12.10
2021

16 жовтня в Олександрії відбудеться акція «Walk for Freedom» («Хода за свободу»), яка спрямована на підвищення рівня обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, поширення важливої інформації про небезпеку, що вона становить, а також про те, як можна себе захистити.

[Читати детальніше]

12.10
2021

У зв’язку з проведенням 17 жовтня на трасі «Вербова Лоза» четвертого етапу чемпіонату України з автокросу кубку ТСОУ з ініціативи Олександрійської міської ради будуть курсувати додаткові рейси до місця проведення змагань, а саме:

[Читати детальніше]

12.10
2021

Холодная вакцинация

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

“Чертовски приятно, что в Офисе Президента, Минздраве работают люди с юмором. Много, о чем можно рассказать, но вот последний случай.  В прошлую пятницу, вечером, нам сообщили, что с субботы нужно открыть Центр массовой вакцинации в отделении Укрпочты в одном из поселков Александрии.

[Читати детальніше]

12.10
2021

В Олександрійському міськрайонному суді залишився один суддя, який має повноваження на здійснення судочинства (згідно штатного розпису їх має бути 14). Це при тому, що щодня до суду надходить у середньому 50 справ.

[Читати детальніше]

12.10
2021

В акушерському відділенні розпочалися роботи зі встановлення кисневих точок, які згодом під’єднають до системи киснепостачання. Такі ж заходи тривають і у відділенні анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії.

[Читати детальніше]

12.10
2021

Сьогодні, 12 жовтня, під час наради з головами райдержадміністрації та ОТГ голова Кіровоградської ОДА Марія Чорна повідомила про нові правила пасажирських перевезень у міжрегіональних напрямках.

Марія Володимирівна акцентувала, що Уряд України вніс зміни до постанови №1236, і з 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із “жовтим”, “помаранчевим” чи “червоним” рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у водіїв та пасажирів сертифікату про проведення повної або часткової (для “жовтої” зони) вакцинації, або негативного ПЛР чи експрес-тесту, який чинний 72 години.

«Я звертаю вашу увагу на те, що ми маємо вжити всіх необхідних заходів, щоб кожен громадянин використав своє право на вакцинацію. Вакцини для щеплень від коронавірусу наявні у достатній кількості. В області працюють мобільні бригади, які можуть приїхати на місця та провести імунізацію населення, де немає центрів вакцинації. Окремо наголошую на цьому для голів ОТГ, адже якщо саме ваші люди після 21 жовтня не зможуть скористатись послугами міжрегіональних перевезень через відсутність COVID-сертифікатів – проблеми та конфлікти можуть виникнути у вас», – акцентувала Марія Чорна.

12.10
2021

За 100 днів з моменту запуску ринку землі землевласники вільно розпоряджалися своєю землею і в області станом на 10 жовтня було здійснено більше 1700 правочинів. Про це під час тематичного брифінгу повідомила в.о директора департаменту агропромислового комплексу Кіровоградської ОДА Тетяна Бурага.

«Станом на 10 жовтня було здійснено більше 1700 правочинів, це 6% від загальної кількості правочинів по Україні. За договорами купівлі – продажу відчужено 14% земель, а середня вартість гектару проданої землі склала в області 29,4 тисячі гривень. Це фактично середній показник в країні», – зазначила Тетяна Бурага.

За її словами, наразі оформленням цих правочинів займаються 112 приватних та 29 державних нотаріусів, 24 нотаріальні контори. Крім цього, з моменту запуску ринку землі було опрацьовано більше 200 звернень громадян щодо земельних питань.

Як повідомила голова відділення нотаріальної палати України в Кіровоградській області Тетяна Балик, вся інформація про земельну власність – в електронному форматі. Це
гарантує прозоре використання всіх земель, захистить права власності та
майнові права жителів області. Завдяки повній цифровізації земельних відносин
буде максимально усунено людський фактор та подолано корупцію. А доля земельної ділянки з моменту надання дозволу на її відведення
відстежується публічно.

Свою позицію щодо старту ринку землі висловив і Великосеверинівський сільський голова Сергій Левченко.

«Ця реформа надала певний поштовх і для територіальних громад. Наприклад, були передані землі з державної до комунальної власності і зараз є змога правильно розподілити цей земельний ресурс для залучення якомога більше бюджетних коштів, які підуть на розвиток громади», – зауважив голова громади.

12.10
2021

Ринок землі дав можливість усім жителям Кіровоградщини стати повноправними господарями своїх земель. Про це під час брифінгу повідомила голова Кіровоградської ОДА Марія Чорна.

«Хочу зазначити, що під час передвиборчої компанії Президент України Володимир Зеленський озвучив принципову позицію щодо відновлення права власності людей на землю і це завдання виконав. Кіровоградщина зараз в лідерах за площею відчуження земель – майже 10 тисяч гектар станом на 10 жовтня. У рамках роз’яснювальної роботи ми провели масштабний аграрний форум в рамках виставки «Агроекспо-2021», де обговорили запровадження ринку землі та розвиток малого фермерства. Хочу наголосити, що земельна реформа – це не лише ринок землі. Ця реформа має покращити добробут місцевих жителів та сприяти тому, щоб в кожному населеному пункті ремонтувалися дороги, будувалися нові садочки та школи – це все те, над чим працює команда Президента. Ми спільно маємо створити сильну і розвинуту Кіровоградщину», – наголосила очільниця області.

Марія Чорна закцентувала увагу на тому, що у рамках ринку землі має бути завершено земельну децентралізацію. У результаті землі с/г призначення державної форми власності за межами населених пунктів стали власністю громад. Громади на місцях отримали у
свою власність землі, а також можливість спрямовувати кошти від землекористування на свій розвиток і добробут.

12.10
2021

Вчора, 11 жовтня, у Кіровоградській ОДА відбулось позачергове засідання обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з приводу забезпечення проведення сталого опалювального сезону в бюджетних установах та організаціях.

За словами заступника голови облдержадміністрації Сергія Поліщука, через суттєве зниження середньодобової температури необхідно терміново дозаключити договори на постачання природного газу в низці підприємств області. [Читати детальніше]

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень