4.10
2021

Протягом жовтня-листопада 2021 року на території Кіровоградської області висадять 310 тисяч сіянців дерев. Про це Суспільному розповіла начальниця обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Ревенко.

Начальниця управління лісового та мисливського господарства додала, що ліси вкривають 15,9% території України при оптимальному показнику лісистості у 20%. До 2024 року планують висадити мільярд дерев: ”Заліснення нашої області – а ми розташовані в зоні степу – 7,4%. Щоб збільшити це показник, до кінця 2024 року плануємо висадити більше 5,5 мільйонів дерев на площі понад 1200 гектарів”.

В Кіровоградській області висаджуватимуть одно- і дворічні сіянці дубу, сосни, ялини, ясеню, липи, клену та інших, вирощені на плантаціях управління лісового та мисливського господарства.

4.10
2021

Голова Кіровоградської ОДА Марія Чорна провела щотижневу тематичну нараду, головним питанням якої стало забезпечення населення області якісною водою.

Очільниця області проінформувала, що на Другому Конгресі місцевих та регіональних влад за участю Володимира Зеленського обговорювались питання щодо необхідності ухвалення загальнодержавної програми «Питна вода України» на 2022-2026 роки. Здоров’я українців є пріоритетом для Президента України та його команди. У межах цієї програми запланована реалізація понад 1700 інфраструктурних проектів у регіонах України, зокрема будівництво нових та реконструкція наявних об’єктів водопостачання та водовідведення.

«Здоров’я громади Кіровоградщини великою мірою залежить від якості води, яку люди споживають. Ситуація з водопостачанням в області складна. Доручаю Управлінню ЖКГ обладміністрації провести дослідження якості питної води з централізованих систем водопостачання на підвідомчих територіях та повідомити громадськість. Ми маємо забезпечити людей якісною водою на всіх територіях. Серед ініціатив Президента України Володимира Зеленського є програма «Здорова Україна», яка спрямована на створення всіх умов для якісного та здорового життя українців. Чиста вода та хороша екологічна ситуація дозволяють людині прожити довге та щасливе життя», – зазначила Марія Чорна.В управлінні житлово-комунального господарства облдержадміністрації розповіли, що Кіровоградська область розташована в межах Українського кристалічного щита і відноситься до маловодних регіонів.

Централізованим водопостачанням в області забезпечені споживачі
12 міст (100%), 22 із 27 селищ міського типу (81,5%), 217 із 991 сільського населеного пункту (21,9%).

4.10
2021

Система, за якою пацієнтів забезпечують інсулінами, змінилася вже з 1 жовтня. І ось чому.
Зараз фінансування програми відбувається за субвенцією. Такий принцип працює з квітня 2016 року. Відколи діє Програма відшкодування вартості препаратів інсуліну, затверджена Постановою КМУ № 239. Але таких механізм має певні недоліки.
Перше, це недостатній розмір субвенції для забезпечення 100% потреби пацієнтів з цукровим діабетом. Така фрагментація бюджету спричиняє залежність програми від рішень місцевої влади. Тобто місцеві бюджети змушені дофінансовувати програму. Але різна спроможність місцевих бюджетів до співфінансування в деяких областях спричиняє ризики неможливості забезпечити пацієнтів життєвонеобхідними препаратами.
Внаслідок цієї ситуації пацієнт не є захищеним протягом всього місяця. Часто траплялись ситуації, коли інсулінів для пацієнтів вистачало лише на перші дні місяця, все інше залежало від місцевих бюджетів і спроможності людей сплачувати за свої ліки. Також через недостатнє фінансування протягом року та особливо в період закінчення бюджетного року, пацієнти, які потребують інсулінотерапії, змушені були приймати менші дози препаратів інсуліну, ніж їм було призначено або пропускати їх. Це впливало на їхній стан здоров’я та якість життя.
Це несправедлива система, бо пацієнт не повинен залежати від рішень місцевої влади та фінансової спроможності кожної області, якщо це державна гарантія таких препаратів, як інсулін. Доступ до лікування не має залежати від того, як швидко пацієнт дійшов до лікаря і аптеки. Інсуліни мають бути доступними цілий місяць та цілий рік.
Але навіть цієї суми недостатньо, щоб забезпечити кожного пацієнта бажаним типом і формою випуску інсуліну, проте достатньо, щоб забезпечити гарантованим інсуліном згідно з визначеними категоріями.
Другий важливий недолік це слабкий моніторинг. Тобто чинний реєстр не збирає необхідні дані для того, щоб держава мала повну картину того, як пацієнти забезпечуються інсулінами. Це також не дає можливості адекватно аналізувати дані та прогнозувати потребу в лікарських засобах і відповідні бюджетні витрати. Адже підхід до збору та доступності даних для прийняття вчасних управлінських рішень не найкращий.
Тому потрібно змінити правила. З 1 жовтня реімбурсацію інсулінів адмініструватиме НСЗУ.
Необхідність змін та встановлення чітких і зрозумілих правил програми реімбурсації як для пацієнтів і лікарів, так і для виробників та дистриб’юторів інсуліну є очевидною. Національна служба здоров’я стане єдиним платником за програмою. Усі учасники процесу користуватимуться тими перевагами, які надає єдиний платник НСЗУ, як це зараз відбувається з програмою «Доступні ліки».
З 1 жовтня і до кінця року на програму виділено 660 млн грн. Цього достатньо, щоби забезпечити всіх пацієнтів інсуліном безоплатно – за умови запровадження та дотримання певних чітких правил.
Відповідно, алгоритм дій лікаря-ендокринолога та маршрут пацієнта до безоплатного інсуліну дещо зміниться.

4.10
2021

Все на лёд!

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

25 сентября открылся новый сезон городского катка – «Снежная королева». О его работе и планах на сезон 2021-22 гг. рассказал руководитель ледовой арены Юрий Нос.

[Читати детальніше]

4.10
2021

4 – 6 жовтня в Олександрії не буде води. Про це попереджає ОКВП “Дніпро-Кіровоград”.

[Читати детальніше]

4.10
2021

З робочим візитом відвідала Кропивницький психоневрологічний інтернат з геріатричним відділенням голова Кіровоградської ОДА Марія Чорна.

[Читати детальніше]

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень