8.12
2020

«Сьогодні тут у широкому асортименті представлено велике розмаїття лісових порід дерев та декоративних кущів. З півсотні різновидів, – розповідає Андрій Марченко, лісничий Олександрійського лісництва ДП «Онуфріївський лісгосп». – На базі підприємства – насіннєвий склад, тепличний комплекс та розсадник. Є достатня технічна і кадрова база. І це дозволяє вирощувати різноманітний садівний матеріал, що користується неабияким попитом. Хоча зараз суттєву перевагу містяни віддають купівлі ялинок. Роботи з їх розведення тривають цілорічно. Підприємство для цього має все необхідне».

Декоративний посадковий матеріал лісгосп реалізовує таким чином, щоб отримувати додаткові кошти для свого розвитку. Цієї весни, наприклад, і осені найчастіше продавали липу, дуб, горіх, каштан, ялину, самшит, тую тощо. Це тисячі живців листових та хвойних декоративних рослин, що вирощуються в середньому 3-4 роки, а продаються від 15 до 30 грн за штуку, в залежності від висоти дерева, яка варіюється від 0,5 до 0,7 м.
До лісового господарства охоче звертаються представники місцевих ОСББ та комунальних підприємств. Озелененням цікавляться й мешканці району, переважно Новопразької та Приютівської громад. Приїжджають на підприємство в Олександрію, яке не складно знайти (розташоване по вул. Червонодонців, 21), а головний офіс – в Онуфріївці.
«Червоним дубом нещодавно засадили колишній смітник та пустир на Бадині, і деякі інші райони міста, – продовжує Андрій. – А пару років тому здійснили озеленення території Протопопівської амбулаторії в Приютівській ОТГ. На даний час нашими рослинами цікавляться як прості городяни, так і підприємці. Тому в залежності від попиту кожен рік теплиці й розсадники оновлюємо новим асортиментом, що постійно коригується».
Окрім того, щороку на 2 гектарах землі лісівники вирощують майже 15 тис. дерев кримської сосни, яку реалізують під Новий рік. Уже зараз вона користується попитом. Це дерева заввишки у 1,5-2 метри, вартістю – 95 грн за штуку. Також реалізують дві сотні ялин у горщиках вартістю 250 грн за один.
Відзначу, що новітні технології сприяють вирощуванню високоякісного лісового матеріалу. В результаті лісгосп не тільки повністю сам ним забезпечений, але й має лишки, що йдуть під реалізацію. Важливо й те, що до штучного дорощування дерев залучаються не лише самі працівники господарства, а періодично і місцеві школярі. Тож садівним матеріалом Олександрійське лісництво може повністю забезпечити увесь внутрішній ринок.
Усі ж лісові плантації охороняються цілодобово. Адже там, крім розведення декоративних рослин, займаються і реалізацією деревини. Ціни на дрова, наприклад, досить помірні. 1 м3 коштує 612 грн.
«Рубки не проводяться де кому заманеться, – каже Андрій. – Упорядкування територій відбувається у відповідності до санітарно-оздоровчих вимог. Але з метою недопущення мародерства, державна лісова охорона спільно з екологами та правоохоронцями проводять планові рейди і патрулювання. У порівнянні з попередніми роками кількість злочинів не збільшилася. Але за вирубку, приміром, однієї ялини злодію доведеться заплатити вже більшу суму, ніж торік, що становить 1050 гривень. Штрафні санкції збільшені, бо таким чином ми дбаємо про примноження та раціональне використання природних ресурсів держави».

С. Мирончик

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень