24.03
2016

На вчорашньому прийомі громадян з особистих питань у голови облдержадміністрації Сергія Кузьменко розглядалося питання Олександрійської буровугільної галузі, яке підняла ініціативна група трудового колективу «Енерговугілля». 

Зокрема мова йшла про конкретне підприємство —  «Трест «Олександріярозрізобуд» і його складової ЗАТ «Енерговугілля».

— Стосовно проблеми Олександрійського буровугільного комплексу я, як голова облдержадміністрації, зустрічався із керівництвом держави різних рівнів, починаючи від профільного міністра і до Президента України, — зазначив Сергій Кузьменко.

Він пояснив людям, що політичного рішення від Парламенту, згідно з яким держава взяла б на себе виплату боргів «Енерговугілля» працівникам підприємства та відрахування у різні соціальні фонди, очікувати не варто. «Держава не візьме на себе приватні борги», — наголосив Сергій Кузьменко.

Які кроки здійснено наразі Сергій Кузьменко також прокоментував. Значну частину заборгованості працівникам, за його словами, було відшкодовано у минулому році. Згідно із судовими рішеннями, фіскальна служба відповідно до своїх повноважень, прийняла рішення про опис і продаж майна підприємства, отримані кошти пішли на погашення більшої частини боргів перед трудовим колективом. Так, було виплачено 3 млн. грн. Мільйонні борги іще залишаються перед соціальними фондами, зокрема пенсійним.

Обласна влада зацікавлена у залучені інвестора для подолання кризової ситуації в буровугільній галузі і на конкретному підприємстві зокрема. Розповів Сергій Кузьменко і про наявні інвестиційні пропозиції, наразі їх 2, обидві стосуються будівництва енергогенеруючого підприємства. Більше того, серед потенційних інвесторів виступає і колишній орендар «Енерговугілля». Але далі виголошених намірів справа не йде і реальних кроків щодо реалізації своїх проектів інвестори навіть не намагаються робити.

Однак у членів ініціативної групи, яка представляла інтереси трудового колективу «Енерговугілля» були і конкретні претензії на адресу голови ОДА, вони не згодні із призначенням нового голови ліквідаційної комісії по даному підприємству і переконані, що це питання вирішує особисто керівник області.

Сергій Кузьменко пояснив, що правоохоронні органи інформували про протиправні дії попередньої голови ліквідаційної комісії, за керування якої розпродувався кольоровий метал, а отримані кошти не йшли на потреби підприємства. Про цю ситуацію було поінформоване і профільне Міністерство, а тому рішення про зміну керівника ліквідаційної комісії приймалося не на рівні облдержадміністрації – наголосив Сергій Кузьменко. Заявникам він радив звертатися до правоохоронних органів, якщо їх не влаштовують дії нинішнього керівника ліквідаційної комісії.

З сайту ОДА

, .

комментария 2

 • Аноним пишет:

  Одному четырежды(!) избиравшемуся президенту США принадлежат слова — «Не можете убедить, так хоть запутайте»…
  Так и здесь! Смешали вкучу — государство, арендатора, распродаваемое имущество, потенциального инвестора, трудовой коллектив и задолженность. Расставим по полочкам: — Государственное имущество было отдано «у временное пользование»- аренду- хозяйствующему субъекту, «в голове», которого миллиардер К. Живаго. Именно этот субъект сотворил задолженность по зарплате работникам трудового коллектива и по другим обязательным госотчислениям. Имуществом он не ВЛАДЕЛ(!), — временно пользовался, управлял ДА. Поэтому нелепо считать, что распродав ошметки госимущества, (побывавшего в аренде) вырученные средства должны пойти на погашение задолженностей учиненных арендатором. Долги работникам ликвидированного предприятия, со статусом государственное, разумеется погашаются из проданного госимущества. Т.е. работник (тр.коллек.), переживший всю чехарду передач «туда-сюда-обратно», не всегда получает, «тебе и мне приятно»…
  Второй аспект. Если бывший должник-арендатор, хочет быть инвестором (фактически заявляет о наличии у него средств), то почему государство через ГИС(аналог судоисполнителей), с помощью силовых органов не отберут причитающиеся долги узаконенные судебными решениями. Видимо заниматься чехардой передач и переименований государство есть, а помочь людям получить заработанное нет!

  Мне нравится! Thumb up 0

 • Аноним пишет:

  Все совершенно верно.

  Мне нравится! Thumb up 0

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован.

Страница 1 из 11
Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень