10.02
2018

   Петицію щодо перейменування двох областей України (у тому числі – Кіровоградської) нещодавно було опубліковано на сторінці офіційного інтернет-представництва Президента України.

 

     Ініціатор електронної петиції Юлія Лисенко, яка подала її наприкінці січня цього року, пропонує змінити назви двох областей – Дніпропетровської та Кіровоградської, котрі містять у своїх найменуваннях ознаки комуністичного тоталітарного режиму.

   Зміст петиції такий: “У 2015 році з метою недопущення повторення злочинів комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, будь-якої дискримінації за національною, соціальною, класовою, етнічною, расовою або іншими ознаками у майбутньому, відновлення історичної та соціальної справедливості, усунення загрози незалежності, суверенітету, територіальній цілісності та національній безпеці України було прийнято Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

   На виконання норм цього закону в 2016 році було змінено назву міста Кіровоград Кіровоградської області на місто Кропивницький, а м. Дніпропетровськ Дніпропетровської області на місто Дніпро. Відповідно до частин першої та другої статті 133 Конституції України, систему адміністративно-територіального устрою України складають: Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села. До складу України входять: Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області, міста Київ та Севастополь.

   Таким чином, для зміни назв областей України необхідно внести відповідні зміни до Конституції України.

    Законопроект про внесення змін до Конституції може бути поданий до Верховної Ради України не менше ніж третиною народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради України або Президентом України.

   Наразі у Верховній Раді не зареєстровано жодного законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо зміни назв Дніпропетровської та Кіровоградської областей. Разом з тим, 31 серпня 2015 року було попередньо схвалено законопроект №2217а щодо децентралізації влади, яким, у тому числі, пропонується визначити, що до повноважень Верховної Ради належить найменування і перейменування поселень, громад, районів, областей.

   Отже, відповідно до вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», просимо Вас вжити всіх необхідних заходів щодо зміни назв Дніпропетровської та Кіровоградської областей, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму”.

   Станом на 5 лютого петицію за перейменування підтримали 180 осіб з необхідних 25 000 голосів. Термін набрання голосів спливає через 77 днів з часу подання петиції.

   Слід також зазначити, що на різних інформаційних веб-ресурсах, де було оприлюднене дане повідомлення, воно викликало доволі бурхливу реакцію читачів-користувачів інтернету. Переважна більшість їх мала чітко виражене негативне забарвлення, що може достатньо красномовно свідчити про рівень довіри до якості та напрямку реформ і перетворень нинішньої влади. Ось деякі з них (Занадто образливі висловлювання пропущені. – Прим. авт): «Народу скоро жрать будет нечего, зато мы с переименованной областью будем».

   «Хватит пороть ерунду – займитесь лучше экономикой. От смены названий города ничего не изменилось, а стало еще хуже».

    «У них мозгов больше ни на что не хватает, как только переименовать! И деньги нужно ещё откуда-то украсть». «Не тим ви займаєтесь і переймаєтесь!!! Ви вже забули, що війна в країні? Моральні виродки! Мені найменше потрібне ваше перейменування. Країна ідіотів!!!»

   Серед голосів народу є і такі: «Кіровоград уже давно як Кропивницький. І нічого, звикли, пережили, світ не перевернувся. А скільки спочатку галасу було проти перейменування… Переживемо і це».

  Або й більш радикальні: «Коменти досить прогнозовані. Але все буде добре: область перейменують, а вата передохне». «Свои имя и фамилию лучше переименуйте, если так неймется».

  Ще одна читачка з ностальгією апелює до недавньої історії: «А по мне и Кировоград звучит нормально. А кому не нравится, пусть ищет страну без истории и без прошлого. При этом коммунистическом режиме вы, господа, выросли, ели хлеб, который растили свободные люди, учились в школах бесплатно, ездили с родителями на море, лечились – тоже бесплатно. Мне стыдно, что из вас получился “ Фома, родства не помнящий”. Стройте новую Украину, кто вам мешает…. »

Наш кор.

коментарі 2

  • Анонім пишет:

    Начните с Севастополя.
    Песня про него есть нэ патриотычна!))

    Мне нравится! Thumb up 0

  • 1 пишет:

    Раньше робота и зарплата более менее была,придурки посмотрите что при этом правительстве полная извините ЖОПА-а вам название уже областей не такое!!!!!!!!!!!!!!!!!! Условия проживания лучше бы повышали,а не выдавливают до конца на правительство конченое!!!!!

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень