29.09
2021

Олександрійська центральна міська бібліотека для дітей посіла ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі «Бібліотека року 2021» за проєкт «Корекційно-розвиваюча студія «Сонячні зайчики» у номінації «Середні бібліотеки».

[Читати детальніше]

29.09
2021

Сьогодні, 29 вересня, у Кропивницькому відбулась церемонія відкриття однієї з найбільших агропромислових виставок в Україні – «АгроЕкспо – 2021».

Голова Кіровоградської ОДА Марія Чорна разом з Міністром аграрної політики та продовольства Романом Лещенком й іншими високоповажними гостями взяли участь в церемонії відкриття «АгроЕкспо – 2021», а потім оглянули експозиції виставки, де ознайомились із зразками сучасної сільгосптехніки. Також Роман Лещенко особисто перевірив як працює нещодавно створений чат-бот «Мандруй Кіровоградщиною» та переглянув туристичні місця регіону, які варто відвідати.

«Кіровоградщина – аграрне серце України. Це насправді так. За 9 років проведення «АгроЕкспо» виставка стала найбільшим агрохабом країни та знана далеко за кордонами області. Найвідоміші світові та національні виробники сільгосптехніки та продукції змагаються, щоб потрапити сюди. Саме тому тут ви можете побачити майбутнє аграрної галузі, кращих з кращих аграріїв та агропідприємств», – сказала Марія Чорна.

Також Марія Володимирівна подякувала голові наглядової ради “Ельворті Груп” Павлу Штутману, який ініціював та започаткував проведення агропромислової виставки на Кіровоградщині за постійний розвиток та високий рівень проведення «АгроЕкспо».

«Я ще раз дякую усім організаторам виставки. Лише у партнерстві бізнесу і влади можливий успіх економіки. «АгроЕкспо» є найкращим прикладом такої взаємодії. Бажаю усім учасникам і гостям виставки успіху та гарних результатів від зустрічей та спілкування, приємних вражень від ознайомлення із потенціалом Кіровоградщини!», – сказала очільниця області.

29.09
2021

История одной Школы

Рубрика: Новости. Автор: Админ

Советские мальчишки почти поголовно мечтали быть если не космонавтами, то разведчиками точно. Но никто из них, скорее всего, и не подозревал, что в какой-то степени разведчиками они все уже были. Не знали советские мальчишки английского слова «скаут», означающего в переводе «разведчик». А советские пионеры очень многое переняли от английских скаутов, например: униформу с галстуком и девиз «Будь готов!», деление лагеря скаутов на звенья, отряды, дружины и т.д., и обычай каждому отряду иметь речевку (по-скаутски – короткий простой призыв). [Читати детальніше]

29.09
2021

Голова Кіровоградської ОДА Марія Чорна провела зустріч з виконавчим директором UkraineInvest – урядового офісу із залучення та підтримки інвестицій Сергієм Цівкачом.

Мета зустрічі – обговорення перспективних інвестиційних проектів, які можуть бути впроваджені на Кіровоградщині. Під час зустрічі Марія Чорна презентувала можливості області, деталізувавши актуальні дані щодо найбільших виробництв та підприємств Кіровоградщини.

«Кіровоградська ОДА вже налагодила комунікацію з Вінницьким офісом «Юкрейнінвест» та направила інформацію про перспективні інвестиційні проекти та область. Нещодавно ми відвідали форум UkraineInvest Talks, у рамках якого презентували інвестиційний потенціал нашої області та ознайомили з успішними прикладами залучення інвестицій на Кіровоградщину. Сьогодні ми використовуємо виставку ″АгроЕкспо″ – не лише як виставку досягнень аграріїв і машинобудівників, а і як чудовий майданчик для презентації всього потенціалу Кіровоградщини. Тож наш регіон має всі передумови для активного залучення внутрішніх і зовнішніх інвестицій», – акцентувала в рамках зустрічі очільниця області.

У рамках зустрічі очільниця облдержадміністрації розповіла про найбільш перспективні напрямки підприємництва та виробництва на Кіровоградщині: сучасні підприємства з виробництва продуктів харчування, флагмани машинобудування – ПрАТ “Гідросила ГРУП”, ПАТ “Ельворті”, добувні підприємства. Крім цього, Марія Чорна наголосила: область має позитивний досвід залучення інвестицій і в інших галузях. Місцева компанія
“I&U Group” збудувала унікальний біогазовий комплекс з переробки органічних відходів цукрового виробництва в сировину для теплової та електричної енергії і це перший проект в державі, який був втілений за програмою “Використання сільськогосподарських відходів в Україні”.

Під час спілкування присутні обговорили подальші стратегічні вектори співпраці та можливості Кіровоградщини щодо залучення інвестицій у різних галузях промисловості та виробництва.

29.09
2021

Сьогодні, 29 вересня, 80-ті роковини одного з найжахливіших символів Голокосту – масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр у Києві, вчинені нацистами у 1941-1943 роках.

Лише за два дні — 29 та 30 вересня 1941-го року — розстріляли майже 34 тисячі євреїв.

Голова Кіровоградської ОДА Марія Чорна закликала усіх вшанувати пам’ять тих, хто загинув під час цих страшних подій.

«Сьогодні Бабин Яр – це згадка про Голокост в Україні. Це болюча частина нашої історії. Тож вшануймо пам’ять усіх тих, хто загинув під час страшних і жорстоких подій того часу», – сказала Марія Чорна.

29.09
2021

У Кропивницькому на вулиці Першій Виставковій, 8, відкриється ІХ щорічна Міжнародна агропромислова виставка з польовою демонстрацією техніки «АGROEXPO» — найбільша виставка України у середу, 29 вересня.
Протягом усіх чотирьох днів роботи «AGROEXPO-2021» окремими блоками проходитимуть «Покровський ярмарок», фестиваль вуличної їжі «Єлисавет Смак-Fest», освітній ярмарок, виставка тваринництва та виставка «AUTOLAND», а також діятимуть статичні експозиції на відкритій виставковій площі та в критому павільйоні. Також вперше на «AGROEXPO» проходитиме виставка ретро-автівок.

Виставка триватиме до 2 жовтня.

29.09
2021

За дорученням голови облдержадміністрації відбулася чергова робоча нарада з головами районних державних адміністрацій, міськими, селищними, сільськими головами та керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації.
За словами голови ОДА Марії Чорної хто, як не влада на місцях, знає про усі проблемні питання районів, вирішення яких потребує втручання влади обласного рівня.
«Лише об’єднавши зусилля усіх гілок влади, ми зможемо досягти ефективних результатів та розв’язувати проблемні питання районів. Холодна пора року наступає дуже швидко, тому ми маємо бути готовими до всіх непередбачуваних випадків, що стосуються карантинних обмежень, вакцинальної кампанії та опалювального сезону», – наголосила голова ОДА Марія Чорна.
Учасники наради обговорили проблемні питання стабільного функціонування важливих сфер життєдіяльності районів. Зокрема, питань пов’язаних з проведенням вакцинальної кампанії в області, роботою закладів освіти в умовах карантинних обмежень та стан готовності парків другої черги в рамках проекту «Активні парки».
На завершення зустрічі керівникам районів розповіли про нові можливості, що надаються за ініціативи президента України, які можуть бути включені до переліку об’єктів, що будуватимуться у 2021-2022 роках. Зокрема, мова йде про переобладнання будинків культури у районних центрах, селищах та селах під кінотеатри.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень