8.11
2020

5 тонн батарейок, які зібрали у Кіровоградській області, вантажили, щоб вивезти на утилізацію, 6 годин.

Про це розповів Суспільному ініціатор збору Віталій Приходько.

Утилізувати відпрацьовані батарейки мають в Румунії. Для цього вантаж треба було доставити у Київ. Збір грошей на транспортування Віталій оголосив у соцмережах: “Давали хто 20, 30, 50 гривень, було й 200. Для транспортування мені треба було 3 тисячі гривень, ми їх зібрали”.

Віталій Приходько з власної ініціативи п’ять років збирає відпрацьовані батарейки з усієї області. Пункти збору розташовували в школах, садках, організаціях міст і сіл Кіровоградщини. Звозили їх у підвал, де Віталій влаштував склад, хто як міг: “І знайомі, і друзі, і той, кому було по дорозі”, – розповів Віталій.

Останні два роки утилізувати батарейки було нікуди. Зберігати далі їх – небезпечно – елементи почали розкладатись.

В Україні підприємств, які утилізують батарейки, немає. Організації, які займаються їх збором, відправляють їх за кордон. “Останнім часом це було підприємство у Дніпрі, проте за свої послуги брало 60 гривень за кілограм батарейок. Нещодавно там повідомили, що ці витрати взяла на себе мережа будівельних супермаркетів, тому мені треба було організувати вивіз у Київ”, – розповів Віталій.

П’ять років тому, коли починав збір, у Львові працювало підприємство, яке утилізувало відпрацьовані елементи та забирало їх власним коштом з регіонів України. Через деякий час підприємство зупинило свою роботу, бо виявилось збитковим, – розповів Віталій.

В середньому за рік одна людина використовує 10 батарейок, – каже Віталій. “Я дізнавався, в масштабах країни щодня викидають 10 тисяч батарейок. Це ртуть, свинець, кадмій, літій, кислоти, лужні сполуки. Ці речовини виділяються із вживаних батарейок і отруюють ґрунт, річки, навколишнє середовище, людей”.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень