16.11
2018

У зв’язку із тим, що пожежно-рятувальні підрозділи ДСНС України розташовані лише у районних центрах, а значна кількість проїзних шляхів перебуває у незадовільному стані, практично кожна друга пожежа у сільській місцевості гаситься із запізненням.


Таку інформацію озвучив заступник начальника управління ДСНС України в області Василь Шторгін під час засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулася у режимі онлайн за участі керівників усіх територій області, пише сайт Кіровоград 24 з посиланням на повідомляється на  Кіровоградську ОДА. 

За його словами, сьогодні на території області забезпечено функціонування 84 підрозділів місцевої пожежної охорони (МПО), за потреби у 99 підрозділів. Цього року з місцевих бюджетів та кошторисів сільськогосподарських підприємств на утримання підрозділів МПО виділено та освоєно 13 млн. 675 тис. грн., водночас 85% від загальної суми передбачених видатків складає заробітна плата. Внаслідок такого фінансування, середній термін експлуатації пожежної техніки, що знаходиться на озброєнні підрозділів МПО, складає 25-30 років, особовий склад окремих місцевих пожежних команд не забезпечений бойовим одягом та спорядженням у повному обсязі. Василь Шторгін детально поінформував про ситуацію, що складається у районах та об’єднаних територіальних громадах, та відзначив що сьогодні існує потреба у заснуванні підрозділів пожежної охорони у Великоандрусівській, Дмитрівській, Первозванівській та Соколівській громадах.

В області функціонує 2266 підрозділів добровільної пожежної охорони (ДПО), з яких 36 – утворені упродовж 2018 року. Поряд з тим всупереч вимогам графіка, затвердженого рішенням обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, цього року не створено жодного підрозділу ДПОна території Добровеличківського, Новоархангельського районів.

Василь Шторгін відмітив, що існуючі в області підрозділи ДПО не можуть в повній мірі виконувати покладені на них функції за призначенням. Одним із факторів, який негативно впливає на їх боєздатність, є недостатнє матеріально-технічне забезпечення: за результатами перевірок підрозділів, встановлено, що забезпечення пожежною технікою, пожежно-технічним обладнанням, засобами індивідуального захисту, зв’язку та спорядженням й іншим устаткування складає лише 20-22 % від необхідної кількості.

Головуючий на засіданні, перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Коваленко підкреслив, що така ситуація є неприпустимою. “Сьогодні завдання усіх місцевих органів влади – передбачити у проектах бюджетів на наступний рік кошти, необхідні для утримання існуючих та створення додаткових підрозділів місцевої та добровільної пожежної охорони. Ми повинні вжити комплекс заходіваби загони пожежної охорони забезпечили безпеку життя населення, – наголосив він.

.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень