на роботу затверджена  постановою КМУ від 17.06.2015 р. № 413. Пунктом 2 додатка до Постанови встановлено тип повідомлення:

“початкове” – подання інформації про прийняття працівника на роботу;

“скасовуюче” – подається у разі допущення помилки роботодавцем та необхідності внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу.

У разі допущення помилки роботодавцем та необхідності внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу подається повідомлення типу “скасовуюче” з помилковими даними і одночасно повідомлення типу “початкове” з правильними даними.

Накладення штрафу за подання уточнюючої інформації про прийнятих працівників до фіскальних органів чинним законодавством не передбачено.

Схвалено законопроект щодо незастосування штрафів по податкових накладних за наслідками кібератаки

Враховуючи численні побажання бізнесу Державна фіскальна служба України ініціювала розробку законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних».

Зазначений законопроект було розроблено Міністерством фінансів України. 4 липня, документ винесено на розгляд Уряду та схвалено.

Прийняття цього законопроекту врегулює ситуацію неумисного порушення платниками податку граничних строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних з причин несанкціонованого втручання третіх осіб у роботу комп’ютерних мереж.

У зв’язку з чим до Податкового кодексу вносяться зміни про незастосування штрафних санкцій, передбачених пунктом 1201.1 статті 1201 Кодексу, за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених пунктом 201.10 статті 201 Кодексу, які були складені у період з 01 до 15 червня 2017 року.

При цьому, такі штрафні санкції не застосовуються лише в разі, якщо реєстрація таких податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних відбулась не пізніше 15 липня 2017 року.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

При зупиненні податкових накладних платник може надати пояснення

 ДФС повідомляє, що у разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр) відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), платник податку має право подати протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу.

Пояснення можна подати у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК за формою J(F)1312601 (далі – Повідомлення).

Повідомлення (J(F)1312601) формується по кожній окремо податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено в Реєстрі, та до такого Повідомлення додаються копії документів у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360101 у форматі PDF (розмір кожного додатку не повинен перевищувати 2 мГб).

Електронні формати Повідомлення та додатку до нього розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність»/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів.

Повідомлення з додатками може бути сформоване та надіслане через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (режим «Ведення звітності»), вхід до якого здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС України. Також для формування Повідомлення в електронному вигляді платник податків самостійно на власний розсуд може обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).

Нагадуємо, що Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567, зареєстрованого в Мінюсті 16.06.2017 за №753/30621.

5.07.2017 р.

А.В.Тітекіна, начальник  Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС у  Кіровоградській області    

Реалізація пива – виключно через касовий аппарат

Розпочинається сезон відпочинку – це гаряча пора для підприємців. Фізичні особи-підприємці, які працюють на єдиному податку, можуть здійснювати роздрібний продаж пива та столових вин. Але з 1 липня 2015 року пиво віднесено до алкогольних напоїв. Тож, згадаємо, які вимоги висуваються до торговців пивом.

Роздрібна торгівля алкогольними напоями, в тому числі пивом, (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

При цьому однією з умов отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (крім столових вин) є наявність зареєстрованого належним чином реєстратора розрахункових операцій (РРО).

Продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки закладами ресторанного господарства та спеціалізованими відділами підприємств, що мають статус закладів ресторанного господарства.

Заклад ресторанного господарства – це організаційно-структурна одиниця у сфері ресторанного господарства, яка здійснює виробничо-торговельну діяльність: виробляє і (або) доготовляє, продає і організовує споживання продукції власного виробництва і закупних товарів, може організовувати дозвілля споживачів.

Оскільки з 01.07.2015 діяльність з роздрібної торгівлі пивом підлягає ліцензуванню на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв, то фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої та третьої груп мають право здійснювати продаж алкогольних напоїв на розлив, у тому числі пива, виключно через заклад ресторанного господарства або спеціалізований відділ, що має статус закладу ресторанного харчування, за умови наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та застосування при проведенні розрахунків РРО.

Неприбуткові організації можуть втратити свій статус

Олександрійська ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області в черговий раз нагадує: якщо неприбуткові організації, не приведуть до 1 липня цього року свої установчі документи у відповідність із нормами Податкового кодексу та вимогами Постанов КМУ №№440,195, то після 1 липня 2017 року вони виключаються з Реєстру неприбуткових організацій. Після виключення з Реєстру такі неприбуткові організації автоматично набувають статусу платника податку на прибуток на загальних підставах.

Для релігійних організацій термін для приведення документів у відповідність з вимогами Кодексу – до 31 грудня 2017 року.

Для приведення установчих документів у відповідність із вищезазначеними вимогами необхідно здійснити відповідні дії в органах державної реєстрації, а після цього відвідати 202 кімнату Олександрійської ОДПІ.

Особливості використання РРО при продажу техніки

З 8 травня 2017 року, з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року №231, всі суб’єкти господарювання (в тому числі підприємці – платники єдиного податку 1, 2 та 3 груп), які продають технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні та визначені переліком, затвердженим цією постановою, зобов’язані застосовувати зареєстровані належним чином реєстратори розрахункових операцій.

В зв’язку з цим варто звернути увагу на низку актуальних питань:

  1. У разі торгівлі фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку технічно складними побутовими товарами, що були раніше у використанні, незалежно від їх гарантійного строку експлуатації, розрахунки мають проводитись із застосуванням реєстратора розрахункових операцій. Винятків щодо можливості незастосування РРО для товарів, які були раніше у використанні, нормативно-правовими актами не передбачено.
  2. Якщо фізична особа – підприємець – платник єдиного податку другої або третьої груп здійснює реалізацію технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, лише в одній із господарських одиниць, то така особа зобов’язана проводити розрахункові операції за однаковим порядком на усіх структурних підрозділах, зокрема застосовувати реєстратори розрахункових операцій або розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій на всіх інших господарських одиницях незалежно від асортименту товарів, оскільки законодавством передбачені вимоги до платника податків – суб’єкта господарювання, а не до його структурних підрозділів.
  3. Уточнити відповідність товарів коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД можна, звернувшись до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень), Науково-дослідного інституту судових експертиз або Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
  4. У разі якщо суб’єктом господарювання протягом дня не здійснювались розрахункові операції, то фіскальний звітний чек (денний Z-звіт) друкувати не потрібно.

Встановлено факти порушення законодавства, що регулює обіг підакцизних товарів

Протягом січня – квітня 2017 року фахівцями ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено 23 перевірки суб’єктів господарювання з питань дотримання діючого законодавства щодо регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів. За результатами проведених перевірок застосовано фінансових санкцій на суму 350 тис.грн.

Зокрема, за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 221тис.грн; за безліцензійну торгівлю тютюновими виробами – 51тис.грн; за зберігання (реалізацію) алкогольних напоїв немаркованих марками акцизного податку – 17тис.грн.; за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 10 тис.грн.; за невнесення до Єдиного реєстру місця зберігання алкогольних напоїв – 34тис.грн.; за зберігання (реалізацію) алкогольних напоїв у тарі, не передбаченої ст.11 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР – 17тис.грн.

Також станом на 01.05.2017 до 7 суб’єктів господарювання застосовано 74,8 тис.грн. фінансових санкцій згідно отриманих від органів ГУ Національної поліції в Кіровоградській області справ про адміністративні правопорушення, скоєні в сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

6.06.2017 р.

 А.В.Тітекіна, начальник Олександрійської ДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області

Оподаткування дивідендів за ставкою 9%

 В 2017 році найнижча ставка податку на доходи (5%) встановлена для дивідендів, нарахованих   платниками податку на прибуток.

Ставка 9% (замість загальної 18%)  була визначена для доходів у вигляді дивідендів, нарахованих суб’єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток, а також нерезидентами та інститутами спільного інвестування.

Саме застосування такої половинної ставки поставило перед платниками податків низку питань. Через технічну помилку, яка виникла під час прийняття Закону №1797-VIII, ця норма не набрала чинності з 1 січня 2017 року. Але Законом України від 23.03.2017 року №1989-VIIІ виправлено помилку щодо дати набрання чинності норми про оподаткування доходів у вигляді дивідендів за ставкою 9%.

Отже, дохід у вигляді дивідендів, нарахованих суб’єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток (зокрема, платниками єдиного податку), нерезидентами та інститутами спільного інвестування оподатковується за ставкою податку на доходи фізичних осіб 9%. Важливо, що не зважаючи на те, що ЗУ №1989 набрав чинності 15 квітня 2017 року, його положення застосовуються до податкових періодів, починаючи з 1 січня 2017 року.

Крім того, дивіденди, нараховані платникові податку за акціями або іншими корпоративними правами, що мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка перевищує суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку згідно з пп. 153.3.7 Податкового кодексу України, для цілей оподаткування прирівнюються до виплати заробітної плати з відповідним оподаткуванням.

Оскільки ставка податку на доходи для дивідендів у розмірі 9% має застосовуватися з 1 січня 2017 року, то юрособам-“єдинникам”, які у І кварталі 2017 року нарахували дивіденди своїм засновникам-фізособам та оподаткували їх за ставкою 18%, після набрання чинності Закону №1989 потрібно перерахувати суму ПДФО з таких дивідендів вже за ставкою 9% та відобразити  в формі №1ДФ за 1 квартал 2017 року дивіденди за ставкою 9%. 

У разі відображення у формі №1ДФ за І квартал 2017 року виплати дивідендів за ставкою 18% необхідно подати уточнюючий розрахунок №1ДФ із відповідними виправленнями (рядок із дивідендами, оподаткованими за ставкою 18%, позначити на видалення, рядок із дивідендами, оподаткованими за ставкою 9%, позначити на додання).

Декларанти Олександрійщини сплатять до бюджету  майже 4 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб

 Впродовж чотирьох місяців цього року 1919 мешканців м.Олександрії та Олександрійського району задекларували свої минулорічні доходи в сумі 40,5 млн.грн. За результатами проведених підрахунків до сплати належить  3,9 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб та 600,8 тис.грн. військового збору. На час закінчення кампанії декларування громадяни вже сплатили до бюджету  1,7 млн.грн. податку на доходи та 450,6 тис.грн. військового збору. Останній день сплати податкових зобов’язань, визначених в поданих деклараціях, – 28 липня 2017 року.

Минулого року двоє мешканців Олександрійщини задекларували «мільйонні» доходи на суму 4,4 млн.грн. Цьогоріч такі декларанти відсутні.

Найбільш активними  декларантами є громадяни, які впродовж минулого року отримали кошти від продажу власної сільськогосподарської продукції. Ними подано 1232 декларації на загальну суму 11,5 млн.грн. Податок на доходи при цьому склав 2,1 млн.грн.

Крім цього, 289 декларацій про майновий стан і доходи подали громадяни, які тогоріч отримали спадщину або майно за договором дарування, на суму 24,8 млн.грн. (нараховано 1,2 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб); 20 декларацій – орендарі ставків; 31 – громадяни з іноземними доходами; 36 – орендодавці нерухомого майна; 21 – громадяни, які отримали дохід як додаткове благо, в тому числі у вигляді основної суми боргу, прощеного кредитором (банком); 1 – спадкоємець-нерезидент, 289 – інші декларанти.

Олександрійська ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області висловлює подяку всім громадянам, які виконали свій конституційний та громадянський  обов’язок.

 Збільшено суму витрат на відрядження бюджетників

Постановою Кабміну від 05.04.2017р. №241 внесено зміни  в додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 р. № 98 «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів».

Так, з 19 квітня поточного року сума добових витрат на відрядження збільшена до 60 гривень, а гранична сума витрат на найм житлового приміщення за добу  становить 600 грн. за добу в межах України.

Реалізація Постанови №241 здійснюватиметься у межах видатків, передбачених на утримання бюджетних установ.

 Найбільше звернень до податкової надійшло від селян та підприємців

На розгляд до Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області станом на 01.05.2017 надійшло 11 письмових звернення громадян. За типом надходження всі звернення надійшли поштою, за видом звернень – 11 заяв. Всі звернення виконано в законодавчо встановлений термін. За статтю авторів звернень – 2 чоловіка (18,2%), 9 жінок (81,8%).

Основні питання, що порушують громадяни в зверненнях, стосуються адміністрування податків – 2 звернення (18,2%), контрольно-перевірочної роботи – 1 звернення (9,1%), порядку отримання реєстраційних номерів облікової картки платника податків – 8 звернень (72,7%).

Протягом січня – квітня 2017 року в Олександрійській ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області здійснено 30 прийомів за зверненнями громадян, за якими надано усну відповідь (роз’яснення), з них: 28 заяв (клопотань) (93,3%) та 2 пропозиції (зауваження) (6,7%).

Всього звернулися 30 громадян, з яких за статтю авторів звернень – 13 чоловіків (43,3%), 17 жінок (56,7%).

За соціальним станом заявників: 3 звернення (10%) – від пенсіонерів, 10 звернень (33,3%) – від селян,  6 звернень (20,0%) – від підприємців, за 11 зверненнями (36,7%) соціальний стан не визначено.

Звернення громадян, що надійшли під час особистого прийому, стосувалися загальнодержавних податків – 22 звернення (73,4%), місцевих податків – 3 звернення (10,0%), контрольно-перевірочної роботи – 1 звернення (3,3%), податкової звітності – 1 звернення (3,3%), реєстрації та обліку платників – 2 звернення (6,7%), єдиного соціального внеску – 1 звернення (3,3%).

 Податкова отримала 12 запитів на публічну інформацію

Станом на 01.05.2017 року до Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області надійшло 12 запитів на отримання публічної інформації.

11 запитів було розглянуто та опрацьовано у строк, встановлений  частиною 1 ст.20 Закону України від 13 січня 2011 року №2939-VІ «Про доступ до публічної інформації»:

  • задоволено 9 запитів (81,8 відс. від загальної кількості розглянутих запитів);
  • відмовлено за 2 запитами (18,2 відс.).

1 запит опрацьовується (термін виконання не настав).

За типом надходження: 2 запити надійшли поштою, 9 запитів – електронною поштою, 1 запит – особисто від відвідувача.

10 запитів надійшли від юридичних осіб (83,3 відс.), 2 запити (16,7 відс.) – від фізичних осіб.

Види запитуваної інформації: про надання відомостей щодо ставок земельного податку відповідно до рішень міської, сільських (селищних) рад; щодо подання підприємством повідомлення про прийняття працівника на роботу (щодо третьої особи), щодо нарахування земельного податку.

    16.05.2017 р.

С.М.Пашко, в.о. начальника Олександрійської ДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області            

    11 травня 2017 з 10.00 по 12.00 год. в приміщенні Олександрійського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області за адресою: м. Олександрія, вул.6 Грудня,138 (ІІ поверх) відбудеться особистий прийом громадян керівництвом Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області щодо надання юридичної допомоги та консультацій з питань виконання рішень судів та інших органів.

Попередній запис здійснюється за телефоном: 7-75-06

 В.Кошеленко, начальник Олександрійського міськрайонного  відділу державної 

виконавчої служби

Терміново!

Касові апарати для технічних побутових товарів

7 квітня 2017 року в газеті «Урядовий кур’єр» №66 опубліковано постанову Кабінету міністрів України від 16.03.2017 №231, якою затверджений перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО). Постанова №231 набирає чинності через 30 днів з дня її опублікування.

Перелік містить 8 груп, 53 підгрупи, більше 300 товарних позицій:

  1. Група 73 «Вироби з чорних металів».
  2. Група 84 «Реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої; їх частини».
  3. Група 85 «Електричні машини, обладнання та їх частини; апаратура для запису або відтворення звуку, телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку, їх частини та приладдя».
  4. Група 87 «Засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання».
  5. Група 90 «Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя».
  6. Група 91 «Годинники всіх видів та їх частини».
  7. Група 92 «Музичні інструменти; їх частини та приладдя».
  8. Група 95 «Іграшки, ігри та спортивний інвентар; їх частини та приладдя».

  Нагадуємо, що у 2017 році зобов’язані застосовувати РРО підприємці – платники єдиного податку 1-3 груп, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту за переліком, який встановлюється Кабінетом Міністрів України. Відповідні зміни до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України були внесені Законом України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році».

Отже, з 7 травня 2017 року суб‘єкти господарювання, які здійснюють продаж складної побутової техніки за вказаним Переліком, незалежно від системи оподаткування (єдиний податок та загальна система оподаткування) та незалежно від обсягу доходу зобов‘язані застосовувати  РРО. 

 Підприємства – «двадцятимільйонники» подають  квартальну декларацію з податку на прибуток

Юридичні особи, які є платниками податку на прибуток, звітують до податкової інспекції про результати своєї діяльності шляхом подання декларації з податку на прибуток підприємств. При цьому річний податковий (звітний) період для подання такої декларації встановлюється, зокрема, для платників, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати, за попередній рік не перевищує 20 мільйонів гривень.

У разі, коли такий річний дохід є більшим за 20 мільйонів гривень, встановлюється податковий (звітний) період квартал. Винятком є платники податку, які зареєстровані протягом звітного року (новостворені), та виробники сільськогосподарської продукції.

Таким чином, платникам податку на прибуток, які за підсумками 2016 року перевищили обсяг доходу в 20 мільйонів гривень, необхідно до 10 травня 2017 року включно подати до контролюючого органу декларацію з податку на прибуток підприємств за І квартал 2017 року. Термін сплати податкових зобов’язань, визначених в такій декларації, спливає 19 травня 2017 року.

Крім того,  пунктом 46.2 Податкового кодексу України передбачено, що платник податку на прибуток подає разом із відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність. При цьому фінансова звітність є додатком до податкової декларації з податку на прибуток, а також є її невід’ємною частиною.

Таким чином, суб’єкти господарювання, в тому числі суб’єкти малого підприємництва у визначенні відповідно до Господарського кодексу України, для яких встановлено податковий (звітний) період — квартал, при поданні податкової декларації з податку на прибуток надають проміжну (квартальну) фінансову звітність.

 До 25 днів зменшено термін надання відповіді на письмову податкову консультацію

З 1 квітня 2017 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу України в частині надання індивідуальних податкових та узагальнюючих консультацій.

По-перше, зменшено термін для надання відповіді контролюючим органом на звернення платника податків з 30 до 25 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення. Окрім того, уповноважена особа органу, який цю консультацію надає, може прийняти рішення про продовження строку розгляду звернення, але не більше 10 календарних днів, та письмово повідомити про це платнику податків.

По-друге, чітко визначено обов’язкові реквізити такого звернення у письмовій формі:

– найменування для юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові для фізичної особи; – податкову адресу,

– номер засобу зв’язку та адресу електронної пошти, якщо такі наявні;

– код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);

– зазначення, в чому полягає практична необхідність отримання податкової консультації; – підпис платника податків;

– дата підписання звернення.

На звернення платника податків, що не відповідає цим вимогам, податкова консультація не надається, а надсилається відповідь у порядку та строки, передбачені Законом України «Про звернення громадян».

По-третє, за вибором платника податків індивідуальна податкова консультація надається в усній або письмовій формі.

При цьому, отримана платником індивідуальна податкова консультація, надана в письмовій формі, обов’язково повинна містити:

  • назву – податкова консультація;
  • реєстраційний номер в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій;
  • опис питань, що порушуються платником податків, з урахуванням фактичних обставин, зазначених у зверненні платника податків;
  • обґрунтування застосування норм законодавства;
  • висновок з питань практичного використання таких норм законодавства.

Індивідуальна податкова консультація, надана в письмовій формі, підлягає реєстрації в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій та розміщенню на офіційному веб-сайті ДФС, без зазначення найменування (прізвища, ім’я, по батькові) платника податків, коду згідно з ЄДРПОУ (реєстраційного номера облікової картки) та його податкової адреси.

Усі платники матимуть безоплатний та вільний доступ до даних єдиної бази індивідуальних податкових консультацій на офіційному веб-сайті ДФС України.

Змін щодо надавачів індивідуальних податкових консультацій не відбулося. В усній формі консультації надаватимуть контролюючі органи та державні податкові інспекції, а у письмовій формі – контролюючі органи в АР Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональні територіальні органи, центральний органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Щодо узагальнюючих податкових консультацій, то їх надаватиме Мінфін. Вони підлягатимуть оприлюдненню на офіційному веб-сайті Мінфіну протягом 5-ти календарних днів з дня їх надання.

Податкові консультації, які надані у письмовій або електронній формі до 31 березня 2017 року (включно), звільняють платника податків від відповідальності (включаючи фінансову), за діяння, що містять ознаки податкового правопорушення, вчинені до 31 грудня 2017 року (включно).

З 1 січня 2018 року індивідуальна податкова консультація, надана контролюючим органом у письмовій або електронній формі до 31.03.2017 року (включно), не підлягатиме застосуванню.

Документ до публікації: Закон України від 21 грудня 2016 р. № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».

 При реалізації пального у касовому чеку має відображатися код продукції

 Податковим кодексом України та Законом України від 06.07.1995р.   №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» (далі – Закон) передбачено обов‘язок суб‘єктів господарювання обов‘язково проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, а саме для паливно-мастильних матеріалів із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з  УКТ ЗЕД (Український класифікатор товарів зовнішньо-економічної діяльності).

У разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, для пального із зазначенням коду товарної   підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості передбачена відповідальність відповідно до пункту 6 статті 17 Закону у розмірі п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З 1 січня підприємці – платники єдиного податку з обсягом доходу понад 1 мільйон гривень мають застосовувати РРО

Податковим кодексом України передбачено, що у разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 мільйон гривень для платника єдиного податку II та III груп (фізичної особи-підприємця) незалежно від обраного виду діяльності застосування реєстратора розрахункових операцій є обов’язковим (п.296.10 ст.296 ПКУ).

Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Тобто, з 1 січня платники єдиного податку ІІ та III групи (фізичні особи-підприємці), обсяг доходу яких за 2016 рік склав понад 1 мільйон гривень, зобов’язані при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

Неприбуткові організації мають внести зміни до статутів

 Ще в 2015 році набули чинності зміни до Податкового кодексу України, згідно з яким неприбуткові організації, які не платять податок на прибуток, повинні відповідати ряду умов. На приведення статутних документів у відповідність до законодавства у всіх неприбуткових організацій було два роки, проте більшість залишили вирішення цих питань на невизначений термін.

Отже, що необхідно змінити?

Всі неприбуткові організації, які були включені до Реєстру  неприбуткових установ та організацій, повинні  надати до 202 кімнати Олександрійської ОДПІ завірені керівництвом та печаткою копії установчих документів організації та підтвердити відповідність одночасно таким чотирьом вимогам:

  • організація утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
  • установчі документи організації містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;
  • установчі документи організації передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Ця вимога не поширюється на ОСББ;
  • така організація має бути внесена до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

У разі підтвердження відповідності установчих документів таким чотирьом вимогам, така неприбуткова організація включається до нового Реєстру.

У разі, якщо неприбуткова організація не відповідає вимогам, контролюючим органом буде надіслане повідомлення про невідповідність її установчих документів.

Неприбуткові організації, які повідомлені про встановлення невідповідності, зобов’язані  привести свої документи у відповідність з законодавством та подати контролюючому органу всі необхідні завірені копії до 30 червня 2017 року.

Якщо неприбуткові організації не привели у відповідність документи вищезазначеним вимогам, то вони залишаються в Реєстрі лише  до 30 червня 2017 року, тобто з 1 липня 2017 року виключаються з Реєстру неприбуткових організацій. Окремо для релігійних неприбуткових організацій термін приведення установчих документів у відповідність до норм ПКУ подовжено  до 31 грудня 2017 року.

Куди звертатися? Для внесення відповідних змін необхідно звернутись в орган реєстрації: для громадських організацій – управління юстиції; для всіх інших неприбуткових організацій – центри надання адміністративних послуг органів місцевого самоврядування.

19.04.2017 г.  

А.В.Тітекіна, начальник Олександрійської ДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області

Замість спецрежиму з ПДВ – бюджетна дотація

Аби частково компенсувати виробникам сільгосппродукції відміну з 2017 року спецрежиму з ПДВ, держава запровадила для сільгосптоваровиробників бюджетну дотацію. Для цього Закон України від 24.06.2004 року №1877-ІV «Про державну підтримку сільського господарства України» доповнено розділом VI «Державна підтримка виробників окремих видів сільськогосподарської продукції».

Держпідтримка полягає в тому, що сільгоспвиробникам, які будуть внесені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації, частину ПДВ, сплаченого ними до бюджету, будуть повертати на поточний рахунок.

Отримувачами бюджетної дотації можуть бути тільки сільськогосподарські товаровиробники, основною діяльністю яких є постачання сільгосптоварів, вироблених ними на власних або орендованих основних засобах. При цьому питома вага вартості сільгосптоварів повинна становити не менше 75% вартості усіх товарів, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.

Із зазначених сільгоспників дотацію отримають лише ті, хто здійснює види діяльності, визначені п.161.3. Закону №1877. Для Олександрійського регіону такими видами діяльності є, переважно, вирощування цукрового буряка, інших коренеплодів, овочів та баштанних культур, розведення великої рогатої худоби молочних порід, іншої ВРХ, свиней, інших тварин.

Як видно, серед отримувачів дотації немає сільгосппідприємств, які вирощують зернові культури, соняшник та інші поширені культури рослинництва.

Умовою отримання дотації для вказаних платників за лютий була подана до 1 квітня 2017 року заява  про внесення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 23.02.2017 р. №275.

Надалі така заява подається у місяці, який передує початку податкового періоду, з якого особа матиме право на отримання бюджетної дотації, та протягом п’яти календарних днів після закінчення граничного строку подання податкової звітності з  ПДВ, встановленого для місячного податкового (звітного) періоду, та розглядається контролюючим органом за місцем обліку особи як платника ПДВ. Тобто, для отримання бюджетної дотації в травні заява має бути подана в період з 20 по 25 квітня включно.

Заява може бути подана у паперовому вигляді до податкової інспекції за основним місцем обліку або в електронній формі через Електронний кабінет платника або «Єдине вікно подання електронної звітності».

За результатами розгляду заяви контролюючий орган або вносить сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру, або вмотивовано відмовляє у внесенні до Реєстру, або звертається до заявника з пропозицією подати нову заяву, зазначивши підстави неприйняття попередньої.

На сьогодні 8 сільськогосподарських товаровиробників Олександрійського регіону подали заяви для внесення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації. Із поданих заяв 7 зареєстровано та 1 платнику запропоновано повторно подати заяву після виправлення недоліків.

Документи для вивчення: постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2017 №179, від 22.03.2017 №178.

За три місяці деклараційної кампанії олександрійці задекларували більше 24 мільйонів гривень доходів

Олександрійською ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області підведено проміжні підсумки задекларованих доходів громадян.

Так, за січень – березень 2017 року 945 мешканців м.Олександрії та Олександрійського району задекларували свої минулорічні доходи в сумі 24 млн. 36 тис.грн. За результатами проведених підрахунків до сплати належить  2 млн. 114 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб та 361 тис.грн. військового збору.

Найбільш активними  декларантами є громадяни, які тогоріч отримали кошти від продажу власної сільськогосподарської продукції. Ними подано 671 декларацію на загальну суму 6 млн. 321  тис.грн. Відповідно податок на доходи складає 1 млн. 138 тис.грн.

Крім цього, 181 декларацію про майновий стан і доходи подали громадяни, які тогоріч отримали спадщину або майно за договором дарування на суму 16 млн. 638 тис. грн. (832 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб), 14 декларацій – орендарі ставків, 31 – громадяни з іноземними доходами, 26 – орендодавці нерухомого майна, 5 – громадяни, які отримали дохід як додаткове благо у вигляді основної суми боргу, прощеного кредитором, 1 – спадкоємцями-нерезидентами,   16 – іншими декларантами.

Нагадуємо, деклараційна кампанія триватиме до 3 травня 2017 року. Особливістю цьогорічної кампанії є те, що минулорічні доходи та майновий стан громадянам потрібно декларувати за новою формою декларації, яка затверджена наказом Мінфіну України від 15.09.2016 №821 .

Консультації щодо порядку подання та заповнення декларації можна отримати в Центрі обслуговування платників Олександрійської ОДПІ за адресою: м. Олександрія, вул. Святомиколаївська (Пролетарська), 17, або телефонами: (05235) 7-34-28, 7-30-29.

Спадкоємців другого ступеня споріднення звільнено від оподаткування

 Президентом України підписано Закон України № 1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини», яким спрощується оформлення спадщини для найближчих родичів спадкодавця.

Звільняється від оподаткування податком на доходи фізичних осіб вартість спадщини, яку від спадкодавця одержують члени його сім’ї другого ступеня споріднення: рідні брати та сестри, баба, дід та онуки. До цього часу чинним Податковим кодексом передбачалося звільнення від оподаткування членів родини спадкодавця лише першої лінії споріднення.

Спадкоємці першого і другого ступенів також звільняються від необхідності проведення оцінки успадкованих об’єктів спадщини для цілей оподаткування. При цьому для всіх інших спадкоємців податок залишається у розмірі 5 %.

Нововведення застосовується до доходів, отриманих платником податків у вигляді спадщини/дарунка починаючи з 1 січня 2017 року. Спадщина, що отримана у 2016 році та підлягає декларуванню до 3 травня 2017 року, оподатковується за старими правилами.

З початку року Центр обслуговування платників надав олександрійцям 37 тисяч послуг

Протягом січня – березня 2017 року до Центру обслуговування платників Олександрійської ОДПІ звернулися більше 37 тис. платників податків, які отримали консультаційні, інформаційні та адміністративні послуги, а також подали податкову звітність.

З метою отримання відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків до Центру обслуговування платників протягом січня – березня звернулося 1354 особи. Переважною більшістю отримувачами зазначених відомостей в цей період були особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, оскільки такі особи мають обов’язок подання електронних декларацій за підсумками 2016 року.

З початку року платникам податків надана 2901 адміністративна послуга, або на 729 більше ніж протягом трьох місяців минулого року.

Найбільш запитуваною послугою у звітному періоді є послуга з видачі реєстраційного номеру облікової картки платника податків: впродовж січня – березня видано 1325 таких номерів.

За реєстрацією книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок до ЦОПу звернувся 251 суб’єкт господарювання, за реєстрацією РРО – 25.

Надано 648 витягів з реєстру платників єдиного податку та зареєстровано 149 платників єдиного податку.

Довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами Державної фіскальної служби України, отримав 131 платник.

Нагадуємо, Центр обслуговування платників Олександрійської ОДПІ розміщений за адресою: вул. Святомиколаївська (Пролетарська), 17. Працює ЦОП з понеділка по четвер з 9.00 год. до 18.15 год., у п‘ятницю з 9.00 год. до 17.00 год., у суботу – з 9.00 год. до 13.00 год., неділя – вихідний.

Платники Олександрійщини можуть також отримати довідкову інформацію за телефоном 7-34-28.

Тимчасове припинення підприємницької діяльності законодавством не передбачено

 Порядок проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця визначено Законом України від 15 травня 2003 року № 755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (із змінами та доповненнями).

Законом №755 та іншими нормативно-правовими актами не передбачено тимчасове припинення підприємницької діяльності (декретна відпустка, хвороба, виїзд за кордон, «податкові канікули» та інше).

Таким чином, якщо фізична особа-підприємець (ФОП) офіційно не припинила підприємницьку діяльність в органах державної реєстрації, така ФОП зберігає свій статус підприємця навіть за відсутності доходу від підприємницької діяльності. За такою ФОП зберігається обов’язок подання податкової звітності та сплати належних сум податків і зборів.

Безкоштовний СЕМІНАР – ФОРУМ для платників податків

 Олександрійського, Світловодського, Петрівського, Знам’янського, Онуфріївського та Олександрівського районів на тему «Офіційно про податкові новації 2017» під егідою офіційного видання ДФС України – журналу «Вісник. Право знати все про податки і збори» та за участю фахівців ГУ ДФС у Кіровоградській області.

В програмі семінару-форуму:

  1. Податок на доходи фізичних осіб.
  2. Єдиний соціальний внесок
  3. Податок на додану вартість
  4. Акцизний податок.
  5. Зміни в трудовому законодавстві України та порядок оплати праці працівників підприємств і установ в 2017 році

Початок семінару 13 квітня 2017 року о 10 год. 30 хв. (вхід вільний)

Місце проведення: місто Олександрія, вул. Діброви,27, Районний будинок культури.

Телефон для довідок: (05235) 7-34-28, (0522) 35-13-17; моб. (067) 506-59-36.

5.04.2017 р.

 А.В.Тітекіна, начальник Олександрійської ДПІ головного управління ДФС у Кіровоградській області

До уваги платників податку на додану вартість!

Міністерством фінансів України видано наказ від 23.02.2017 №276 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28.02.2017 за №269/30137 (далі – наказ №276).

Вказаним наказом, зокрема, внесено зміни до форми податкової накладної (викладено в новій редакції) та порядку її заповнення.

Відповідно до пункту 5 наказу №276 він набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.

Враховуючи те, що наказ №276 опубліковано 28.02.2017 (Урядовий кур’єр), він набрав чинності 1 березня 2017 року.

Пунктом 3 Порядку заповнення податкової накладної передбачено, що усі податкові накладні підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) за формою, чинною на день такої реєстрації.

Разом з тим, з метою створення комфортних  умов для платників податку на додану вартість, а також доопрацювання програмного забезпечення для формування і подання податкових накладних/розрахунків коригування до реєстрації в ЄРПН  (у зв’язку із внесенням вказаних змін), податкові накладні/розрахунки коригування прийматимуться до реєстрації в ЄРПН за новою формою (у редакції наказу №276) починаючи з 16 березня 2017 року.

До вказаної дати податкові накладні/розрахунки коригування реєструються в ЄРПН за старою формою (до внесення змін наказом №276).

Особливості деклараційної кампанії – 2017

В термін до 1 травня 2017 року задекларувати свої доходи мають, зокрема, громадяни, які працюють найманими працівниками у роботодавців, наприклад, хатніми працівницями, садівниками, нянями, гувернантками, будівельниками тощо. Також прозвітувати про отримані прибутки мають люди, які здають своє житло в оренду фізичним особам.

Податок сплачується під час здачі в оренду не лише житлових приміщень, але й гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок. Слід врахувати, що у разі, коли нерухомість або інше майно орендує юридична особа або фізособа – підприємець, то податковим агентом є саме орендатор. Він і повинен утримати та перерахувати до бюджету податок за ставкою 18%. Якщо ж нерухомість здається фізичній особі, то податок за ставкою 18% сплачує орендодавець.

Крім того, оподатковуються також доходи, отримані від здавання в прокат автотранспорту та іншого рухомого майна.

Не повинні подавати декларації особи, які протягом року продали не більше одного житлового будинку, квартири або їх частин, кімнати, дачного будинку, або земельної ділянки у розмірі, передбаченому законодавством для безкоштовної приватизації, за умови, якщо таке майно знаходилося у власності людини понад 3 роки.

 Розмір пенсії, який підлягає оподаткуванню

Олександрійська ОДПІ інформує, що підпунктом 164.2.19  пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України визначено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, – у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Положення цього підпункту не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік»  передбачено, що  з 1 січня 2017 року для  осіб, які втратили працездатність прожитковий мінімум становить  1247 гривень.

Враховуючи викладене, в 2017 році пенсії, розмір яких перевищує 12470 гривень, підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за  ставкою 1,5% у частині такого перевищення.

Припинивши діяльність, підприємці мають подати звіт з єдиного соцвнеску  та сплатити його

У разі припинення діяльності ФОП та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані подати самі за себе Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі – Звіт) згідно з додатком 5 до наказу Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року № 435 (далі – Порядок № 435), із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності  (п. 8 розд. ІІІ Порядку № 435).

Термін сплати зобов’язань, визначених ФОП або особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, у Звіті з позначкою «ліквідаційний» настає в день подання такого Звіту, відповідно ЄВ повинен бути сплачений до дати подання Звіту включно.

Крім цього, зняття з обліку ФОП, в тому числі ФОП платників ЄП, здійснюється органами доходів і зборів на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, а осіб, які провадять незалежну професійну діяльність – за їхньою заявою, після проведення передбачених законодавством перевірок платників, звірення розрахунків та проведення остаточного розрахунку.

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП та особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, така особа користуються правами, виконує обов’язки та несе відповідальність, що передбачені для платника ЄВ в частині діяльності, яка здійснювалася нею як ФОП або особою, яка провадить незалежну професійну діяльність.

За порушення норм Закону № 2464 платники ЄВ несуть фінансову та адміністративну відповідальність відповідно до ст.ст. 25, 26 Закону № 2464 та ст. 165 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х.

Олександрійські репетитори також мають декларувати доходи

Олександрійська ОДПІ нагадує, що громадянин, який отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити військовий збір з таких доходів (підпункт 168.2.1 пункт 168.2 статті 168 Податкового кодексу України).

Зокрема, це стосується вчителів-репетиторів, які у 2016 році не були зареєстровані суб’єктами підприємницької діяльності, але надавали такі послуги фізичним особам.

За наслідками 2016 року  суму таких доходів необхідно включити до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну податкову декларацію про майновий стан  та доходи.

Нагадуємо,  що   декларацію   громадяни   повинні   подати до 1 травня 2017 року та до 1 серпня поточного року зобов’язані самостійно сплатити нараховані у декларації суми податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

6.03.2017 р.   

А.В.Тітекіна, начальник Олександрійської ОДПІ головного управління ДФС у Кіровоградській області  

Довідку про доходи можна отримати, не відвідуючи податкову інспекцію

     На веб-порталі Державної фіскальної служби України працює Електронний кабінет платника, за допомогою якого фізичні особи можуть отримати в електронному вигляді довідку про доходи за 2016 рік (про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків).

  Зазначена інформація про минулорічні доходи є необхідною, зокрема, для е-декларантів, які декларують свої доходи в 2017 році.

  Вхід в Електронний кабінет платника здійснюється з використанням ключа електронного цифрового підпису (ЕЦП). Е-декларанти в обов’язковому порядку мають отримати такий ключ ЕЦП для подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

   Таким чином, маючи ключ ЕЦП для подання декларації, е-декларанти мають змогу за допомогою цього ж ключа отримати відомості про свої доходи за 2016 рік. Це є зручною і дієвою альтернативою подвійному відвідуванню податкової інспекції: першого разу – коли ви надаєте заяву на отримання відомостей, другого разу – через кілька днів, коли ви отримуєте довідку про доходи в паперовому вигляді.

   Крім того, зазначений ключ ЕЦП можна використовувати також при поданні декларації до органів соціального захисту для отримання житлових субсидій, для користування електронними сервісами державних органів влади та іншими послугами.

   Звертаємо увагу, що відомості про суми отриманих доходів та сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (поквартально). Відомості за останній звітний квартал надаються через 60 днів після його закінчення. Це означає, що повні відомості за підсумками 2016 року з урахуванням даних за четвертий квартал 2016 року, будуть доступними не раніше 2 березня 2017 року.

  В Центрі обслуговування платників Олександрійської ОДПІ за необхідності надається покроковий алгоритм дій для отримання електронної довідки про доходи, який може опанувати кожний платник податків (кімната 2).

  У разі виникнення додаткових питань щодо користування Електронним кабінетом платника звертайтеся за телефоном 0800501007 або пишіть на електронну скриньку infozvit@sfs.gov.ua.

 Юридичні особи, які користуються пільгами щодо сплати земельного податку, теж зобов’язані подавати декларацію

 Юридичні особи, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку або земельні ділянки, що не підлягають оподаткуванню, не звільняються від обов’язку подання податкових декларацій за земельні ділянки, з яких земельний податок не справляється через застосування податкових пільг. Звертаємо увагу, що зазначене стосується, зокрема, і релігійних організацій.

Юридичні особи, які користуються пільгами з земельного податку, та надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, земельний податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачують на загальних підставах з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель, споруд (їх частин).

Водночас якщо орган місцевого самоврядування прийняв рішення про надання пільг зі сплати земельного податку бюджетним установам, то у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування, земельний податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) не сплачується.

Відповідно до ст.286 Податкового кодексу України, платники плати за землю самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до податкової інспекції податкову декларацію.

 Нарахування земельного податку фізичним особам в 2017 році

 Законом України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», що набрав чинності з 01.01.2017, внесені зміни до статей 281 та 286 Податкового кодексу України, які регламентують правила нарахування земельного податку фізичним особам.

Законом внесено зміни у частині адміністрування земельного податку з фізичних осіб, зокрема:

– передбачено подання фізичною особою, яка має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, до 1 травня поточного року письмової заяви у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги. Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, в якому подано таку заяву;

– передбачено, що нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника – фізичної особи до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника – фізичної особи до іншого протягом календарного року контролюючий орган надсилає (вручає) податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Якщо такий перехід відбувається після 1 липня поточного року, то контролюючий орган надсилає (вручає) попередньому власнику нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних щодо:

– розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності та/або користуванні платника податку;

– права на користування пільгою із сплати податку;

– розміру ставки податку;

– нарахованої суми податку.

Громадяни сплачують податки за річними деклараціями до 1 серпня

 У податковій декларації про майновий стан і доходи громадяни відображають суму отриманого доходу за звітний рік, суму сплаченого протягом року податку, та визначають податкове зобов’язання з податку на доходи (18%) та військового збору (1,5%).

Сума податку на доходи та військового збору, зазначена у податковій декларації за минулий 2016 рік, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня наступного року.

В такий же термін сплачують податок на доходи та військовий збір приватні нотаріуси, адвокати, арбітражні керуючі та інші особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Декларування спадщини та подарованого майна

 Набирає обертів кампанія декларування доходів громадян за підсумками минулого року. Щороку найбільш чисельною категорією декларантів є громадяни, котрі отримали спадщину або майно за договорами дарування.

Цього року правила оподаткування щодо такої категорії не змінилися.

Вартість власності, що успадковується чи отримується в подарунок членами сім’ї першого ступеня споріднення, оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. У разі, якщо не сплачується податок на доходи, не сплачується і військовий збір.

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

Якщо спадщина або майно за договором дарування отримано від осіб, які мають другий ступінь споріднення, із оціночної вартості майна сплачується 5% податку на доходи, якщо обидві сторони є резидентами України; 18% податку на доходи, якщо одна зі сторін є нерезидентом України. Військовий збір сплачується за ставкою 1,5%, базою для його нарахування є також оціночна вартість майна.

 Сплата військового збору у разі нотаріального посвідчення договорів купівлі-продажу майна резидентами та нерезидентами, посвідчення договорів дарування чи видачі свідоцтв про право на спадщину нерезидентам здійснюється до нотаріального оформлення таких договорів (одержання свідоцтв).

В усіх інших випадках нотаріального посвідчення правочину платник податку зобов’язаний подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року та сплатити військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

Отже, якщо минулого року громадянин отримав спадщину чи майно за договором дарування, військовий збір в більшості випадків має бути сплачений під час вчинення нотаріальних дій, а податок на доходи фізичних осіб слід сплатити по 31 липня 2017 року включно. Термін подання Декларації про майновий стан і доходи – по 30 квітня 2017 року включно.

14.02.2017 р.  

А.В.Тітекіна, начальник Олександрійської ОДПІ головного управління ДФ у Кіровоградській області  

Центр обслуговування платників запрошує задекларувати
доходи за 2016 рік

    З початку 2017 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2016 року.

      За вибором платника податків декларації подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.

     Для комфортного звітування громадян протягом січня-квітня 2017 року центр обслуговування платників  Олександрійської ОДПІ працюватиме за подовженим режимом роботи (до 19.00 год). У разі необхідності платники зможуть отримати безкоштовні консультації та допомогу в заповненні декларації.

    Декларування триває з 1 січня по 30 квітня. Обов’язковому декларуванню підлягають доходи, отримані протягом 2016 року від спадщини та дарування, іноземні та інвестиційні доходи, доходи одноосібників, від надання в оренду майна, здачу в найма житла, а також інші доходи, з яких протягом року не було утримано податок на доходи та військовий збір.

       Сплатити визначені в декларації суми необхідно до 1 серпня 2017 року.

      Звертаємо увагу, що з 1 січня 2017 року запроваджено нову форму декларації про майновий стан і доходи (наказ Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859). Так, зокрема, передбачено зменшення обсягу декларації (зменшення кількості додатків з чотирьох до двох) та зміна порядку розрахунку податкових зобов’язань фізичних осіб-підприємців.

 Кампанія декларування – 2017: детально про терміни подання декларації

    Податковий кодекс містить три загальні правила річного декларування доходів: Декларацію про майновий стан і доходи фізичні особи – підприємці подають за 2016 рік до 9 лютого; громадяни, які зобов’язані декларувати доходи та самозайняті особи – до 1 травня, громадяни для реалізації права на податкову знижку за 2016 рік – до 31 грудня 2017 року.

      А як бути особам, які торік отримали «змішані» доходи, у який термін звітувати, як правильно визначити у декларації категорію та як не проґавити термін сплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору?

      У рядку 8 розділу І декларації платник податків самостійно визначає категорію, до якої його слід віднести: громадянин; особа, яка провадить незалежну професійну діяльність; підприємець (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування).

Фізичні особи – підприємці, які протягом року отримали дохід виключно від підприємницької діяльності на загальній системі оподаткування (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування), вказують категорію платника позначкою Х в клітинці „підприємець”. Граничний термін подання декларації про майновий стан і доходи для підприємців 9 лютого 2017 року, а термін сплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору 17 лютого 2017 року.

 Фізичні особи, що провадять незалежну професійну діяльність, які отримали дохід виключно від незалежної професійної діяльності

Вказують категорію платника позначкою Х в клітинці особа, яка провадить незалежну професійну діяльність”. Граничний термін подання декларації для платників податку фізичних осіб, що провадять незалежну професійну діяльність – 3 травня 2017 року, а термін сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору до 1 серпня року, що настає за звітним (останній день сплати 31 липня 2017 року).

Фізичні особи, які провадили незалежну професійну діяльність та одночасно здійснювали підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування

Вказують категорію позначкою Х в клітинці „підприємець”. Граничний термін подання Декларації про майновий стан і доходи для таких осіб 9 лютого 2017 року, а термін сплати ПДФО та військового збору 17 лютого 2017 року.

Фізичні особи, які провадили незалежну професійну діяльність та одночасно здійснювали підприємницьку діяльність на спрощеній системі оподаткування

Вказують категорію платника проставляючи позначку Х в клітинці „особа, яка провадить незалежну професійну діяльність”. Граничний термін подання декларації про майновий стан і доходи для таких осіб 3 травня 2017 року, а термін сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору від незалежної професійної діяльності до 1 серпня року, що настає за звітним (останній день сплати 31 липня 2017 року).

Фізичні особи – підприємці, які отримали дохід від підприємницької діяльності на загальній системі оподаткування та інші доходи

(дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм); інвестиційний прибуток; дохід від успадкованого чи отриманого у дарунок майна і т.д.). Вказують категорію платника позначкою Х в клітинці „підприємець”. Граничний термін подання декларації про майновий стан і доходи для таких підприємців 9 лютого 2017 року, а термін сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору 17 лютого 2017 року.

Фізичні особи – підприємці, які отримали дохід від підприємницької діяльності на спрощеній системі оподаткування та інші доходи

 Вказують категорію платника позначкою Х в клітинці „громадянин”. Граничний термін подання декларації для таких осіб 3 травня 2017 року, а термін сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору від отримання інших доходів до 1 серпня року, що настає за звітним (останній день сплати 31 липня 2017 року).

Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність та отримали інші доходи

 Вказують категорію платника позначкою Х в клітинці „особа, яка провадить незалежну професійну діяльність”. Граничний термін подання декларації про майновий стан і доходи для таких осіб 3 травня 2017 року, а термін сплати податку на доходи фізичних осіб до 1 серпня року, що настає за звітним (останній день сплати 31 липня 2017 року).

Фізичні особи – підприємці, які протягом року здійснили перехід зі спрощеної системи оподаткування

та отримали дохід виключно від підприємницької діяльності, вказують категорію платника позначкою Х в клітинці „підприємець”. Граничний термін подання Декларації про майновий стан і доходи для таких підприємців 9 лютого 2017 року, а термін сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору 17 лютого 2017 року.

  А.В.Тітекіна, начальник Олександрійської ДПІ головного
управління ДФС у Кіровоградській області  


  

Олександрійська ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області  запрошує платників податків на безкоштовний загальний семінар для юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців на тему: «Законодавчі зміни – 2017», який відбудеться 18 січня 2017 року о 10 год. 00 хв. в приміщенні  Районного будинку культури за адресою: вул. Діброви, 27. Довідки по телефону 7-34-28.

 До участі запрошені також представники  Управління Пенсійного фонду у м.Олександрія та Олександрійському районі, управління Держпраці у Кіровоградській області.

А.В.Тітекіна, начальник Олександрійської ОДПІ 
                                                            головного управління ДФС у Кіровоградській області  

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень