2.12
2016

     Два питання було внесено на розгляд позачергової (24-ї) сесії Олександрійської міської ради, яка відбулася двадцять четвертого листопада. І якщо винесення рішення по другому питанню не потребувало від присутніх ніяких особливих зусиль, то з першим вийшло все навпаки…

     А справа стосувалася давно обговорюваного питання, яке підпадало під порівняно новітнє суспільно-політичне поняття «децентралізація». Якщо точніше – свого часу спущеного «зверху» проекту об’єднання територіальних громад Олександрійщини, котре передбачало приєднання до Олександрійської міської ради 43 сіл нашого району. Як відомо, раніше це питання вже неодноразово обговорювалося на різних рівнях, у тому числі – на сесії міської ради та на громадських слуханнях, присвячених виключно даній темі (12 травня 2016 року). Результат слухань був цілком передбачуваним: такому об’єднанню присутні представники громад Олександрії, селищ Олександрійського, Пантаївки та села Звенигродки тоді сказали своє категоричне «ні», мотивуючи його відразу декількома дуже вагомими причинами.

   Чому ж це питання знову з’явилося на порядку денному засідання міської ради? А просто 18 листопада відбулася сесія Кіровоградської обласної ради, де одним із питань порядку денного було внесення змін до Перспективного плану формування територіальних громад Кіровоградської області, і саме цим документом передбачалося приєднання до Олександрії тих самих 43 сіл і селищ.

   «Дане рішення суперечить волевиявленню олександрійців та створює загрозу порушення правових основ і принципів місцевого самоврядування», – такими були висловлювання з приводу рішення обласної ради. Зокрема міський голова Степан Цапюк висловлювався навіть більш образно: «На обласній комісії я, як голова регіонального відділення Асоціації міст України, як міський голова з 15-річним досвідом неодноразово звертався до облдержадміністрації з пропозицією провести спільно з районними органами моніторинг фінансових можливостей цих сіл, посадити за один стіл всіх сільських, селищних голів та разом розглянути всі можливі переваги та ризики запропонованого об’єднання. На жаль, досі відповіді міська рада не отримала. Тому я вважаю таке об’єднання зашморгом на шиї нашого міста, воно стане для нього катастрофою. Якщо комусь ще не відомо, у якому жалюгідному стані перебуває інфраструктура цих сіл, можете поїхати і подивитися… Це по-перше. Крім того, на громадських слуханнях ми розглядали це питання, потім сесія підтвердила своїм рішенням незгоду олександрійців на об’єднання. Але обласна рада не вважає за потрібне рахуватися з думкою нашої громади і мені соромно за тих депутатів облради, які належать до певних політичних сил та проголосували за те, щоб фактично знищити наше місто», – сказав міський голова.

   Але на цьому засіданні міської ради думку мера поділяли не всі. Наприклад, депутати від «Об’єднання «Самопоміч», БПП «Солідарність» запропонували зняти це питання з порядку денного позачергової сесії і внести його потім на чергову сесію, оскільки воно «не на часі». Мовляв, зараз є проблеми більш важливі. Крім того, депутати від згаданих фракцій висловлювалися стосовно того, чому Пантаївка і Олександрійське, які не мають спільних територіальних меж з Олександрією, вже давно адміністративно приєднані до неї, а Головківка, котра, навпаки, межує з містом, наразі не має права на це об’єднання. Згадувались, як можливі претенденти на об’єднання, також й інші сусідні села. Одним словом, обговорення вийшло доволі емоційним, застосовувалися такі вирази, як «людей, котрі свого часу будували Олександрію та її вугільні розрізи і шахти, а зараз ледве живуть на свої пенсії у занедбаних селах, ми відкидаємо, як сміття» та інші.

   Але після такого бурхливого обговорення сесія більшістю голосів все-таки ухвалила рішення відмовити у наданні згоди на добровільне об’єднання Олександрійської міської територіальної громади з Головківською, Андріївською, Ізмайлівською, Приютівською, Комінтернівською, Бандурівською, Войнівською, Косівською, Костянтинівською, Лікарівською, Недогарською, Протопопівською територіальними громадами. З ухваленим рішенням міська рада звернеться до Кіровоградської обласної ради з пропозицією внести зміни до Перспективного плану формування територіальних громад, виключивши з його переліку Олександрію. Також буде направлено звернення до Кабінету Міністрів України не затверджувати змін до Перспективного плану, ухвалених на сесії облради 18 листопада цього року стосовно об’єднання Олександрії з селами Олександрійського району.

   Після оголошеної міським головою перерви сесія продовжила роботу і внесла зміни до міського бюджету на 2016 рік: збільшено доходи та видатки на 3,2 мільйона гривень; у тому числі – за рахунок субвенції з Державного бюджету на освіту у розмірі 2,8 млн грн та державної субвенції на надання населенню житлових субсидій на суму 358,6 тис.грн. Також депутати проголосували за перерозподіл видатків у відповідному розділі міського бюджету: кошти спрямують на заробітну плату педагогам, на оплату енергоносіїв для навчальних закладів і надання пільг та субсидій жителям міста.

О.Наріжний

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    Не кажется ли странным? ДОБРОВОЛЬНОЕ объединение громад!
    И в бинокль, не просматривается взаимоюдное желание на сие объединение, а уже 3(ТРИ!) бестолковых мероприятия – (Гром. слухання і 2-а ріш. Сесії), абсолютно без каких либо конкретных данных и при полном отсутствии самих добровольцев, происходят с очень строгим и предсказуемым результатом – “не хочу – не буду, петля на шею, крах, по миру пустят…” Так ніхто ж із СУБ’ЄКТІВ ПРАВА(а це виключно сільскі, селищні і міські – САМОВРЯДУВАЛЬНІ ГРОМАДИ і НЕ ІНАКШЕ!), не намагається об’єднуватись! Чому такі багаторазові панічні прийняття рішень про необ’єднання?
    Вот какой смысл , так настойчиво, свирепо отказываться, например от 100$, которые вам никто не даёт!? Кретинично выглядит, не правда ли? Или в чем то другом, “собака зарыта”, а глубоко аналичный автор “отрывать” НЕ захотел?

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень