24.05
2018

     В Олександрії незабаром з`явиться громадський бюджет участі. Він дозволить громаді впливати на використання бюджетних коштів. Іншими словами – це платформа реалізації ідей для благоустрою міста. Бюджет міських ініціатив дозволяє мешканцю взяти участь у визначенні, як і де бюд-жетні кошти можуть використовуватися для поліпшення життя міста.


   З такою ініціативою виступив Володимир Дожд-жаник, радник міського голови, депутат міської ради. «Це частина бюджету міста, завдяки якій громадяни зможуть втілювати свої ідеї, направлені на вдосконалення інфраструктури нашого міста, – розповів він. – Громада зможе брати участь у розподілі бюджетних коштів, визначаючи пріоритетні напрямки фінансування. Реалізовуватись такий бюджет буде у співвідношенні 40% на 60%. Тобто, більший відсоток коштів буде спрямований на реалізацію локальних місцевих ініціатив. Наприклад, облаштування зон відпочинку, дитячих чи спортивних майданчиків. А менший відсоток бюджету буде направлений на спільний міський проект. Це може бути, приміром, упорядкування якоїсь частини міста, площі, парку. Авторами проектів будуть самі мешканці міста. Сума громадського бюджету буде визначатися робочою групою, а мешканці міста зможуть контролювати процес, бути безпосередніми учасниками».

   Проект рішення «Про створення робочої групи з питань розробки та впровадження основних положень і принципів громадського бюджету» днями вже опублікували на офіційному сайті Олександрійської міської ради. Робоча група повинна розробити основні положення і принципи бюджету участі. 22 травня сесія ухвалила рішення про дану ініціативу.

   Відомо, що головою робочої групи має стати секретар міської ради Олена Богоявленська, а заступником – Воло-димир Дожджаник. До складу робочої групи будуть включені депутати і співробітники управлінь міської ради, громадські активісти, голови квартальних комітетів та старші будинків.

   Про можливі варіанти реалізації бюджету участі в Олександрії говорити поки що зарано, однак загальною метою всього проекту визначено «розвиток демократичного процесу обговорення громадою напрямів використання бюджетних коштів».

   Бюджет участі – це ініціатива, яка надає можливість іти в ногу з іншими демократичними країнами. Таке бюджетування зародилося в Бразилії в 1990-х роках. Від початку 2000-х цей досвід поступово почали переймати європейці. У США такий механізм почали впроваджувати лише з 2010 року. Як відзначають організатори ідеї, передусім цей механізм важливий для активізації самої громади на шляху до партнерства влади і громади.

І.Давидова

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень