5.04
2019

Знаний в області журналіст Валерій М’ятович презентував в олександрійській Центральній бібліотеці ім. О.Пушкіна свій художньо-публіцистичний роман «Номенклатурний декамерон».

Як говорить автор, це – ретроспектива життя радянської партійної номенклатури, з усіма хитрощами кар’єрних просувань та походеньками. Валерій М’ятович, який понад 20 років був головним редактором газети Кіровоградської обласної ради «Народне слово», збирав факти, які потім нанизав на історію життя головного героя. Це не 100 новел, а суцільна розповідь, пов*язана з однією людиною, представником партійної еліти, якому ніщо людське не чуже, і його такими самими однопартійцями.

Головний герой – відповідальний партійний працівник, що хитромудро будує кар’єру і полює за жінками – має реального прототипа, який працював на Олександрійщині. Він і нині, у свої «за 80», живий і здоровий, навіть був на презентації «Номенклатурного декамерону». М’ятович давав йому прочитати роман перед друком. Прочитавши сторінок 40, колишній високопосадовець зателефонував авторові і після єдиного слова: «Шалите» поклав слухавку. А коли дочитав до кінця, зателефонував знову: «Зачарований!». Головний герой роману ностальгіє за минулим, що природно, обожнює Сталіна, портретами якого прикрасив стіни своєї квартири, збирає книги про вождя, а письменників ділить на хороших і поганих у залежності від їхніх висловлювань про «отця народів».

«Основний посил «Номенклатурного декамерона» — з іронією подивитися на минуле, бо ми й сьогодні ділимо світ на чорне і біле, — говорить В.М’ятович. – Тільки нація, яка здатна посміятися над собою, має майбутнє. Вона виживе і буде розвиватися. Нам багато чого треба позбуватися, бо ми топчемося на місці, президенти багатіють, а люди бідніють. Треба думати, коли голосуємо, пам’ятати, що немає чорного і білого, істина десь посередині. Сьогоднішня наша епоха теж потребує іронічного погляду, бо з точки зору вічності політичні чвари – то дріб*язковість».

Роман «Номенклатурний декамерон» є у бібліотеці ім.О.Пушкіна – Валерій М’ятович подарував закладу примірник книги.

Детальніше про автора, його роман та поради про те, як писати книги, читайте в “Олександрійському тижні”.

Олена Карпачова

Один комментарий

  • Допитливый пишет:

    М’ятович хоч і не В’ятрович, а теж вважає, шо блядська натура тоже, тіко компартією визначається?))

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень