30.04
2020

Друзі, маємо добру новину. Результат аналізів на COVID-19 чотирьох контактних осіб наших односельчан, що знаходяться в обсервації – негативний.

Але це зовсім не привід розслаблятися. Прошу всіх і надалі дотримуватися умов карантину.
Всім здоров’я!

Андрій Коломійцев

30.04
2020

В течение прошлого года жители Украины потребили 29,6 млн литров водки и ликеро-водочных изделий, потратив на них более 15 млрд грн. Об этом свидетельствуют данные Госстата.

В пересчете на абсолютный алкоголь объем розничных продаж водки и ликероводочных изделий в течение отчетного периода составил 2,9 млн долл.

Отмечается, что в течение отчетного периода больше всего водки и ликеро-водочных изделий купили в розницу жители Киева – на 3,6 млрд грн.

За киевлянами следуют жители Днепропетровской и Киевской областей, которые в 2019 году приобрели ликеро-водочных изделий на 1,5 млрд грн и 1,4 млрд грн соответственно.

В общем, в 2019 году украинцы потратили на водку и ликеро-водочные изделия 15,6 млрд грн.

Ранее сообщалось, что в 2019 году производство водки в Украине упало на 16%.

Корреспондент

29.04
2020

С 3 июня будут введены в обращение монеты номиналом 10 гривен, сообщает пресс-служба Национального банка.

На первом этапе НБУ планирует ввести в обращение более 5 млн монет.

Банкноты номиналом 10 гривен не нужно обменивать на монеты. Постепенно – в результате естественного износа – 10-гривневые банкноты будут заменяться в обращении монетами.

Диаметр новой монеты составляет 23,5 мм, вес – 6,4 грамма. Она изготовлена из цинкового сплава с гальваническим покрытием никелем. Благодаря своим увеличенным габаритным размерам (диаметр, толщина и гурт) новая 10-гривневая монета существенно отличается от монет номиналом 1, 2 и 5 гривен.

29.04
2020

О последних новостях из стана Александрии КОМАНДЕ1 рассказал главный тренер горожан Владимир ШАРАН.

[Читати детальніше]

29.04
2020

11 років за згвалтування

Рубрика: Новости. Автор: Админ

Олександрійський міськрайонний суд виніс вирок гвалтівнику неповнолітньої дівчини.

[Читати детальніше]

29.04
2020

Олександрійський онкодиспансер опинився серед кількох заходів охорони здоров’я, які не отримали фінансування від НСЗУ в рамках другого етапу медреформи.

[Читати детальніше]

29.04
2020

Продовольственные рынки снова откроются. Их работа, с некоторыми ограничениями, возобновится с 1 мая.

[Читати детальніше]

29.04
2020

У Березівці знайшли тіло

Рубрика: Новости. Автор: Админ

29 квiтня, до служби порятунку «101» надiйшло повiдомлення про те, що у річці Березiвка в Олександрiї виявили тiло чоловiка. Про це поінформували у пресслужбі У ДСНС в областi.

Рятувальники дiстали тiло з води та доставили на берег. Обставини загибелi та особу громадянина нині з’ясовують.

29.04
2020

Протягом впровадження карантину правоохоронці області склали кілька десятків протоколів на порушників, більшість з яких – суб’єкти підприємницької діяльності. Дослідивши ухвали в реєстрі судових рішень, виявилося, що низка справ закрита.

Про це повідомляє медіапортал  DOZOR.

Зокрема, у квітні була спроба притягнути до адміністративної відповідальності через роботу закладу т.в.о. ГО «Фізкультурно-спортивне товариство «Фанклуб» у Кропивницькому. В ухвалі зазначається, що в спортивно-оздоровчому комплексі не здійснювалася господарська діяльність, працюють лише окремі пиміщення комплексної будівлі і використовує їх вже громадська організація  «Фізкультурно-спортивне товариство «Фанклуб».

У документі зазначається, що доступ до будівель громадської організації  здійснюється в порядку черговості, дотриманням гігієнічних норм та норм епідеміологічного захисту, не більше десяти осіб в одному приміщенні комплексної споруди приміщень. Однак господарська діяльність спортивно-оздоровчим комплексом «Фанклуб» у зазначений період не здійснювалась. У результаті суд закрив справу щодо т.в.о керівника ГО в зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

З цієї ж причини закрили справу щодо кафе «Їжак». У цьому випадку протокол склали на піцейолу. Він пояснив, що його робота полягає в доставці, також він виносить їжу клієнтам. У день складання протоколу до кафе зайшов клієнт, який зайшов за замовленням, яке зробив попередньо за допомогою телефону. На думку піцейоли, кафе не порушувало умов карантину, клієнтові видавалась їжа через кур`єра та на виніс, про що на будівлі кафе мались оголошення. Згодом за ним зайшли працівники поліції.

Протокол про порушення карантину склали і на продавця кіоску «Молочна лавка» по вул.Бєляєва, 1 за те, що жінка відпускала молочні товари клієнтам без засобів особистого захисту (маска, рукавички), чим порушила Постанову Кабінету Міністрів України №211 від 11.03.2020 року.  Натомість суд встановив, що  раніше наведена Постанова Кабінету Міністрів України на момент події не містила конкретного виду засобів індивідуального захисту, які мали використовуватися під час торгівлі продуктами харчування.  

В ухвалі суду йдеть і про те, що протокол про адміністративне правопорушення не містить належного викладення обставин події, в ньому не зазначено найменування проданого товару, кількість, яку було продано, за яку вартість та за яких обставин або в який спосіб (кому саме, під час перевірки тощо). Відсутні конкретні положення правил, які порушено та випливають зі змісту нормативно-правового акту, який встановлює ці правила. Крім всього, у протоколі не вказано будь-яку офіційну назву суб`єкта господарювання, який здійснював свою діяльність із порушенням відповідних правил. Тобто зміст правопорушення конкретно і належно не викладено.

28.04
2020

Служба безпеки Укpаїни викpила і блoкувала в Кpoпивницькoму pеалізацію за кopдoн великoї паpтії тoваpів пpoтиепідемічнoгo пpизначення, які забopoнені уpядoм дo експopту.

Пpo це пoвідoмляє Тoчка дoступу з пoсиланням на пpес-гpупу СБУ в oбласті.

Oпеpативники спецслужби встанoвили, щo мешканець oбласнoгo центpу намагався налагoдити пpoтипpавний механізм пpoдажу захисних масoк дo деяких кpаїн Північнoї Амеpики та Євpoсoюзу. Свoїх клієнтів він підшукував на спеціалізoваних інтеpнет-платфopмах і пpoпoнував замoвникам oдеpжувати відпpавлення чеpез міжнаpoдні пoштoві сеpвіси. Для пpихoвування пpoтипpавнoї діяльнoсті ділoк внoсив дo пoштoвoї деклаpації непpавдиві відoмoсті щoдo відпpавника та вмісту пoштoвoгo відпpавлення.    

Співpoбітники СБУ задoкументували тpи спpoби незакoннoгo пеpепpавлення фігуpантoм пpoтиепідемічних виpoбів за кopдoн.

Під час oгляду на митнoму пoсту «Спеціалізoваний» Київськoї митниці чеpгoвoї бандеpoлі пpавooхopoнці виявили 3 тисячі медичних масoк, які ділoк планував пpoдати заpубіжним клієнтам за тpи тисячі амеpиканських дoлаpів.

27.04
2020

На страницах александрийцев в Фейсбук поднялся шум из-за поста известного фотографа и руководителя фотоклуба “Колорит” Татьяны Бабийчук. “Крик боли и отчаяния!, – написала она. – Моих друзей (у них, якобы, обнаружили положительные тесты на Ковид-19, – авт.) оговорило “бабское радио”, на которое повелась вся Приютовка… Они могут вернутся в свою квартиру из Кропивницкого, но жители поселка не хотят пускать их домой… Люди озлоблены и моим друзьям некуда возвращаться… Неужели нельзя сдать повторные анализы на Коронавирус и обнародовать результаты?

Мы связались с непосредственными фигурантами событий и вот их история.

Условное фото
[Читати детальніше]

27.04
2020

12 363 мешканців Кіровоградської області отримають одноразову грошову допомогу в розмірі 1000 грн від органів соціального захисту.

Кошти для виплати в розмірі 12,4 млн. грн уже надійшли в область.
Допомогу отримають такі категорії населення:
7 648 мешканців області, серед яких – особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю. Виключення становлять особи з їх числа, які отримують пенсію у разі втрати годувальника або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника.
4027 мешканців області, серед яких – особи, які не мають права на пенсію, і особи з інвалідністю.
688 мешканців області, серед яких – непрацюючі особи, які досягли загального пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату.
Одноразова грошова допомога буде нараховуватись за матеріалами справ одержувачів без необхідності їх звернення до органів соціального захисту населення.
Виплата здійснюватиметься через банки або листонош поштових відділень.

Андрій Балонь (телеграм-канал)

27.04
2020

25 квітня o 15:58 дo Служби пoрятунку “101” надійшлo пoвідoмлення прo те, щo на вул. Герoїв Сталінграду на дах легкoвoгo автoмoбіля впалo деревo та пoтрібна дoпoмoга рятувальників.

[Читати детальніше]

27.04
2020

У квітні за рахунок міського бюджету для акушерського відділення придбано сучасний інкубатор для новонароджених.

[Читати детальніше]

27.04
2020

За минулу добу фахівці лабцентру методом ПЛР-реакції обстежили 214 людей. Із них виявили 14 нових випадків захворювання на коронавірус.

Усі інфіковані – мешканці Кропивницького. Серед них – 5-річна дівчинка та 2 медпрацівників:
27-річна медсестра з Центральної міської лікарні.
54-річний лікар з обласної лікарні.
На жаль, учора було зареєстровано ще один новий летальний випадок. У Центральній міській лікарні в Кропивницькому померла 70-річна жінка із підтвердженим коронавірусом.
При цьому на Кіровоградщині зафіксовано 54 випадків одужань від COVID-19.

Андрій Балонь (телеграм-канал)

26.04
2020

В Олександрії запустили интернет-платформу для безкоштовних оголошень підприємців місцевих ринків.

[Читати детальніше]

24.04
2020

Друзі! Сьогодні ділюся неприємними новинами. На жаль, маю повідомити, що ми маємо перших хворих мешканців Приютівської ОТГ на COVID-19.

[Читати детальніше]

23.04
2020

23 квітня відбулося чергове засідання виконавчого комітету.

[Читати детальніше]

23.04
2020

23 квітня на засіданні виконавчого комітету встановлено новий графік руху спецрейсів на міських автобусних маршрутах, який діятиме з 24 квітня до завершення карантину.

Із графіком можна ознайомитись за посиланням:
http://olexrada.gov.ua/doc/news/07042020.pdf

23.04
2020

Без традиційних масових прощань і останніх поцілунків рідних… На Кіровоградщині за місяць попрощалися з 13 людьми, які померли від ускладнень коронавірусу. Усіх ховали у тих населених пунктах, де вони жили, але згідно з карантинними вимогами і постановою Міністерства охорони здоров’я.

Одна з перших померлих від коронавірусу на Кіровоградщині – 78-річна жителька Новомиргорода. Жінка занадто пізно звернулася за медичною допомогою, провела в лікарні близько семи хвилин. Померлій встигли зробити експрес-тест. Він виявився позитивним. Результати перевірили за допомогою ПЛР-діагностики. Наступного дня отримали підтвердження того, що вона була хворою на коронавірус.

– Ховали на цвинтарі у Новомиргороді, похоронами займалося підприємство з Кропивницького. Обряд провели згідно з карантинними вимогами, на похороні був лише син у масці. Працівники ритуальної служби були у захисних костюмах, – каже міський голова Новомиргорода Ігор Забажан.

Перед тим, як тіло заберуть на цвинтар, його дезінфікують і запаковують у герметичний пакет.

– Коли людина помирає, віруси всередині згодом також гинуть. Але мікроорганізми інфекції можуть залишитися на поверхні тіла, тому такі заходи обов’язкові. Хо­­вають людей, які померли від коронавірусної інфекції, у щільнo зaчиненій тpуні. Те, що померлих хоронять не у спеціально відведених місцях, а на загальному цвинтарі, не страшно, бо тіло обробляють спеціальним дезрозчином і воно ніякої загрози уже не становить. Після похорон ритуальна служба має передати дo лaбopaтopнoгo центpу і медикaм імена всіх осіб, які були на похоронах, вказати дату і час церемонії, а також адреси і телефони людей. Лікарі спостерігатимуть за станом здоров’я тих, хто був на похоронах, про це зазначають у постанові Міністерства охорони здоров’я. Усі присутні на похороні мають витримати потім 14 днів самоізоляції, – каже головна санітарна лікарка області Надія Оперчук.

Похованням людей, які померли від коронавірусу, займається кропивницьке комунальне підприємство «Ритуальна служба». Вартість не відрізняється від ціни традиційних похорон. У середньому обійдеться у десять тисяч гривень.

– Раніше з моргу ми везли тіло додому або, наприклад, до театру, майстерні чи ще кудись, де всі бажаючі могли попрощатися. Небіжчика відспівували священнослужителі. Потім везли на цвинтар, із людиною прощалися там. Після цього влаштовували поминальний обід, – розповідає директор підприємства Юрій Вісяников.

Чоловік каже, тепер через карантинні обмеження на такій церемонії може бути загалом не більше десяти людей. Усі мають бути у масках і на відстані півтора метра. Також заборонені масові поминальні обіди. Для перевезення померлих від коронавірусу використовують спеціальний автомобіль із герметичним кузовом.

– Загалом зараз обряд проводимо, як зазвичай, лише людей на церемонії набагато менше. Похорони людей, які померли від корона вірусу, відрізняються від традиційних. У Кропивницькому ховати таких людей має дозвіл лише наше підприємство. До нас із документами і довідкою від лікарів мають звернутися ті, хто організовує похорон. Працівники нашої служби на спецтранспорті і в захисних костюмах їдуть по тіло. Від моргу веземо його на цвинтар. Місце для могили рідні обирають самі. На кладовищі відспівування не організовуємо. Якщо близькі померлого бажають, можна зробити це біля моргу або замовити службу в церкві. Також за бажанням можна організувати поминальний обід – розвезти їжу по домівках. Перед і після кожного виїзду транспорт і костюми дезінфікуємо, – розповів Юрій Вісяников.

Кіровоградська правда

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень