31.01
2018

    Оптимізм Прем’єра

  Кілька днів тому бурхливий резонанс у суспільстві викликало, здавалося б, цілком невинне висловлювання Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Він вважає, що проблема корупції в Україні перебільшена і використовується ворогами для дестабілізації держави.

   Про це голова уряду заявив в інтерв’ю грузинському ресурсу видання “Forbes”, яке він сам же поширив у Facebook, зазначає «Українська правда».

   “Багато наших ворогів зацікавлені в дестабілізації України, і вони завжди висувають проблему корупції в нашій країні. Вони постійно повторюють, що корупція дуже поширена… І я вважаю, що це перебільшено”, – сказав Гройсман.

   На думку Прем`єра, дана проблема висвітлюється у найбільш негативному світлі для того, “щоб Україна, разом з її населенням у 40 мільйонів людей, мала поганий вигляд”.

   Крім того, Гройсман зазначив, що у значній кількості сфер корупція начебто вже поборена.

  “Список сфер, де процвітала корупція, очевидно скорочується”, – сказав він.

   Зокрема, серед галузей з повністю знищеною корупцією голова уряду навів держзакупівлі, продаж природнього газу, закупівлі ліків.

    Значними досягненнями в боротьбі з корупцією Гройман назвав введення в експлуатацію системи інтернет-закупівель “Prozorro”, децентралізацію бюджету, зрівняння державної та комерційної ставки на газ, купівлю ліків за допомогою міжнародних організацій.

   На запитання журналіста стосовно того, чи дійсно Прем’єр вважає корупцію побореною, Гройсман відповів, що вона лишилася в “правоохоронних органах, судах, органах, що видають дозволи та ліцензії, а також у державних установах, що надають різні послуги”. При цьому він не уточнив, які саме послуги мав на увазі.

   У жовтні 2017 року Гройсман заявив, що одна з цілей уряду на 2018 рік – “ловити, садити хабарників і корупціонерів… змінити систему, щоб їм не було де живитися”. Отже, виходить, за останні три місяці майже всіх хабарників вже переловили і пересадили, а їхню «систему живлення» змінили?

    А народ каже: «Дістали!»

  Разом з тим, переважна більшість українців (80%) вважає боротьбу з корупцією в країні неуспішною, причому 46% – повністю провальною.

  Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного фондом “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

   Згідно з результатами дослідження, успішність у боротьбі з корупцією бачать 15% респондентів, причому тільки 2,5% оцінюють цю боротьбу як повністю успішну.

    При цьому 43% опитаних соціологами українців не бачать ніякої інстанції, яка активно боролася б з корупцією в Україні. Решта населення активних борців з корупцією бачить в ЗМІ, журналістах (26%), Національному антикорупційному бюро (24%), антикорупційних громадських організаціях (21%), самому населенні (12%), країнах Заходу (11%).

   Серед державних інститутів, призначених боротися з корупцією, кращий за інших вигляд мають, на думку респондентів, тільки Спеціалізована антикорупційна прокуратура (10%) і Національне агентство запобігання корупції (9%).

   Зовсім же не бачать як “борців з корупцією” такі державні інститути, як Генеральна прокуратура (5%), СБУ (6%), поліція (3%), суди (2%), Президент (3%), уряд, міністерства (2%), Верховна Рада (1%), влада на місцях (2%).

   Крім цього, більше половини опитаних українців (54%) вважає, що в країні слід законодавчо дозволити для боротьби з корупцією серед посадовців використання методу провокації хабара, а не згодні з цим 26% респондентів.

   Дослідження проводилося з 15 по 19 грудня 2017 року в усіх регіонах України за винятком Криму і непідконтрольних владі територій Донецької і Луганської областей. Опитано 2004 респонденти у віці від 18 років. І черговий народний афоризм: «Боротьба з корупцією в Україні нагадує спортивну риболовлю: спіймали, показали, відпустили»…

Наш кор.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень