12.01
2021

Уполномоченный по защите государственного языка в Украине Тарас Креминь опубликовал на своей странице в Фейсбук методичку о том, что нужно делать и куда сообщать о нарушениях норм закона об “украинизации”, который вступает в силу 16 января.

“Як діяти, якщо ваше право на отримання інформації чи послуг державною мовою порушене:

Спробувати владнати ситуацію на місці та попросити працівника обслуговувати вас державною мовою.

У разі відмови працівника, звернутись до керівництва закладу або на “гарячу лінію” установи: торговельної мережі, АЗС, аптеки тощо.

У разі відмови або не забезпечення надання інформації (послуг) державною мовою необхідно зафіксувати факт відмови (за допомогою аудіо-, відео, письмового підтвердження очевидців тощо) та дані суб’єкта господарювання (назву, місцезнаходження, контакти суб’єкта).

Подати скаргу до Уповноваженого на поштову адресу 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12, електронну скриньку skarha@mova-ombudsman.gov.ua або заповнити відповідну форму на сайті Уповноваженого https://mova-ombudsman.gov.ua/

У скарзі обов’язково має бути зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання особи, викладено суть скарги, який саме суб’єкт/працівник суб’єкта, коли, за якою адресою, яким чином порушив право скаржника. Рекомендуємо також додати докази на підтвердження. Письмова скарга повинна бути підписана заявником із зазначенням дати. В електронній скарзі також необхідно вказати електронну поштову адресу, на яку заявникові може бути надіслана відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування підпису під час надсилання електронного звернення не вимагається. Скарги подаються Уповноваженому протягом шести місяців з дня виявлення заявником порушення”.

12.01
2021

В Олександрії відбудовують резервну мережу головного каналізаційного колектора, яка транспортуватиме стічні води на очисні споруди в разі аварійної ситуації на основній мережі.

[Читати детальніше]

12.01
2021

Александрия, оказывается, ещё не без добрых людей, готовых прийти на помощь, и вот тому маленький пример. Живут на Лысой горе дед с внучкой. Бедно живут, а тут еще беда – развалившаяся печка. Зима пришла, а в хате холодно, как на улице.

[Читати детальніше]

12.01
2021

Ухвалив сьогодні непросте кадрове рішення – керівником центрального ринку призначив Олександр Кіяшко.

[Читати детальніше]

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень