25.03
2016

В ОДА відбулася нарада з питання створення Центру національних культур, на якій перший заступник голови облдержадміністрації Сергія Коваленка Сергій Коваленко обґрунтував необхідність створення обласного Центру, наголосивши, що наш край – багатонаціональний: на Кіровоградщині проживають представники близько ста національностей та народностей (найбільшими громадами є росіяни, молдовани, білоруси, вірмени, болгари, євреї).

– Сфера міжетнічних відносин – дуже чутлива, потребує своєчасних зважених рішень та пошуку шляхів налагодження міжкультурного та міжконфесійного діалогу, – зауважив він. – На сьогодні в області зареєстровано 36 національних культурних товариств, які активно співпрацюють з органами влади.

Сергій Коваленко також повідомив, що в області розроблено та прийнято відповідну програму, якою передбачено певний фінансовий ресурс на підтримку національно-культурних товариств. На найближчому засіданні сесії облради буде розглянуто виділення першої частини цих коштів. Наступним кроком має бути створення Центру національних культур в області.

Начальник управління комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Віталія Останнього в свою чергу сказав, що основне завдання – наявність відповідного приміщення, де будуть усі умови для роботи національно-культурних товариств, зокрема, проведення концертів, семінарів, зустрічей делегацій. На сьогодні розглядаються та обговорюються різні варіанти. Як альтернативу пропонують проведення масових національно-культурних заходів на базі закладів культури та освіти області (у бібліотеках, актових залах вишів, обласній філармонії), що вже давно успішно практикується.

Обговорювалося і питання надання транспорту для виїзду національних товариств у райони області з культурно-мистецькими заходами.

Стосовно фінансової підтримки національних культур, Сергій Коваленко зазначив, що за відповідною програмою протягом року прогнозується виділення з обласного бюджету близько 90 тисяч гривень на проведення заходів.

, .

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован.

Страница 1 из 11
Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень