18.09
2018

Європейський суд визнав, що мораторій на торгівлю аграрною землею порушує права українців, і рекомендував виправити законодавство. Минуло три місяці, пише «Економічна правда», а віз і нині там.

Зокрема, в рішенні говориться про те, що абсолютна заборона купівлі та продажу сільськогосподарської землі в Україні є порушенням права людини на приватну власність, закріпленого в статті 1 Європейської конвенції з прав людини.

Таким чином, міжнародний прецедент засудження на найвищому рівні мораторію як протиправного обмеження – створений. Починаючи з 22 серпня 2018 року українські землевласники, які хочуть захистити свої майнові права (обмежені внаслідок мораторію), зможуть посилатись у своїх позовах до національних судів на рішення ЄСПЛ.

Якщо держава у «розумні строки» не скасує мораторію, ЄСПЛ буде присуджувати майбутнім позивачам грошові компенсації, а це мільярдні втрати для держави.

Підготував Г. Сергєев

Один комментарий

  • Хфвілософ пишет:

    Це дійсно незалежна, суверенна держава!?)) У якій останнє що залишилось — це земля, Конституційно закріплена як спільна загально-народна власність.
    Багаторічний і систематично продовжуваний мораторій накінець то «пал под глыбой евро демократии и её инструмента ЕСПЧ». Что следом — независимость?, суверенитет?, государственность в целом?

    Мне нравится! Thumb up 0

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень