2.06
2018

   22 травня відбулася 46-а сесія Олександрійської міської ради VII скликання.

  «Гарячим» питанням стало запровадження громадського бюджету міста, ініціатором створення якого є депутат міської ради від партії «Сила людей», радник мера Володимир Дожджаник. На сесію було винесено питання про створення робочої групи з питань розробки та впровадження основних положень і принципів громадського бюджету, що викликало активне обговорення серед депутатів. Новопризначений (у зв`язку зі складенням повноважень А.Коломійцевим) голова фракції БПП «Солідарність» Віталій Заріцький звернувся до присутніх із питанням призначення складу робочої групи, зокрема, він виступив за поіменне голосування за кожного з членів. У свою чергу мер міста Степан Цапюк зазначив, що на даний момент немає погодження від конкретних голів квартальних комітетів і голів ОСББ: «На погоджувальній раді я доручив управлінню житлово-комунального господарства вивчити дане питання і знайти бажаючих працювати у комісії», – зазначив Цапюк.


   «Ряд міст уже відмовилися від програми – Полтава, Чернігів, Луцьк. Крім того, кожен депутат міськради знає проблеми свого району, які можна вирішувати і без створення громадського бюджету, маючи лише бажання», – повідомив В.Заріцький, назвавши рішення про створення комісії скоріше популістським, аніж робочим. Також він висловився проти призначення головою робочої групи Олени Богоявленської, секретаря міської ради, наголошуючи на тому, що це її прямі обов’язки. У відповідь зі своїми аргументами виступили перший віце-мер Людмила Давиденко, заступник мера Сергій Гриценко та безпосередньо автор проекту Володимир Дожджаник.

   «Розмова зараз ведеться про кошти можливого фонду розвитку. Люди вноситимуть пропозиції, а комісія вирішуватиме – кому їх надати, а кому ні. Щодо питання, хто входитиме в комісію, не вважаю це проблемою. Зберемо всіх голів ОСББ і оберемо комісію демократичним шляхом, пропонуйте своїх представників. Відносно того, що деякі міста відмовилися від такої ініціативи, то проблема лише в тому, що для громадського бюджету держава не виділяє коштів, а значить – їх треба віднайти органам місцевого самоврядування. Ми теж довго не наважувалися на цей крок», – зазначила перший віце-мер.

  «Прийняте рішення – це результат вивчення кращого досвіду міст, які вже активно залучають громадськість до розподілу коштів місцевих бюджетів, консультацій з експертами, представниками депутатського корпусу, громадськими активістами.

     Найближчим часом робоча група напрацює положення та принципи громадського бюджету. Будь-який житель Олександрії зможе подати проект, пов’язаний з покращенням життя в місті, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і відстежувати, як його проект реалізують в рамках бюджету. У світі ця практика працює у понад півтори тисячі міст. На початок 2018 року громадський бюджет запроваджено у 45 містах України, 23 з яких – обласні центри. Цей бюджет створюється з метою відкритості, прозорості влади і залучення громадськості до процесу управління містом», – прокоментував свою ініціативу радник мера. На думку розробника рішення Володимира Дожджаника, громадський бюджет надасть можливість громадянам безпосередньо впливати на напрями використання коштів та вирішувати свої локальні проблеми. Це ресурс і можливість згуртувати громаду, аби вирішити конкретні питання на місцях.

   Прихильники проекту наголосили, що абсолютно кожен депутат матиме змогу вносити свої побажання і пропозиції, робота відбуватиметься прозоро, проте потребуватиме неабияких сил і виваженості, коли члени громади пропонуватимуть цілу низку пропозиції по встановленню майданчиків чи благоустрою окремого району, і з-поміж усього запропонованого треба буде обирати об’єм робіт, згідно з окресленим фінансуванням. У результаті все ж таки прийнято рішення про утворення такої групи, до складу якої буде залучено представників громадських організацій, голів квартальних комітетів, ОСББ, працівників міської ради, депутатів. Проте у повному складі члени фракції БПП «Солідарність» від голосування утрималися.

   Окрім згаданого рішення, сесія затвердила звіт про виконання міського бюджету за І квартал 2018 року. Головний кошторис міста в цілому виконано на 102%. Внесено зміни до бюджету на поточний рік. Зокрема збільшено доходи і видатки на суму 2,4 мільйона гривень за рахунок надходження державної субвенції у розмірі 2,2 мільйона гривень на впровадження програми «Нова українська школа», за рахунок перевиконання річного плану по спеціальному фонду на 219 тисяч гривень. До того ж, здійснено внутрішній перерозподіл коштів. Субвенцію спрямовано за цільовим призначенням та виділено 902 тисячі гривень з міського бюджету на співфінансування впровадження нового стандарту освіти.

  Присутні затвердили звіт про виконання Програми економічного і соціального розвитку Олександрії за 2017 рік.

   Керуючись вимогами нового законодавства, яке передбачає навчання дітей з особливими потребами у звичайних, а не спеціалізованих школах, депутати прийняли рішення про припинення діяльності спеціального загальноосвітнього навчального закладу І-ІІст. ім.М.Олефіренка шляхом його юридичного приєднання до ЗНЗ І-ІІІст. №2 ім.М.Горького. Натомість навчання учнів СЗНЗ №4 буде здійснюватись у колишньому приміщенні, допоки на базі ЗНЗ №2 не будуть створені відповідні умови. Слід зазначити, що сьогодні на освіту дітей з особливими потребами держава виділяє кошти. Враховуючи впровадження медичної реформи та на виконання вимог Міністерства охорони здоров’я України депутати прийняли рішення схвалити реорганізацію комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги м.Олександрії» шляхом перейменування в комунальне некомерційне підприємство. Це надасть можливість Національній службі здоров’я фінансувати відповідні заклади – заробітну плату лікарям та оновлення матеріально-технічної бази.
Під час сесії також було розглянуто ряд земельних та архітектурних питань. Присутні затвердили детальний план реконструкції території парку ім. Т.Шевченка – цим займатиметься футбольний клуб «Олександрія».

    Також на сесії затверджено звіт про роботу інспекторів у сфері самоврядного контролю за використанням та охороною земель за ІІ півріччя 2017 року. За відповідний період інспекторами було перевірено 67 ділянок, після чого визначено збитки, утворені землекористувачами, які не сплачували за землю та уникали укладання договорів оренди. Наразі ведеться судово-претензійна робота зі стягнення збитків.

Ірина Кошкіна

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    Очередной велосипед изобретен!))
    Нашли о чем дискутировать! (Не знают обранцi основ прямой и представительской демократии??? -Любой член территориальной громады и раньше и присно и во веки веков имеет право разработать и подать на рассмотрение сессии любой проект, во пользу и развитие общины. Как непосредственно, так и через депутата…
    Вопрос в другом. -Будет ли он включен в порядок дня сессии, проголосован большинством… ну и профинансирован-реализован.

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень