14.11
2017

     19 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроект №6327 про медреформу. Ним запроваджують поняття “програми державних гарантій медичного обслуговування населення”. У межах програми держава гарантує повну оплату коштом Держбюджету України необхідних медичних послуг і лікарських засобів, пов’язаних із наданням екстреної медичної допомоги, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної, паліативної медичної допомоги, із медичною реабілітацією, медичною допомогою дітям до 16 років, а також супроводом вагітності й пологів.


  Дискусії навколо медичної реформи продовжуються навіть після прийняття відповідного закону. Реформі законотворці пророкують велике майбутнє – щонайменше, знищення “совкових” методів. Але є і критики, які прогнозують повний провал.

   Одна з найбільших критиків – Ольга Богомолець, відомий лікар і народний депутат від Блоку Петра Порошенка, голова парламентського комітету з охорони здоров’я.

  «Ціни на медичні послуги, попередньо розраховані Кабінетом Міністрів України, є “жахливими” – заявила вона виданню “Страна”.

  “Міністерство охорони здоров’я досі не затвердило моделі розрахунку собівартості медичної допомоги з однієї причини – щоб люди не побачили реальних цін. Я бачила ці ціни, вони жахливі, вони непідйомні для людей. Тобто операція на серці, операція із заміни суглоба – це сотні тисяч гривень”, – сказала вона.

  За словами Богомолець, МОЗ досі офіційно не затвердило моделі розрахунку медичної послуги, не оприлюднило цін на медичні послуги і не надало переліку того, за що після впровадження медичної реформи “вже платити не буде”.

  Вона навела виданню кілька цифр. Наприклад, згідно з прейскурантом, якого поки не затвердили, зробити звичайний рентген коштуватиме майже 400 грн. Але незрозуміло, скільки з цієї суми оплачуватиме держава, а скільки пацієнт.

  Діагностика порушення ритму серця в дитини коштуватиме 65 тис. грн, шунтування аорти – 130 тис. грн, коронарний тромбоз – 103 тис. грн, лікування цирозу печінки – 111 тис. грн, а видалення фурункулів – 7 тис. грн.

  Найдорожчі серед вказаних у “прайсах” послуг – операція при аневризмі без розрізів, ендопротезування (385 608 грн), аневризмектомія аорти у поєднанні з пластикою або без пластики її гілок (205 582 грн), діагностика та хірургічне лікування тромбоемболії легеневої артерії (198 565 грн), операції на клапанах серця (186 748 грн), лікування порушень ритму серця (193 179 грн).

  Це лише мала частина майбутніх цін, які нардеп усно навела в інтерв’ю виданню. Усі їй відомі розцінки вітчизняної «медицини майбутнього» О.Богомолець розмістила на своїй персональній сторінці у Фейсбук. Таблиця, наведена нею, містить 20 машинописних листів і майже проти кожного рядка – п’яти-шестизначні суми у гривнях…

  Закон набуває чинності за місяць із дня опублікування, його вводитимуть у дію з 1 січня 2018 року поетапно.

Л. Колмаков

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    А нізЗя розробників і голосувальців провести через повний курс лікування у… Дурдомі? Звичайно згідно з тарифікацією…

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень