27.06
2018

   Громадська організація матерів дітей-інвалідів «Серце матері» ініціювала збір підписів під електронною петицією до Олександрійської міської ради з приводу забезпечення дітей з інвалідністю технічними засобами та іншими засобами реабілітації. Зокрема, мова йде про звичайні памперси, на які матері дітей з обмеженими можливостями витрачають понад тисячу гривень на місяць при тому, що позбавлені можливості працювати, адже доглядають за хворими, а на руки отримують 2800 грн. Отже, на проживання разом з дітьми їм лишається 1800 гривень щомісяця. Про це розповіла Юлія Левандовська, яка і розмістила петицію на сайті «Асоціації Політичних Наук» (АПН). «Друзі, прошу підтримати нашу електронну петицію до Олександрійської міської ради щодо забезпечення дітей з інвалідністю технічними засобами реабілітації (підгузками), – написала вона на своїй сторінці у Facebook. – З жовтня 2017 року ГО “МДІтІО «Серце матері» намагається вирішити це питання, але поки що безрезультатно. Потрібно близько 150-200 голосів, я вірю, що ми зможемо це зробити з вашою допомогою».


   “Сьогодні в Олександрії відчувається нагальна проблема із забезпеченням засобами реабілітації дітей з інвалідністю, – йдеться у петиції. – Просимо: 1. У строк і в порядку, визначеному законом, на сесії Олександрійської міськради розглянути вказану електронну петицію. 2. Ухвалити рішення, яке передбачатиме забезпечення дітей з інвалідністю підгузками та іншими технічними засобами відповідно до «Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення». 3. Розробити програму забезпечення осіб та дітей з інвалідністю технічними засобами для використання в побутових умовах на 2018-2020 рр.”.

   Збір підписів розпочався 9 червня, а вже 15-го петицію підтримала 161 особа при необхідних 250. Після закриття збору підписів петиція буде направлена на розгляд міської ради.

  На сайті АПН повідомляється, що експертами «Асоціації Політичних Наук» було проведене навчання для активістів з 10 районів Кіровоградської області. Всі учасники тренінгів отримали «домашнє завдання» – зареєструвати петицію з метою вирішення якоїсь нагальної для них або для їхнього регіону проблеми та провести адвокат-кампанію з метою прийняття рішення органом місцевого самоврядування. Петицію можна було зареєструвати або на сайті «Асоціації Політичних Наук», або на сайті єдиної системи місцевих петицій, або ж на іншому доступному та дозволеному Законом ресурсі. Наявні петиції адресовані Олександрійській міськраді та Компаніївській і Новоархангельській селищним радам. Петиції стосуються вирішення таких проблем, як забезпечення дітей з інвалідністю, збільшення пропускної спроможності ЦНАПу, створення розділу «Електронні петиції» на сайті органу самоврядування.

   «Сьогодні ми вже маємо на сайті 4 петиції, і ще більше десяти – в процесі підготовки. Далі активістів, які пройшли наше навчання, чекають адвокаційні кампанії для збору підписів під петиціями. А після того, як підписи будуть зібрані – лобіювання прийняття потрібних громаді рішень відповідними органами місцевого самоврядування. На всіх етапах ми будемо допомагати і консультувати місцевих активістів», – розповів голова «Асоціації Політичних Наук» Дмитро Сінченко.

   Для довіки. Захід проводиться за підтримки Європейського Союзу і Центру демократії та верховенства права (проект «Посилення коаліції РПР») у рамках виконання проекту «Кіровоградський пілот: електронні петиції як засіб дієвості адвокат-кампаній на місцевому рівні», який впроваджується спільно з ГО «Український незалежний центр політичних досліджень» та ГО «Асоціація Політичних Наук».

Ярослава Волошко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень