8.08
2015

Навігація на Інгульці

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

Нещодавно група скаутів уже добре відомої у нашому місті “Школи розвідників” здійснила чотириденний сплав по р. Інгулець, пройшовши таким чином водний маршрут від Олександрії до Петрового. Довжина маршруту становила понад 60 кілометрів, що стало неабияким випробуванням для юних спортсменів-розвідників і цим самим дозволило їм виконати норматив ІІ юнацького розряду.

Окремої уваги заслуговують і плавзасоби, на яких ходили юні “мореходи”. Це такі собі плоти-катамарани з пінополіуретану (у народі – “пінопласт”), на яких легка “палуба” з дерев’яних рейок і дошок, вони витримати одного-двох спортсменів. Відповідно і самі судна теж легко переносяться екіпажем на мілині у разі потреби. Корпуси катамаранів мають дуже малу осадку (тобто підводну частину), спеціально розраховану на не надто велику (м’яко кажучи) в окремих місцях глибину нашої річки.

Як розповідають учасники походу, подорож принесла масу вражень. На 60-кілометровому відрізку, як у калейдоскопі, весь час змінювали один одного краєвиди та умови просування: спокійне русло і широка течія у степовій зоні і зовсім інші вони у залісненій місцевості, де русло поглиблюється, а течія стає стрімкою. Там по курсу нерідко траплялися повалені дерева, які доводилося обходити суходолом або перетягувати плоти прямо через них. Юні розвідники відчули на собі, що таке “повітряна труба” на ділянці Петрівського водосховища, помилу-валися скелястими ви-ступами у районі с. Чече-ліївки.

Слід зазначити, що це вже не перша мандрівка скаутів місцевою водною артерією. Поступово збільшуючи відстані сплавів і їх складність, скаути раніше здійснювали дво- і триденні походи Інгульцем, виконуючи нормативи ІІ і ІІІ юнацьких розрядів. Крім того, на початку липня у “Школі розвідників” була сформована дівчача група з новачків під назвою “Коктейль”, яка здійснила одноденний похід на таких же плотах-катамаранах. Хоча похід був порівняно коротким, але його програма виявилася доволі екстремальною і напруженою: три з половиною години юні герл-скаути йшли на веслах проти течії від стадіону “Ніка” до дамби, потім перенесли через неї катамарани і ще три години освоювали фарватер Войнівського водосховища. Далі було купання, знову перенос суден через дамбу і зворотний необтяжливий тригодинний курс за течією до місця старту. Цьому переходу передувала двотижнева підготовка, де визначалася здатність кандидатів до проходження маршруту за їхніми фізичними та психологічними якостями.

А ще раніше цієї події (4 липня) “Школа розвідників” біля мосту через Інгулець провела “дебютний” заплив на саморобних пінопластових катамаранах, у якому взяли участь 17 дітей. Учасники запливу вчилися керувати своїми плотами за течією та проти неї і виконувати різні маневри.

За словами керівника Дитячо-громадської організації “Фізкультурно-спортивний клуб “Школа розвідників” Андрія Ковтка, на досягнутому його підопічні зупинятися не збираються: вони будуть брати участь в обласному конкурсі туристичних походів, де завдяки отриманому досвіду мають реальну можливість посісти призове місце. Водні маршрути походів у подальшому скаути будуть ускладнювати й урізноманітнювати. Можливо, що і плавзасоби також зазнають вдосконалення, наприклад, їх можна буде оснастити вітрилами, вважає керівник юних розвідників А.Ковтко.

Наш. кор.

.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень